Nest Bank udostępnił nową metodę zakładania konta firmowego zdalnie. To wideorozmowa z konsultantem

  • 06 Lip 2020
  • 4 min. czytania
  • Komentarze(0)
Z tego sposobu mogą skorzystać jednoosobowe firmy. Do tej pory wideoweryfikacja w Nest Banku była zarezerwowana dla klientów indywidualnych, wśród których cieszyła się sporą popularnością. W czerwcu tę metodę wybrało 22 proc. nowych klientów, składających wniosek o konto osobiste.
Nest Bank udostępnił nową metodę zakładania konta firmowego zdalnie. To wideorozmowa z konsultantem

Wideoweryfikacja w Nest Banku

Przed wideorozmową należy zaopatrzyć się w dowód osobisty i upewnić się, że kamera i dźwięk na komputerze działają bez zarzutu. Warto zadbać też o odpowiednie oświetlenie oraz izolację od innych osób z wyjątkiem małych dzieci. Klient nie powinien łączyć się z miejsca publicznego – najlepiej zrobić to z domu. Do wideorozmowy zaleca się korzystanie z przeglądarki Google Chrome (od wersji 23), Mozilla Firefox (od wersji 32), Safari (od wersji 6) lub Microsoft Edge. Konsultanci są dostępni od poniedziałku do piątku w godz. 9-17. Proces weryfikacji trwa kilka minut i jest taki sam zarówno dla klientów indywidualnych, jak i firm. Główną zaletą tego rozwiązania jest to, że można od razu w pełni korzystać z konta osobistego.

Alternatywnie nowi klienci mogą wybrać weryfikację przez przelew z innego banku (proces trwa ok. 15 min) lub odwiedzić oddział Nest Banku i złożyć tradycyjny wniosek.

Jakie konta ma w swojej ofercie Nest Bank?

Nest Konto to konto osobiste, które nie wiąże się z żadnymi opłatami za podstawowe czynności – nie ma warunków do spełnienia, by konto czy karta były darmowe. Bezpłatne jest: założenie i prowadzenie rachunku płatniczego, korzystanie z konta internetowego, wydanie i obsługa karty debetowej Visa, wypłaty gotówki w dowolnej kwocie z każdego bankomatu w Polsce i za granicą, wszystkie internetowe przelewy krajowe Elixir, zlecenie stałe, internetowe przelewy europejskie SEPA czy wpłaty gotówki we wpłatomatach sieci Euronet. Za przelew natychmiastowy zapłacisz 1 zł.

Dodatkowo nowi klienci mogą skorzystać z oprocentowania oszczędności w wysokości 2,50% na Nest Lokacie Witaj lub do 1,50% na rachunku Nest Oszczędności. Z karty Visa można korzystać za pomocą zegarka z Garmin Pay, Apple Pay, Google Pay lub przez aplikację mobilną. Klienci, którzy otrzymują wynagrodzenie na konto w Nest Banku i regularnie płacą kartą, mają dostęp do oprocentowania Nest Lokaty Lojalnej w wysokości do 1,00% w skali roku.

Konto dla podróżujących to rachunek walutowy w EUR, USD lub GBP. Ułatwia dostęp do środków z dowolnego miejsca na świecie i pozwala na bezpłatne (chyba że dochodzi do przewalutowania) wypłacanie gotówki z bankomatów za granicą. Prowadzenie rachunku jest darmowe. Cennik przelewów wygląda następująco: polecenie przelewu SEPA w EUR – 0 zł, polecenie przelewu SWIFT w EUR – 3 EUR, polecenie przelewu SWIFT w USD – 4 USD, polecenie przelewu SWIFT w GBP    – 2,5 GBP.

Nest Konto Samodzielne przeznaczone jest dla osób w wieku od 13 do 17 lat, a więc takich, które mają ograniczoną zdolność prawną. Prowadzenie rachunku nic nie kosztuje. Podobnie jak wypłaty z bankomatów w Polsce i za granicą oraz inne podstawowe czynności np. korzystanie z karty. Dzieci mają dostęp do aplikacji mobilnej, w której mogą operować swoimi finansami. Dodatkowo mogą nauczyć się oszczędzania dzięki kontu oszczędnościowemu, Nest Skarbonce czy Nest Lokacie.

Nest Skarbonka ma oprocentowanie 1,50% w skali roku dla kwot do 5 tys. zł. Nie płaci się za prowadzenie, a w każdym momencie można wypłacić środki bez utraty odsetek. Produkt pozwala na łatwiejsze planowanie oszczędzania na wybrany cel. Nest Oszczędności ma takie samo oprocentowanie, ale zakres kwotowy jest większy – do 50 tys. zł. Pierwszy przelew w miesiącu wykonany z konta oszczędnościowego na konto w Nest Banku jest bezpłatny. Każdy kolejny kosztuje 5 zł. Oprócz tego za każdy krajowy przelew do innego banku zapłacisz 5 zł.

Kolejnym produktem oszczędnościowy jest Nest Rodzinne Oszczędności. To konto oszczędnościowe z premią dla rodzin – im więcej dzieci w rodzinie, tym większa premia doliczana do standardowego oprocentowania. Co roku można zyskać do 30 proc. więcej.

Podstawowy Rachunek Płatniczy to z kolei oferta dla osób nieposiadających konta w żadnym banku lub SKOK-u oraz mieszkających w Polsce. Wszystkie podstawowe czynności związane z prowadzenim rachunku i korzystaniem z karty są darmowe. Od Nest Konta różni się brakiem dostępu do niektórych ofert promocyjnych. Dodatkowo wiąże się z dłuższą weryfikacją – umowa podpisywana jest w oddziale.

Dodano:
06 Lip 2020

0 Komentarze

Wpisz komentarz (od 5 do 5000 znaków)

Dziękujemy!

Twój komentarz został dodany. Po akceptacji, zostanie wyświetlony na stronie.

Podobne artykuły