Nowość dla MŚP w Banku Pekao: wielocelowy limit kredytowy na gwarancje bankowe i akredytywy

  • 13 Lip 2020
  • 2 min. czytania
  • Komentarze(0)
Limit jest zabezpieczony gwarancjami BGK de minimis, a klient nie będzie musiał płacić za ich ustanowienie. Procedury są uproszczone, a obsługa zdalna. Rozwiązanie ma pomóc likwidować zatory płatnicze i przywrócić płynność finansową małym i średnim firmom.
Nowość dla MŚP w Banku Pekao: wielocelowy limit kredytowy na gwarancje bankowe i akredytywy

Wielocelowy limit kredytowy

Oferta łączy w sobie produkty o charakterze kredytowym (kredyty w rachunku bieżącym, krótkoterminowe kredyty obrotowe) i kredytowo-rozliczeniowym (gwarancje bankowe, akredytywy dokumentowe). Limit na te drugie wynosi 1 mln zł. Zlecenie wystawiania gwarancji i akredytyw możliwe jest online  z konta osobistego przez Pekao Biznes24. Przyznanie środków zależy od zdolności kredytowej klienta firmowego. Niektóre zalety proponowanego przez Pekao rozwiązania to: pozabilansowy charakter limitu, minimum formalności, elastyczność w dysponowaniu środkami (brak limitów dla poszczególnych produktów), brak konieczności przeprowadzania kolejnych analiz zdolności kredytowej przy następnych produktach kredytowych w ramach limitu czy możliwość finansowania w PLN i w walutach obcych (w tych obsługiwanych przez Pekao). Zabezpieczenie obejmuje całą wartość limitu. Aby skorzystać z oferty, wystarczy podpisać jedną kompleksową umowę kredytu.

Przeczytaj o: Zdanym podpisywaniu umów w Banku Pekao

Rozwiązania dla firm w czasie pandemii

Wielocelowy limit kredytowy to już druga propozycja niewymagająca przedstawienia dokumentów finansowych – zaraz po Pożyczce Ekspresowej SMEX. Oprócz tego klient firmowy może skorzystać z „kredytu parasolowego” (UMBRELLA), który pozwala na dobieranie form finansowania na bieżąco według potrzeb, większą swobodę w zarządzaniu strukturą finansowania firmy, optymalizację kosztów obsługi zadłużenia, ograniczenie procesu przyznawania środków do minimum, a także na zawarcie jednej umowy kredytowej z kilkoma kredytobiorcami.

Według Magdaleny Zmitrowicz, wiceprezes Banku Pekao S.A., nadzorującej Pion MŚP, pandemia ograniczyła zaufanie pomiędzy przedsiębiorcami, co doprowadziło do powstania zatorów płatniczych. Pekao stara się reagować na nowe potrzeby i oferować produkty, które pozwolą zwiększyć płynność finansową i pomogą zapobiec opóźnieniom w spłacie faktur.

Akredytywa pozwala zminimalizować ryzyko handlowe transakcji np. przy odmowie przyjęcia towaru, odmowie zapłaty czy braku dotrzymania umówionych terminów. Finansowanie transakcji może odbywać się przez przeniesienie akredytywy na dostawcę. Jest też opcja dyskontowania należności przed terminem płatności oraz zabezpieczenia płatności w z góry określonym terminie.

Skorzystaj z kalkulatora zdolności kredytowej >>

Dodano:
13 Lip 2020

0 Komentarze

Wpisz komentarz (od 5 do 5000 znaków)

Dziękujemy!

Twój komentarz został dodany. Po akceptacji, zostanie wyświetlony na stronie.

Podobne artykuły