Od 1 lipca złożysz wniosek online o 300+ dla każdego uczącego się dziecka

  • 29 Cze 2020
  • 2 min. czytania
  • Komentarze(0)
W ramach programu Dobry Start rodzice uczniów do 20. roku życia lub do 24. roku życia w przypadku osób niepełnosprawnych mogą składać wnioski o dofinansowanie w wysokości 300 zł na rok szkolny. Pomoc dostępna będzie co roku.
Od 1 lipca złożysz wniosek online o 300+ dla każdego uczącego się dziecka

Program Dobry Start

Rządowy program wsparcia rodzin Dobry Start działa od kończącego się już roku szkolnego. Wnioski o 300 zł na każde uczące się w szkole dziecko składać można już od 1 lipca. Nie ma znaczenia dochód w rodzinie. Szacuje się, że wsparcie powinno objąć 4,6 mln uczniów. Złożenie wniosku w lipcu lub sierpniu spowoduje, że wypłata nastąpi nie później niż 30 września. W późniejszych terminach 300 zł zostanie wypłacone w ciągu dwóch miesięcy od złożenia wniosku.

Dobry Start nie obejmuje dzieci uczęszczających do przedszkola, w tym dzieci zapisanych do zerówki oraz tych uczących się w ramach programu przedszkolnego w szkole. Wsparcie nie jest też kierowane do studentów.

Myślisz o dodatkowych środkach w ramach kredytu? Sprawdź, jak to zrobić z aplikacji Millennium >>

Wniosek może złożyć rodzic, opiekun prawny lub faktyczny dziecka (przy akceptacji sądu na przysposobienie), rodzic zastępczy, osoba prowadząca rodzinny dom dziecka lub dyrektor placówki opiekuńczo-wychowawczej. Ubieganie się o wsparcie nie wiąże się z żadnymi opłatami.

  • Kiedy złożyć wniosek: od 1 lipca online lub od 1 sierpnia drogą tradycyjną do 30 listopada 2020 r.
  • Gdzie złożyć wniosek: online przez system Emp@tia (https://empatia.mpips.gov.pl/), przez bankowość elektroniczną, przez portal PUE ZUS, drogą tradycyjną w formie papierowej w urzędzie miasta lub gminy, ośrodku pomocy społecznej, centrum pomocy rodzinie lub przez pocztę.

Szczegółowe informacje o programie Dobry Start dostępne są na stronie gov.pl/rodzinalink.

Jak złożyć wniosek online na przykładzie Banku Millennium?

Bank Millennium zajmuje się obsługą wniosków od kończącego się roku szkolnego. Aby otrzymać wsparcie na rok 2020/2021, należy wypełnić wniosek za pośrednictwem Millenetu (to jedyny dostępny sposób w tym banku). Znajduje się on w zakładce MilleUrząd. Klient wypełnia go w swoim imieniu, podając swój adres zamieszkania (niekoniecznie tożsamy z miejscem zameldowania) – nie może tego zrobić tego za kogoś. Proces kończy się akceptacją za pomocą kodu z SMS-a. Wniosek zostanie zarejestrowany w systemie Emp@tia, a nadawca otrzyma UPO drogą mailową. Po pozytywnym rozpatrzeniu otrzyma 300 zł na wyznaczone przez siebie konto. Aktualny status wniosku można w każdym momencie sprawdzić w Millenecie w sekcji Wnioski i umowy > Wnioski. Jeśli widnieje „Błąd dostarczenia” skontaktuj się z organem prowadzącym w Twojej gminie (np. MOPS-em). Pożądany status to „Dostarczony”.

Uwaga! Bank nie prosi o zainstalowanie specjalnego oprogramowania do wypełnienia wniosku. Podobne komunikaty mogą wykorzystywać oszuści. Bank nie wysyła także maili z linkami do wniosku.

Może się zdarzyć, że w Millenecie zabraknie określonej gminy. Oznacza to, że nie została ona jeszcze podłączona do systemu Emp@tia, ale nie wyklucza to możliwości złożenia wniosku innymi drogami np. w urzędzie gminy.

Dodano:
29 Cze 2020

0 Komentarze

Wpisz komentarz (od 5 do 5000 znaków)

Dziękujemy!

Twój komentarz został dodany. Po akceptacji, zostanie wyświetlony na stronie.

Podobne artykuły