Informujemy, że w związku z wejściem w życie RODO zmodyfikowaliśmy naszą politykę prywatności ×
Advertisement

Najlepsze filmy na święta

Fot.

Gdy po wigilijnej kolacji nie masz już na nic siły, nie rezygnuj ze świątecznego klimatu i przenieś się do magicznego świata filmu. Możesz przygotować świąteczny seans dla całej rodziny. Zobacz, które filmy z pewnością nikogo nie zawiodą.

Nie namawiam oczywiście do spędzenia świąt przed ekranem telewizora. Jednak jeśli już zdecydujesz, że chcesz coś obejrzeć, niech będzie to film, który swoją tematyką nie wytrąci cię ze świątecznego nastroju. Sprawdź jakie są moje typy.

1. Opowieść wigilijna

Nawet dzieci znają „Opowieść wigilijną” Karola Dickensa. Warto zobaczyć najnowszą adaptacje z 2009 roku. Główną rolę odgrywa Jim Carrey, który jako Ebenezer Scrooge przechodzi wyjątkową przemianę, podczas podróży w czasie. Film na podstawie dobrej książki to zazwyczaj dobry wybór, a w przypadku Opowieści wigilijnej dochodzi do tego bardzo dobra animacja.

2. Nightmare before Christmas

Moja ukochana animacja Tima Burtona, wracam do niej co roku. Jack Skelleton to szef straszydeł z miasteczka Halloween. Podczas przygotowań do święta Halloween podczas, którego potwory straszą i przerażają do woli, Jack trafia do tajemniczego miasteczka, w którym wszyscy są radośni. Do czego doprowadzi ta podróż? Koniecznie sprawdź!

3. Grinch: świąt nie będzie

Film, który pokazuje, że nic i nikt nie zepsuje świątecznej atmosfery. Zielony stwór Grinch za wszelką cenę chce zniszczyć święta. Także w tym filmie główną rolę odgrywa Jim Carrey.

4. Jack Frost

Tytułowy Jack Frost to ojciec małego chłopca i słynny muzyk, który ginie w wypadku samochodowym. Gdy mija rok od wydarzenia Jack wraca do swojego syna jako śniegowy bałwan. Kolejny film, który przypomina o tym jak ważni są nasi bliscy i wzrusza za każdym razem, kiedy się go ogląda.

R E K L A M A


5. Ekspres polarny

Animacja, której nie może zabraknąć w domu pełnym dzieci... i nie tylko. Akcja odbywa się w Ekspresie polarnym zmierzającym do domu świętego Mikołaja. W pociągu poznacie chłopca, który nie wierzy w jego istnienie. Ekspres polarny zmieni jego święta i chłopiec, znów uwierzy w magię świąt. Jest to jedna z najdroższych animacji, naprawdę warto ją zobaczyć.

6. Kevin sam w domu

Bez wątpienia jeden z największych świątecznych hitów od lat. Każdy kto mówi, że nie lubi tego filmu z pewnością kłamie. Kevin sam w domu, jak i jego druga część Kevin sam w Nowym Jorku to tradycja świąt.

7. Święty Mikołaj z 34 ulicy

Film z 1994 roku, który przypomina, że magia świąt może sprawić, że nawet najbardziej sceptycznie nastawione osoby, poczują wyjątkowy klimat tego czasu. Mała dziewczynka, która nie wierzy w świętego Mikołaja, zmienia zdanie i odzyskuje wiarę w święta gdy poznaje tajemniczego staruszka z centrum handlowego.

8. Bridget Jones

Nie jest to może pozycja obowiązkowa i familijna, jednak każdy kto pamięta świąteczne przeboje Bridget nie odpuści tego filmu.

9. To właśnie miłość

Świąteczna komedia romantyczna - kolejny klasyk, do którego oglądania wiele osób się nie przyznaje. Warto jednak, żeby znalazł się w filmotece na święta, bo to bardzo ciepły i klimatyczny film, który idealnie pasuje do pierniczków i grzanego wina. Świetna obsada m.in.: Hugh Grant, Colin Firth, Keira Knightley, Bill Nighy, Liam Neeson, Colin Firth, Alan Rickman, Laura Linney, Rowan Atkinson

10. The Holiday

Kolejna propozycja dla tych, którzy lubią się wzruszać i szukają romantycznych historii. Z pewnością nie zabraknie tego w filmie Holiday. Kate Winslet, Cameron Diaz, Jude Law i Jack Black wprowadzą w świąteczny romantyczny nastrój. Sprawdź co może cię spotkać gdy postanowisz spędzić święta poza domem.

Wymienione filmy i animacje, to klasyka świątecznego kina. Te tytuły z pewnością są znane każdemu. Jednak mi dobrze się do nich wraca i za każdym razem całkowicie oddają magię świąt i pozwalają wrócić, do czasu dzieciństwa. Znam również osoby, które w święta najchętniej wracają do Misia i rozmów kontrolowanych. Ja oczywiście mam też swoje tytuły, których nie potrafię przebrnąć i w chwili, gdy ktoś z bliskich je wybiera proponuję partyjkę w scrabble