Nowy dodatek do OC w PZU. Kierowcy będą chronieni także podczas jazdy rowerem czy hulajnogą

  • 24 Wrz 2020
  • 2 min. czytania
  • Komentarze(0)
Polacy coraz częściej przesiadają się z samochodów na rower czy hulajnogę. Zauważył to Powszechny Zakład Ubezpieczeń, który oferuje teraz pokrycie szkód wyrządzonych przez posiadaczy OC komunikacyjnego także podczas korzystania z transportu osobistego.
Nowy dodatek do OC w PZU. Kierowcy będą chronieni także podczas jazdy rowerem czy hulajnogą

Oferta PZU

Mało kto pamięta o ubezpieczeniu na wypadek szkód podczas przejażdżki urządzeniem UTO. Dlatego też PZU rozszerzyło ochronę w ramach OC także na takie zdarzenia. Ubezpieczenie obejmuje sytuacje mające miejsce na terenie całej Polski. Pokryje szkodę właściciela i ew. współwłaściciela pojazdu, a także leasingobiorcę i kredytobiorcę. Suma gwarancyjna to 5 tys. zł na jedno zdarzenie bez względu na liczbę poszkodowanych. OC UTO to ochrona dla milionów klientów PZU.

Dowiedz się więcej o kampanii PZU: „Prowadzisz? Odłóż telefon!” >>

Które urządzenia obejmie OC UTO?

UTO to urządzenie transportu osobistego, napędzane siłą mięśni lub za pomocą silnika elektrycznego. Jego prędkość nie przekracza 25 km/h. Konstrukcja mieści się w szerokości 0,9 m i długości 1,25 m oraz wadze 20 kg. W grupie UTO znajdują się więc m.in. hulajnogi, monocykle, deskorolki, wrotki, łyżworolki, rowery czy segweye – trzy pierwsze zarówno w wersji tradycyjnej, jak i elektrycznej. OC UTO obejmuje każde z takich urządzeń. Nie warto bagatelizować zagrożeń dotyczących takiego środka transportu. Wypadki po szarżowaniu na hulajnodze to codzienność polskich szpitali. Niektóre kończą się poważnymi operacjami dla posiadaczy UTO czy osób, które stanęły im na drodze. Dlatego też rząd pracuje nad zmianami w ustawie o ruchu drogowym.

PZU Bezpiecznie na Hulajnodze

W sierpniu PZU zaproponował swoim klientom pakiet Bezpiecznie na Hulajnodze, który obejmuje w zależności od wariantu:

  • odpowiedzialność cywilną – od 100 do 500 tys. zł,
  • szkody w wypożyczonych hulajnogach – 1 tys. zł,
  • nieszczęśliwe wypadki – 5-30 tys. zł,
  • koszty leczenia i rehabilitacji 500-3000 zł,
  • uszkodzenie własnej hulajnogi w wyniku wypadku 1-3 tys. zł,
  • kradzież lub rabunek hulajnogi 1-3 tys. zł.

Abonament miesięczny waha się od 15 do 45 zł miesięcznie. Najtańszy nie pokryje dwóch ostatnich przypadków.

Ubezpieczenie przyda się osobom, które posiadają lub często wypożyczają hulajnogi elektryczne. W trakcie poruszania się po mieście może zdarzyć się potrącenie przechodnia, zarysowanie cudzego samochodu czy inne uszkodzenie mienia. Złamania, skręcenia czy urazy głowy to powszechne zjawisko. W takich wypadkach koszty pokryje PZU. Ochrona może być wykupiona tylko na miesiąc np. na wakacyjny wyjazd albo na dłużej np. na rok. Przed rozpoczęciem korzystania warto dokładnie przeczytać warunki OC. Ubezpieczyciel może nie wypłacić odszkodowania w wypadku kradzieży hulajnogi, jeśli nie została ona zabezpieczona stalową linką czy łańcuchem.

Zabezpiecz się przed wyłudzaniem danych w PZU Dom – przeczytaj więcej >>

Dodano:
24 Wrz 2020

0 Komentarze

Wpisz komentarz (od 5 do 5000 znaków)

Dziękujemy!

Twój komentarz został dodany. Po akceptacji, zostanie wyświetlony na stronie.

Podobne artykuły