Nowe konto w BZ WBK - znamy szczegóły!

 • 22 Sie 2017
 • 4 min. czytania
 • Komentarze(2)
Bank Zachodni WBK zapowiedział duże zmiany w swojej ofercie kont osobistych. Zamiast proponowanych dotychczas rachunków, będzie oferowany tylko jeden. Konto Jakie Chcę. Ma się wyróżniać tym, że usługi z nim związane będzie można dostosować do własnych potrzeb. To pierwszy taki produkt na rynku. Ile kosztuje takie konto? Czy warto je założyć? Odsłaniamy kulisy rewolucji.
Nowe konto w BZ WBK - znamy szczegóły!

Bank Zachodni WBK zapowiedział duże zmiany w swojej ofercie kont osobistych. Zamiast proponowanych dotychczas rachunków, będzie oferowany tylko jeden – Konto Jakie Chcę. Ma się wyróżniać tym, że usługi z nim związane będzie można dostosować do własnych potrzeb. To pierwszy taki produkt na rynku. Ile kosztuje takie konto? Czy warto je założyć? Odsłaniamy kulisy rewolucji.

W zeszłym tygodniu pisałam o planowanych zmianach w Banku Zachodnim WBK. Wówczas bank nie udostępniał jeszcze szczegółów, ani tym bardziej nowej tabeli opłat i prowizji. W tym tygodniu ruszyła już akcja informowania klientów o zmianach, które ich czekają. Rzeczywiście bank wraz z nowymi tabelami wysłał koncert chopinowski, który także znajduje się na płycie. Jednak o wiele ważniejszym elementem jest nowy cennik usług. Najbardziej interesujące były szczegóły nowego konta. Ile będzie kosztować rachunek ROR, który w przyszłości ma być jedynym w ofercie banku?

Konto Jakie Chcę - opłaty za konto i kartę

Głównym celem zmiany, która deklaruje bank, jest uproszczenie oferty. Podstawowy rachunek ma pozostać tylko jeden, za to z możliwością dostosowania go do własnych potrzeb czy finansowych przyzwyczajeń. Są dwa warianty- dla osób do 26. roku życia oraz starszych. W przypadku niektórych pozycji, różni się wysokość opłat. Jednak ogólnie swoje konto musimy zbudować sobie sami. Co mamy do wyboru?

Konto Jakie Chcę jest bezwarunkowo bezpłatne, zarówno jego otwarcie jak i prowadzenie. Natomiast opłata za kartę jest uzależniona od tego, jak jej używamy:

 • 3 zł – niezależnie od wykonywanych transakcji,
 • 0 zł, gdy zapłacimy kartą min. 5 razy na dowolną kwotę (w innym przypadku 5 zł),
 • 0 zł, gdy wykonamy transakcję na łączną sumę przynajmniej 500 zł (w innym przypadku 5 zł).

Najkorzystniejszym wariantem wydaje się ten drugi, bo wystarczy, że 5 razy zapłacimy za drobne zakupy i unikamy opłaty za kartę.

Nowe konto w BZ WBK – wpłaty i wypłaty gotówkowe

Klienci w wieku do 26 lat mogą bez prowizji wypłacać gotówkę ze wszystkich bankomatów w Polsce. Starszym klientom bank oferuje darmowe wypłaty tylko z urządzeń własnych banku, a za pobranie gotówki z innych trzeba zapłacić prowizję 5 zł. Jeśli często płacisz banknotami i monetami, to możesz wykupić sobie pakiet darmowych wypłat ze wszystkich bankomatów. Taki abonament kosztuje 7 zł miesięcznie.

Warto wiedzieć, że wszyscy posiadacze Konta Jakie Chcę mogą bezpłatnie korzystać z bankomatów, jeśli dokonają wypłaty za pomocą BLIK-a. Bank udostępnił także usługę cashback, czyli wypłat gotówki przy okazji zakupów w sklepie. Osoby do 26. roku życia, mogą robić to za darmo, a starsze za 1,50 zł za każdą wypłatę.

A co z bankomatami za granicą? Młodsi mogą z nich korzystać, płacąc 5 zł za każdą operację, a starsi 10 zł. Bank proponuje jednak ciekawe rozwiązanie np. na urlop za granicą. Możesz aktywować 10 dni darmowych wypłat z bankomatów za granicą za 15 zł. Jest to dużo bardziej korzystne niż płacenie prowizji wraz za każdą operacją.

Z wpłatomatów wszyscy mogą korzystać za darmo. A za wpłaty i wypłaty gotówkowe w oddziale banku młodsi zapłacą 5 zł, a starsi 10 zł.

Brak opłat za SMS kody w BZ WBK

Ważną zmianą na plus jest to, że bank zdecydował się znieść opłatę za kody autoryzacyjne do przelewów. Teraz przelewy internetowe będą już za darmo.

Zwrot za rachunki

Bank zdecydował się zaczerpnąć trochę z promocji na Koncie 1|2|3, związanej ze zwrotem za rachunki. Teraz dostaniesz 1 proc. zwrotu za rachunki za: prąd, gaz, telewizję, internet i telefon opłacane z Konta Jakie Chcę. Warunkiem jest okazanie ich w placówce banku.

