Nie musisz drukować i podpisywać umowy Credit Agricole. Wystarczy autoryzacja w bankowości elektronicznej

  • 28 Wrz 2020
  • 2 min. czytania
  • Komentarze(0)
W CA24 eBank i CA24 Mobile pojawiła się nowa funkcja, która pozwala na zatwierdzanie umów w formie elektronicznej. Uniknięcie drukowania pozwoli z jednej strony na większą wygodę i szybkość, a z drugiej na zmniejszenie zużycia papieru, co jest przyjazne dla środowiska. Podobne rozwiązanie wprowadziło też Pekao.
Nie musisz drukować i podpisywać umowy Credit Agricole. Wystarczy autoryzacja w bankowości elektronicznej

Autoryzacja przez bankowość elektroniczną

Taki sposób zatwierdzania umów jest szybki i bezpieczny. Jak to działa? Klient, który chce podpisać umowę z Credit Agricole, przychodzi do oddziału i wybiera u doradcy opcję umowy elektronicznej bez wersji papierowej. Pracownik wysyła dokument do aplikacji CA24 Mobile lub serwisu CA24 eBank. Klient loguje się na swoje konto osobiste, znajduje sekcję „Oferty i umowy”, czyta otrzymaną treść, a następnie zatwierdza SMS-em lub tokenem w ciągu trzech dni od wysłania. Sprawę można załatwić także przez infolinię. Konsultant wykonuje tę samą czynność, a zatwierdzanie nie wymaga dokonania przelewu autoryzacyjnego. Nie trzeba też czekać na kuriera. Rozwiązanie dotyczy umów o udzielenie kredytu gotówkowego, aneksów do istniejących umów o prowadzenie rachunków bieżących czy kart kredytowych. Wkrótce pojawi się też opcja autoryzacji umowy o kartę kredytową i kredyt konsolidacyjny.

Autoryzacja w CA24 Mobile krok po kroku

Pierwszą czynnością jest logowanie do aplikacji. W bocznym menu znajduje się sekcja „Oferty i umowy”. Należy wybrać „Umowy”, a następnie wskazać odpowiedni dokument i nacisnąć „Podpisz” by zobaczyć szczegóły dokumentu. Umowę trzeba przeczytać, a po akceptacji warunków oznaczyć wymagane oświadczenie i zatwierdzić operację PIN-em mobilnych. To wszystko – umowa została podpisana.

Rozwój cyfryzacji w usługach bankowych

Banki starają się wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów, którzy poszukują szybszych i wygodniejszych rozwiązań. Coraz częściej pojawia się też kwestia dbania o środowisko. Stąd też ograniczenie zużycia papieru przez banki i dodawanie nowych opcji do bankowości elektronicznej, w szczególności mobilnej. Rozwój takich funkcji przyśpieszyła dodatkowo pandemia, która zmusiła część klientów do niewychodzenia z domu. Od miesięcy w wielu bankach można wziąć pożyczkę na selfie, co nie wiąże się z podpisywaniem umowy u kuriera. Wystarczy uzupełnić wniosek, wgrać zdjęcie dowodu osobistego oraz właśnie wykonany autoportret na smartfonie. Przedsiębiorcy z kolei mają więcej możliwości dzięki podpisom kwalifikowanym. Jeśli wizyta w banku jest konieczna, to można ją zarezerwować przez Booksy.

Dodano:
28 Wrz 2020

0 Komentarze

Wpisz komentarz (od 5 do 5000 znaków)

Dziękujemy!

Twój komentarz został dodany. Po akceptacji, zostanie wyświetlony na stronie.

Podobne artykuły