Nowości w GOmobile w BNP Paribas: własne przelewy walutowe i więcej lokat do założenia w aplikacji

 • 28 Wrz 2020
 • 2 min. czytania
 • Komentarze(0)
GOmobile, czyli aplikacja mobilna BNP Paribas, doczekała się nowych usprawnień. Pojawiło się kilka dodatkowych funkcji, a dotychczasowe zostały dopracowane, tak by klientowi łatwiej było z nich korzystać. Rozwój narzędzi zdalnych stał się priorytetem dla wielu banków szczególnie w dobie pandemii.
Nowości w GOmobile w BNP Paribas: własne przelewy walutowe i więcej lokat do założenia w aplikacji

Co nowego w GOmobile?

W najnowszej aktualizacji BNP Paribas wprowadził:

 • prostsze aktywowanie aplikacji,
 • opcję przelewów własnych walutowych,
 • łatwe udzielanie lub cofanie zgód marketingowych (istotne zwłaszcza przy promocjach, zgody marketingowe oznaczają też personalizowane propozycje od banku),
 • rozbudowane opcje związane z powiadomieniami push,
 • możliwość uruchomienia kolejnych lokat (GOmobile, GOonline, Promocyjnej oraz Standardowej walutowej),
 • możliwość pobierania wyciągów z kont osobistych, oszczędnościowych i kart kredytowych.

Aktywowanie aplikacji po podpisaniu umowy w procesie Kontootwieracz wymaga nadania PIN-u i ewentualnego wprowadzenia linii papilarnych lub skanu twarzy, by móc logować się za pomocą biometrii.

Podróżującym klientom BNP Paribas przyda się funkcja przelewu własnego walutowego. Polega on na łatwym przesyłaniu pieniędzy pomiędzy swoimi rachunkami w PLN i obcej walucie czy też w różnych walutach. W aplikacji można też bez problemu wymienić jedną na drugą.

Otwieranie lokat w GOmobile jest bardzo proste. Wystarczy wybrać interesujący produkt na liście i wybrać „Otwórz lokatę”. W aplikacji da się ją także zamknąć.

Powiadomienia push pozwalają na szybsze dojście do interesujących opcji w aplikacji: do pulpitu, listy produktów czy do skrzynki wiadomości.

Sprawdź: Jaki to bank po numerze konta >>

Lokaty w BNP Paribas

Większość lokat ma oprocentowanie do 0,1% w skali roku. Na tym tle wyróżnia się Lokata GOmobile, czyli produkt dostępny tylko w aplikacji mobilnej BNP Paribas. Wiąże się z nią stałe oprocentowanie w wysokości 0,2% w skali roku przy trzymiesięcznym okresie lokacyjnym. Minimalna kwota to 1000 zł.

Lokata GOonline ma większy wybór okresów lokacyjnych:

 • 7 dni – oprocentowanie stałe w skali roku 0,01%,
 • 14 dni  – 0,01%,
 • 21 dni  – 0,01%,
 • 1 miesiąc – 0,01%,
 • 3 miesiące – 0,05%,
 • 6 miesięcy – 0,10%.

Można ją założyć przez Internet i w aplikacji.

Lokata promocyjna ma trzy okresy lokacyjne: 3, 6 i 24 miesiące. Wszystkie mają oprocentowanie stałe w wysokości 0,1% w skali roku. Kwota początkowa to 1000 zł. Lokatę można odnowić. Nie ma limitu liczby takich produktów.

Lokata Progresywna pozwala na uzyskanie większych zysków, im dłużej się z niej korzysta. Przy okresach lokacyjnych od 1 do 4 miesięcy oprocentowanie stałe w skali roku wynosi 0,01%. Dla lokat od 5 do 8 miesięcy jest równe 0,05%. Przy lokacie dziewięciomiesięcznej klient zyska 0,1%, przy dziesięciomiesięcznej 0,15%, przy jedenastomiesięcznej 0,2%, a przy dwunastomiesięcznej 0,5%.

Lokata Standardowa w PLN daje oprocentowanie stałe do 0,05% w skali roku. Dopuszczalne okresy lokacyjne to: 1, 3, 6, 9, 12 i 24 miesiące. Kwota minimalna wynosi 1000 zł.

Od wypracowanego zysku pobierany jest podatek w wysokości 19%. Warto też brać pod uwagę inflację, która powoduje, że siła nabywcza trzymanej na lokacie kwoty obniża się. Przy obecnych stopach procentowych inwestowanie w tego typu produkty wiąże się z dopłacaniem do kapitału.

Czy nadal opłaca się inwestować w lokaty i gromadzić pieniądze na koncie oszczędnościowym? Przeczytaj nasz raport – Lokaty i konta w czasie pandemii koronawirusa >>

Dodano:
28 Wrz 2020

0 Komentarze

Wpisz komentarz (od 5 do 5000 znaków)

Dziękujemy!

Twój komentarz został dodany. Po akceptacji, zostanie wyświetlony na stronie.

Podobne artykuły