Oferta specjalna Konta Systematycznego

Znamy również szczegóły dotyczące oprocentowania nowego konta oszczędnościowego w BZ WBK. Jest to Konto Systematyczne, którego standardowa stawka odsetek wynosi 0,4 proc. Jednak posiadacze Konta Jakie Chcę są objęci specjalną ofertą. Oprocentowanie dla nich wynosi 1,5 proc. do salda 20 tys. zł pod warunkiem, że w poprzednim miesiącu na Konto Systematyczne wpłynęło min. 20 zł.

Na koniec najważniejsze. Czy warto założyć Konto Jakie Chcę? Uważam, że nowe konto jest lepsze od tych, które oferował wcześniej bank, o ile tylko wszystkie operacje będziemy zlecać przez internet lub korzystać z BLIK-a. Rachunek jest godny polecenia ze względu na bezwarunkowo darmowe prowadzenie konta oraz łatwy do spełnienia warunek, by uniknąć opłaty za kartę. Podoba mi się również możliwość wykupienia czasowych pakietów na bezpłatne wypłaty z bankomatu. Chętnie bym z nich skorzystała, np. jadąc na urlop. Nie satysfakcjonuje mnie za to wysokość zwrotu za rachunki i oprocentowanie konta oszczędnościowego- w innych bankach można znaleźć lepsze oferty. Jednak, jako podstawowy ROR Konto Jakie Chcę powinno się sprawdzać całkiem dobrze.
 

Dodano:
22 Sie 2017

Zaktualizowano:
26 Wrz 2020

2 Komentarze

Wpisz komentarz (od 5 do 5000 znaków)

Dziękujemy!

Twój komentarz został dodany. Po akceptacji, zostanie wyświetlony na stronie.

 • Anna Malek Ekspert 23 sierpnia 2017
  Patryku,dziękuję za taki obszerny komentarz. Oczywiście masz prawo wybrać inne konto. My informujemy o nowościach, żeby wszyscy zainteresowani finansami i bankowością mogli trzymać rękę na pulsie i zdecydować, co zrobić ze swoimi pieniędzmi.Pozdrawiam :)
 • Patryk Michalak Ekspert 22 sierpnia 2017
  "Rachunek jest godny polecenia ze względu na bezwarunkowo darmowe prowadzenie konta oraz łatwy do spełnienia warunek, by uniknąć opłaty za kartę. Podoba mi się również możliwość wykupienia czasowych pakietów na bezpłatne wypłaty z bankomatu."No chyba sobie żarty robicie :D wiedząc że są również zupełnie darmowe konta za bezwarunkowe zero obecnie są tylko 3 (wykluczając konta tylko dla młodych) : Nest Bank, Orange Finanse i Idea Bank to oferta BZ WBK to bardzo słaba oferta. Na każdym portalu opisują to konto warte polecenia ja niestety się z tym nie zgodzę bo jak nowe konto to lepsze ale wcale tak nie jest bo jest gorzej i drożej ze względu że bzwbk likwiduje kartę bankomatową zmusza klientów do zmiany karty na kartę dopasowaną lub wpłatę w kasie banku co wiąże się z prowizją o tyle blikiem można wypłacać to wpłacać już się nie da. Czuję tu jakiś podstęp. Wycofanie kart bankomatowych ma zmusić do zmiany konta? Czy wyrobienia karty fizycznej? Visa czy MC? To kolejna zmiana na niekorzyść. No chyba że blik umożliwi w końcu wpłatę lub zbliżeniowo wirtualna bezpłatna karta. Zlikwidowali opłaty za smskody ale za zmianę numeru do smskodów życzą sobie 25 zł i nadal pozostaje opłata za przelewy24 0,50 gr. i zlecenia stałe za 0,50 gr. to są chyba jakieś wolne żarty. Druga sprawa to obce bankomaty za 5 zł jak ktoś się przyzwyczaił do tego 0 zł to może się nieźle przejechać zaraz się znajdą tacy co powiedzą że są wypłaty blikiem owszem są ale to dosyć nie wygodne, dalej jestem przekonany że blik nadaje się tylko bardzo dobrze do płatności w internecie. Ja mając konto w Nest Banku i Orange Finanse nie mam takich opłat i za kartę nic nie płacę bo na przykład jak zechcesz sobie wyjechać na wakacje za granicę na powiedzmy miesiąc to za kartę zapłacisz w BZ WBK. Ja z tym problemu nie mam i nie muszę się martwić i liczyć ile wydałem bo mam wszystko za bezwarunkowe zero nie muszę spełniać żadnych wymogów aby karta była bezpłatna. U mnie karta może nawet leżeć w szufladzie i nawet rok i nic się nie stanie to tylko taki drobny szczegół. Dla konta Jakie Chcę mówię kategorycznie NIE bo jestem uczulony na wszelkie gwiazdki i ukryte opłaty, choćby 50gr. czy opłaty za kartę NIE i koniec. Macie moje pieniądze to działajcie przejrzyście a nie skubiecie po kryjomu. Mam konta na dużo lepszych warunkach i z pewnością znajdą się tacy jak ja.

Podobne artykuły