Nowość w mBanku: Konto Junior dla dzieci poniżej 13 lat

  • 19 Lut 2020
  • 2 min. czytania
  • Komentarze(0)
mBank miał jak dotąd konta dla nastolatków w wieku 13-17 lat i dla młodych do 26 lat. Teraz oferuje rachunek specjalnie dla dzieci poniżej 13 lat. Czym charakteryzuje się takie konto?
Nowość w mBanku: Konto Junior dla dzieci poniżej 13 lat

Na czym polega Konto Junior w mBanku?

W ramach oferty dziecko jest właścicielem karty Visa Junior, ale konto bankowe należy do jego rodziców, ponieważ osoba poniżej 13. roku życia nie jest zdolna do czynności prawnych. Może jednak dokonywać różnych transakcji z pomocą opiekunów. Rodzice mają wgląd do historii przelewów i mogą decydować o limitach dziennych na wydatki. Na początku limit wynosi 50 zł, ale da się go podwyższyć. Górna granica to 500 zł.

Dziecko ma do wyboru tradycyjną kartę debetową z wybraną grafiką lub silikonową opaskę MasterCard na nadgarstek za 25 zł, która ma funkcję płatności zbliżeniowych. Działa więc jak karta – wystarczy przyłożyć rękę z opaską do terminala płatniczego. Łączy się także z bankomatami. Do tego jest odporna na wilgoć.

Zalety Konta Junior w mBanku to:

  • kontrola rodzicielska – można włączyć powiadomienia przy każdym użyciu karty, dostępna jest historia wydatków, od rodziców zależą wszelkie ustawienia i limity na koncie,
  • edukacja finansowa dla dziecka – własne konto uczy, jak najlepiej zarządzać swoimi środkami, jak oszczędzać, jaka jest wartość pieniądza,
  • samouczek w postaci Wirtualnego Sama– pokazuje jak płacić kartą, jak wypłacać, tłumaczy pojęcia, uczy bezpiecznego zarządzania środkami,
  • możliwość dokonywania zakupów przez Internet (ale z pomocą rodziców) – kieszonkowe nie jest ograniczone do gotówki,
  • dostęp 24h na dobę,
  • konto dostępne jest dla rodziców za pomocą serwisu transakcyjnego i aplikacji mobilnej,
  • założenie i prowadzenia konta, a także wszystkie wypłaty są darmowe.

Minusem takiego konta jest to, że dziecko nie może sprawdzić salda. Jeśli nie ma przy sobie rodziców i samo nie prowadzi dzienniczka wydatków, to nie będzie wiedziało, ile ma dostępnych środków. Nie może zalogować się w serwisie transakcyjnym ani w aplikacji.

Konto Junior w mBanku – jak założyć?

Konto Junior można założyć przez internet. Wystarczy wypełnić wniosek z danymi dziecka z legitymacji szkolnej, paszportu lub aktu urodzenia. Dobrym momentem na otwarcie konta jest pójście do szkoły lub pierwsza komunia, bo wtedy maluch zwykle dostaje sporo pieniędzy. Na koncie nie zginą.

Konto Junior dostępne jest dla jednego lub obojga rodziców – w zależności od tego, co zaznaczy się we wniosku. Jedno dziecko może mieć jeden rachunek.

Kiedy dziecko skończy 13 lat, to jego karty zostaną zamknięte do końca miesiąca, następującego po miesiącu urodzin. Konto będzie natomiast przekształcone w eKonto standard, należące do rodziców. Dziecko otrzyma natomiast możliwość założenia konta dla młodych w wieku od 13 do 17 lat.

Podobne artykuły