Odcisk palca zamiast PINu

  • 24 Sty 2018
  • 3 min. czytania
  • Komentarze(1)
Sprawdź, jak działa uwierzytelnienie biometryczne wprowadzone przez Mastercard.
Odcisk palca zamiast PINu

Uwierzytelnienie biometryczne od Mastercard ma być nowym standardem bezpieczeństwa zakupów w sieci. Już od kwietnia 2019 roku każdy, kto korzysta z kart Mastercard będzie mógł skorzystać z technologii biometrycznego uwierzytelnienia. Oznacza to, że będziesz mógł zatwierdzać płatność za pomocą swojego odcisku palca lub rysów twarzy.

Innowacyjne rozwiązania w sferze bankowości są coraz bardziej popularne i doskonale wpływają na komfort zarządzania finansami. Logujesz się za pomocą odcisku palca do swojego serwisu transakcyjnego w banku? Już niedługo będziesz mógł zapłacić w ten sposób za swoje zakupy on-line.

Bezpieczeństwo transakcji

Zdecydowanie najważniejszym aspektem dokonywania jakiejkolwiek transakcji za pomocą bankowości elektronicznej jest bezpieczeństwo. Wprowadzenie metody uwierzytelnienia biometrycznego ma na celu ograniczenie i zapobieganie oszustw i wyłudzeń. Jest to rozwiązanie, na którym skorzystają banki, sklepy, a przede wszystkim ich klienci.

Jak działa karta biometryczna?

Karta biometryczna będzie z pewnością bezpieczniejszym rozwiązaniem od kart z funkcjonalnością zbliżeniową, gdzie jest większe ryzyko, że ktoś posłuży się nią bez twojej wiedzy. Płacąc kartą biometryczną nie wypuszczasz jej z dłoni.

Gdy będziesz chciał zapłacić za zakupy lub usługi za pomocą karty biometrycznej, najpierw musisz zarejestrować ją w banku, który ją wydał. W banku zostaje pobrany twój odcisk palca, który zostanie zaszyfrowany i zapisany na karcie.

Płatności on-line

Technologia Mastercard Identity Check z pewnością jest innowacyjnym rozwiązaniem, które ułatwi płatności w sieci. Sprawdź, jak działa to rozwiązanie i kto najbardziej na nim skorzysta.

Odcisk palca zamiast PINu Żródło grafiki: Mastercard Polska

Robiąc zakupy w sieci, często tracisz cierpliwość przy płatności on-line, która będzie wymagała podania haseł i potwierdzeń. Technologia Mastercard Identity Check, pozwala stosować identyfikatory biometryczne, takie jak:

  • odcisk linii papilarnych,
  • skan tęczówki,
  • rozpoznawanie rysów twarzy.

Do weryfikacji takiej transakcji możesz wykorzystać swoje urządzenie mobilne (smartfon lub tablet). Weryfikacja trwa dosłownie kilka sekund.

„Technologie biometryczne doskonale spełniają oczekiwania klientów, którzy są zainteresowani przyszłościowymi, bezpiecznymi rozwiązaniami dostosowanymi do cyfrowego stylu życia. Zwiększają komfort zakupów i bezpieczeństwo transakcji, dzięki czemu mogą przynieść znaczne korzyści kupującym, sklepom i bankom. Nasza pozycja lidera w tym obszarze potwierdza, że potrafimy dostosowywać się do oczekiwań i nowych zwyczajów klientów”

Javier Perez, prezes Mastercard Europe

Zakupy w sklepach stacjonarnych, a płatności biometryczne

Jeśli robisz zakupy w sklepie stacjonarnym, podczas płacenia za zakupy wkładasz kartę do terminala obsługującego standard EMV, jednocześnie przykładając palec do czytnika linii papilarnych. Jeśli linie papilarne nie będą zgodne, transakcja nie zostanie sfinalizowana.

Technologie biometryczne cieszą się dużym zainteresowaniem i są chętnie wykorzystywane przez konsumentów na całym świecie. Technologia Mastercard Identity Check jest już dostępna w 37 krajach. Z badań przeprowadzonych przez Mastercard i Uniwersytet Oksfordzki wynika, że 93 proc. konsumentów woli korzystać z technologii biometrycznych, zamiast wpisywać jednorazowe hasła czy PINu.

Technologia Mastercard Identity Check jest obecnie dostępna w 37 krajach: w Australii, Austrii, Bahrajnie, Belgii, Brazylii, Kanadzie, Chile, Kolumbii, Czechach, Danii, Egipcie, Finlandii, Niemczech, HongKongu, na Węgrzech, w Islandii, Izraelu, Japonii, Kuwejcie, Libanie, Malezji, Meksyku, Holandii, Nowej Zelandii, Nigerii, Norwegii, Omanie, Katarze, Arabii Saudyjskiej, Singapurze, Republice Południowej Afryki, Hiszpanii, Szwecji, Szwajcarii, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Wielkiej Brytanii I USA.

Informacja Prasowa

Dodano:
24 Sty 2018

Zaktualizowano:
21 Wrz 2020

1 Komentarze

Wpisz komentarz (od 5 do 5000 znaków)

Dziękujemy!

Twój komentarz został dodany. Po akceptacji, zostanie wyświetlony na stronie.

  • Mania Ekspert 25 stycznia 2018
    Ja już się nie mogę doczekać tego rozwiązania w PL moi znajomi w Norwegii z tego korzystają i to jest mega fajne rozwiązanie.

Podobne artykuły