Nowości w mBanku: aplikacja Junior i karta mobilna dla dzieci

  • 15 Paź 2020
  • 2 min. czytania
  • Komentarze(0)
eKonto Junior to specjalnie dopasowana propozycja dla dzieci poniżej 13 lat. Rachunek założą rodzice, którzy posiadają konto w mBanku. Teraz dzieci mogą dodatkowo korzystać z aplikacji i karty mobilnej.
Nowości w mBanku: aplikacja Junior i karta mobilna dla dzieci

Nowości w mBanku

eKonto Junior będzie można obsługiwać także przez aplikację mobilną. W oficjalnych sklepach pojawi się już wkrótce. Tymczasem od 15 października da się zamówić już kartę Mastercard Mobilna. Jak nazwa wskazuje, nie ma ona postaci fizycznej tylko wirtualną. Da się ją dodać do portfeli Google Pay, Apple Pay, Garmin Pay i Fitbit Pay. Samo płacenie wygląda tak jak w przypadku zwykłej karty – wystarczy zbliżyć telefon do terminala i autoryzować transakcję. Karta mobilna działa od razu po zamówieniu. Jeśli dziecko nie posiada jeszcze konta młodzieżowego eKonta Junior, to opcja dodania tego środka płatniczego pojawi się w późniejszym terminie. Młodzież powyżej 13. roku życia może to zrobić samodzielnie.

Zalety karty Mastercard Mobilna:

  • płatności zbliżeniowe w sklepach stacjonarnych, punktach usługowych, lokalach gastronomicznych i innych;
  • wypłaty z bankomatu z opcją zbliżeniową;
  • płatności w sieci – wystarczy podać dane widoczne w aplikacji;
  • zabezpieczenie standardem 3D Secure;
  • szybkie płatności w aplikacjach przez kartę lub portfele Google Pay czy Apple Pay;
  • brak konieczności noszenia gotówki czy fizycznych kart płatniczych, które łatwo zgubić.

Ile to kosztuje? Koszy to: 0 zł za wydanie, 0 zł za korzystanie pod warunkiem wykonania min. jednej transakcji w miesiącu, 0 zł za wypłaty z bankomatów przy kwotach powyżej 100 zł.

Kartę Mastercard Mobilna można bezpłatnie dostosować do potrzeb: ustawić odpowiednie limity autoryzacyjne (również te tymczasowe) dla kilku rodzajów transakcji, tymczasowo zablokować, aktywować usługę wielowalutową np. w trakcie wakacji, zmienić PIN, zablokować niepożądane transakcje np. zagraniczne, z usługą FCC czy z opłatą Surcharge. 

Sprawdź! Jak zrobić przelew BLIK-iem >>

Aplikacja do eKonta Junior

eKonto Junior działa od lutego tego roku i jest dostosowane do wieku posiadacza (wiele funkcji jest ograniczonych w porównaniu do standardowego konta). Teraz mBank wzbogaca je o aplikację mobilną, gdzie będzie można sprawdzić saldo rachunku i podejrzeć historię transakcji. Juniora aktywuje się za pomocą aplikacji mBank PL, dostępną dla wszystkich dorosłych. Nowe oprogramowanie będzie zabezpieczone PIN-em. Rodzice pobiorą aplikację w sklepach Google Play i App Store. Data udostępnienia Juniora zostanie podana przez bank już wkrótce.

Dodano:
15 Paź 2020

0 Komentarze

Wpisz komentarz (od 5 do 5000 znaków)

Dziękujemy!

Twój komentarz został dodany. Po akceptacji, zostanie wyświetlony na stronie.

Podobne artykuły