Informujemy, że w związku z wejściem w życie RODO zmodyfikowaliśmy naszą politykę prywatności ×

Od jutra podwyżki w Alior Banku

Fot.

Od 1 lipca wchodzi w życie nowa tabela opłat i prowizji w Alior Banku. Niestety, podobnie jak w przypadku innych banków, sytuacja zmieni się na gorsze. Podwyższone zostaną opłaty dotyczące Konta Internetowego i Rozsądnego, a obniżony moneyback. Przyjrzyjmy się szczegółom.

Po raz drugi w tym roku Alior Bank wprowadza zmiany w swojej tabeli opłat i prowizji. O modyfikacjach, które zostały wprowadzone 27 marca, możesz przeczytać tutaj. Tym razem bank wyjaśnia swoją decyzję koniecznością dostosowania się do warunków rynkowych.

Konto Rozsądne – zmiany od 1 lipca 2017

Najważniejszą modyfikacją, która dotyczy Konta Rozsądnego jest obniżka moneybacku. Jeszcze kilka miesięcy temu bank zwracał 3 proc. wartości transakcji, potem obniżył tę wartość do 1,5 proc., a aktualnie jest 1 proc. Nie zmieniła się maksymalna kwota, którą można otrzymać od banku, tj. 50 zł miesięcznie i 400 zł rocznie. Aby uzyskać zwrot w takiej wysokości, trzeba wykonać transakcje aż na 5 tys. zł w ciągu miesiąca.

Bank wprowadził warunkową opłatę za wypłaty z bankomatów sieci Euronet. Jeśli wypłacisz kwotę poniżej 100 zł, będziesz zmuszony zapłacić 5 zł prowizji. Nie zostanie ona pobrana, jeśli na twoje konto w danym miesiącu wpłynie przelew z tytułu wynagrodzenia, stypendium, emerytury lub renty.

Alior Bank podniósł także opłatę za przelew zlecony w oddziale z 7 zł do 8 zł oraz za przelew natychmiastowy, która wynosi teraz od 3 do 5 zł.

Konto Internetowe – zmiany od 1 lipca 2017

Do tej pory, aby uniknąć opłaty za kartę dołączoną do Konta Internetowego, trzeba było wykonać transakcje na min 100 zł. W ramach nowej taryfy bank podniósł tę kwotę do 300 zł. Jeśli nie spełnisz tego warunku, to opłata za kartę Mastercard w dalszym ciągu wyniesie 6 zł.

Wcześniej bank nie pobierał opłat za wpłaty i wypłaty gotówkowe w placówce banku. Aktualnie za takie operacje zapłacisz 8 zł.

Podobnie jak w przypadku Konta Rozsądnego, bank podniósł opłaty za przelew natychmiastowy (3-5 zł) oraz przelew zlecany w oddziale (8 zł).

Za wypłaty z bankomatów Euronet w kwocie poniżej 100 zł, będziesz musiał zapłacić 5 zł. Transakcje powyżej tej kwoty nadal będą bezpłatne.

Alior Bank powiela aktualny trend i podnosi opłaty za usługi wykonywane w sposób tradycyjny (wpłaty, wypłaty i przelewy zlecane w placówce). Prawdopodobnie najbardziej radykalną zmianą jest obniżka moneybacku, bo aby uzyskać maksymalną kwotę zwrotu, trzeba wydać sporą sumę.


Podobne artykuły