Nowe konta dla firm w PKO BP i zmiany w kartach debetowych

 • 04 Lis 2020
 • 4 min. czytania
 • Komentarze(0)
Od 1 listopada przedsiębiorcy mogą skorzystać z nowych rachunków w PKO BP: PKO Konta Firmowego i PKO Konta Firmowego Premium. Oprócz tego w ofercie znajduje się PKO Rachunek dla Przedsiębiorstw, który mogą założyć średnie i większe firmy.
Nowe konta dla firm w PKO BP i zmiany w kartach debetowych

Co daje bankowość dla firm w PKO BP?

Na początku listopada bank wystartował z nową kampanią – „Wsparcie przedsiębiorców to nasz znak firmowy”. Z czego mogą skorzystać prowadzący działalność gospodarczą? PKO oferuje aplikację mobilną IKO, bankowość internetową iPKO lub iPKO biznes, asystenta firmowego, e-Księgowość, a także wsparcie doradców dostępnych online. Celem jest dotarcie zarówno do doświadczonych, jak i początkujących przedsiębiorców poprzez dopasowanie usług do potrzeb jednych i drugich. Wiele operacji można przeprowadzić zdalnie, bez konieczności opuszczania biura czy domu. Kampania reklamowa potrwa do 15 grudnia.

PKO Konto Firmowe dla start-upów oraz małych i średnich firm

Konto firmowe mogą założyć firmy rozpoczynające działalność oraz te już aktywne na rynku. W obu przypadkach da się to zrobić online. Aby założyć konto i jednocześnie zarejestrować działalność w CEIDG, wystarczy złożyć jeden wniosek w iPKO lub w aplikacji IKO. Firmy, które są na rynku od maksymalnie 12 miesięcy mogą liczyć na bezpłatne prowadzenie konta przez pół roku. Przedsiębiorstwa z dłuższym stażem powinny mieć wpływy na konto firmowe w wysokości min. 2 tys. zł miesięcznie, by dalej nie płacić. W innym wypadku pobierana będzie kwota 12 zł. To samo dotyczy rachunków pomocniczych.

Jaki to bank – sprawdź bank po numerze konta >>

Posiadacz PKO Konta Firmowego nie płaci za:

 • przelewy w aplikacji mobilnej,
 • 10 przelewów miesięcznie w bankowości iPKO,
 • korzystanie z karty debetowej przy pięciu transakcjach miesięcznie (inaczej 10 zł),
 • e-księgowość,
 • wsparcie asystenta firmowego.

Poza tym klienci firmowi mogą korzystać z debetu w koncie już od pierwszego dnia aktywności na rynku. Nie trzeba w tym celu przedstawiać dokumentów finansowych. Dużym udogodnieniem jest też usługa finansowania faktur.

PKO Konto Firmowe Premium – dla małych i średnich firm z większymi potrzebami

Jeśli firma działa krócej niż rok, to nie musi płacić za prowadzenie konta przez 6 miesięcy. Standardowa opłata miesięczna to 49 zł, chyba że przedsiębiorstwo będzie miało wpływy w wysokości min. 50 tys. zł. Przedsiębiorcy mają dostęp do wyżej wymienionych usług, a także do cash managment. Przelewy w aplikacji mobilnej są darmowe, a w iPKO brak opłaty dotyczy 25 pierwszych transakcji w miesiącu. Prowadzenie karty debetowej może być bezpłatne pod warunkiem wykonania min. pięciu płatności. W innym wypadku opłata to 10 zł. Założenie konta wymaga wizyty w oddziale banku. Później można przeprowadzać wideorozmowy z doradcą online. Specjalista wskaże dostępne rozwiązania dla firmy czy przedstawi ofertę kredytową lub pożyczkową.

Rachunek dla Przedsiębiorców – propozycja dla przedsiębiorstw o przychodach 5-30 mln zł

Oferta kierowana jest do firm, które potrzebują indywidualnego podejścia. W przypadku tego konta przedsiębiorca może zażyczyć sobie spotkania z doradcą w swojej siedzibie czy bezpośredniego kontaktu z ekspertem w sprawie leasingu, faktoringu, handlu międzynarodowego, analizy kredytowej czy wymian walutowych. Standardowo posiadacze rachunku mają dostęp do serwisu iPKO lub iPKO biznes oraz aplikacji mobilnej iPKO biznes z usługą cash managment i możliwością zdalnego wnioskowania o dodatkowe produkty np. rachunek pomocniczy czy kartę debetową bądź kredytową. Opłata za prowadzenie konta wynosi 49 zł miesięcznie pod warunkiem zapewnienia wpływów na co najmniej 300 tys. zł miesięcznie – w innym wypadku 79 zł. Roczny koszt karty debetowej to 45 zł.

Czy wiesz czym jest mikrorachunek podatkowy? Sprawdź! >>

Udogodnienia dla klientów z sektora MŚP

Od 1 listopada karty debetowe do kont firmowych zyskały funkcję wielowalutową – dotyczy to zarówno nowych, jak i już aktywnych kart. Dzięki temu można płacić bezpośrednio w walutach obcych z posiadanego rachunku walutowego. Dostępne w ramach usługi są: EUR, USD, GBP, CHF, AUD, BGN, CNY, HRK, CZK, DKK, HKD, JPY, CAD, NOK, NZD, RUB, RON, SGD, SEK, TRY, HUF i PLN. Aby uruchomić rachunek walutowy, wystarczy podpiąć go pod ten w PLN.

Pojawiło się też kilka udogodnień dla klientów z powodu pandemii koronawirusa:

 • zniesienie warunku zwalniającego z opłaty za PKO Konto Firmowe polegającego na realizacji przelewu do ZUS;
 • odstąpienie od prowizji przy braku wpływów na rachunek od klientów, mających kredyt w rachunku lub pożyczkę, którzy do końca marca 2020 roku wywiązywali się z tego zobowiązania;
 • obniżenie opłaty za wpłatę gotówkową zamkniętą – 0,2%, minimum 10 zł zamiast 0,2% minimum 20 zł.

Udogodnienia dla MŚP będą aktualne od 1 listopada 2020 r. do 31 stycznia 2021 r.

Dodano:
04 Lis 2020

0 Komentarze

Wpisz komentarz (od 5 do 5000 znaków)

Dziękujemy!

Twój komentarz został dodany. Po akceptacji, zostanie wyświetlony na stronie.

Podobne artykuły