Odnawialna linia finansowa dla firm FlexKapitał Finiata - test direct.money.pl

  • 03 Paź 2019
  • 5 min. czytania
  • Komentarze(0)
Sprawdziliśmy, jak zadbać o płynność finansową firmy.
Odnawialna linia finansowa dla firm FlexKapitał Finiata - test direct.money.pl

Kolejny test za nami! Tym razem postanowiliśmy sprawdzić rozwiązanie dla firm od Finiaty. Odnawialna linia finansowania FlexKapitał ma pomóc przedsiębiorcom poprawić ich płynność finansową. Jak naprawdę działa pożyczka online dla firm oraz ile kosztuje? My to już wiemy. Czas, żebyś dowiedział się także Ty!

Odnawialna linia finansowa dla firm FlexKapitał Finiata - test direct.money.pl

Regularnie sprawdzamy, co dzieje się na rynku produktów finansowych. Postanowiliśmy nie polecać naszym czytelnikom ofert w ciemno, dlatego je testujemy i sprawdzamy, czy w rzeczywistości opłaca się z nich skorzystać. Właśnie zakończyliśmy test produktu Finiaty.

Na ofertę FlexKapitału trafiliśmy już jakiś czas temu. Ponieważ niewiele jest rozwiązań dla przedsiębiorców, które pozwalają im otrzymać dodatkowe pieniądze bez zbędnych formalności i całkowicie online, postanowiliśmy wyróżnić pożyczkę Finiaty naszym Certyfikatem.

Produkt wydał nam się na tyle interesujący, że chcieliśmy sami przekonać się, czy naprawdę ułatwia prowadzenie biznesu. Poprosiliśmy znajomego przedsiębiorcę o wykonanie testu. Przekonaj się, czy naszym zdaniem warto skorzystać z Finiaty. Możesz przeczytać nasze wnioski, albo samemu spróbować, czy FlexKapitał sprawdzi się w Twojej firmie.

R E K L A M A

Odnawialna linia finansowa dla firm FlexKapitał Finiata - test direct.money.pl

FlexKapitał Finiata – jak to działa?

Przypomnijmy, że FlexKapitał to pożyczka online dla firm w formie odnawialnej linii finansowej. Przedsiębiorca wnioskuje o przyznanie limitu, w ramach którego może dysponować środkami przez 6 miesięcy z możliwością przedłużenia. Limit może wynosić od 1 tys. zł do nawet 100 tys. zł. Pieniądze mogą zostać wypłacone w ratach lub jednorazowo.

Naszym zdaniem to rozwiązanie szczególnie korzystne dla przedsiębiorców, którzy współpracują ze swoimi kontrahentami na podstawie faktur z odroczonym terminem płatności. Dzięki Finiacie firma ma szansę szybciej otrzymać pieniądze na uregulowanie swoich zobowiązań. Ze środków w ramach przyznanego limitu przedsiębiorca może korzystać wielokrotnie, a pożyczone pieniądze spłacać jednorazowo lub w ratach.

Warto podkreślić, że ze środków można, ale nie trzeba korzystać. Mogą one być po prostu formą finansowego bezpieczeństwa Twojej firmy. Wtedy ponosisz jedynie koszty opłaty subskrypcyjnej, czyli miesięcznie 0,33 proc. od przyznanego limitu. Jeśli masz limit 10 tys. zł, to opłata wyniesie tylko 33 zł miesięcznie. Musisz przyznać, że to dość atrakcyjna cena Twojego spokoju.
 

Jak skorzystać z finansowania dla firm Finiaty?

Dużym ułatwieniem w korzystaniu z FlexKapitału, jak sami się przekonaliśmy, jest to, że można zarejestrować się wygodnie, korzystając z laptopa w biurze, jak i podczas służbowego wyjazdu na smartfonie.

Zanim jednak nasz tester Tomek rozpoczął rejestrację, obejrzał krótką instrukcję. Dzięki temu było mu łatwiej przejść przez cały proces.

Instrukcja rejestracji FlexKapitał Finiata

Źródło: Film przygotowany i udostępniony przez Finiata Sp. z o.o. w serwisie www.youtube.com
 

Tomek, który zgodził się przetestować FlexKapitał, prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą, ale reprezentanci firm zarejestrowanych m.in. jako spółka akcyjna, sp. z o.o. czy fundacja, także mogą liczyć na wsparcie od Finiaty. Tego typu firmy szczególnie odczują różnicę pomiędzy procesem Finiaty, a ubieganiem się o kredyt w banku. Dokumentów i formalności jest zdecydowanie mniej.

Żeby zarejestrować się, nasz kolega wszedł na stronę Finiaty. Na początek musiał podać adres e-mail oraz utworzyć hasło, a następnie potwierdzić rejestrację, klikając w link aktywacyjny, który otrzymał na maila.

Automatycznie został przeniesiony do formularza online. W pierwszej kolejności musiał podać numer NIP swojej firmy, a następnie uzupełnić swoje dane osobowe, ponieważ reprezentuje firmę. Musiał też wgrać skan dowodu osobistego w celu potwierdzenia tożsamości. Tomek rejestrował się na telefonie, więc dołączył po prostu wyraźne zdjęcie swojego dokumentu.

W kolejnym kroku Tomek musiał dodać numer swojego firmowego konta. Żeby zaoszczędzić czas, można wybrać wersję automatyczną tej czynności, czyli zalogować się do swojej bankowości elektronicznej, wtedy system sam zaciąga wymagane dane. Chodzi o pobranie wyciągów za ostatnie 3 miesiące, żeby udokumentować wiarygodność finansową firmy.

Należy także wyrazić zgodę na weryfikację w bazach BIK. To normalna procedura, także w bankach przy ubieganiu się o kredyt. Na podstawie raportu z BIK Finiata przyznaje po prostu indywidualny limit.

Tomek jeszcze tego samego dnia otrzymał informacje, że jego wniosek został zaakceptowany i został mu przyznany limit w wysokości 30 tys. zł. Na ekranie wyświetliły mu się wszystkie niezbędne informacje dotyczące m.in. kwoty, okresu i opłat za skorzystanie z FlexKapitału.

Wystarczyło jeszcze tylko zaakceptować warunki i podać dane karty płatniczej, która umożliwi automatyczną spłatę limitu.

Proces wnioskowania o FlexKapitał jest naprawdę wygodny i przejrzysty. Tomkowi zajął on 17 minut. Pomocne były dla niego wskazówki, które wyświetlały mu się przy poszczególnych punktach wniosku.

Tomek chciał sprawdzić, czy z przyznanego limitu może skorzystać np. w niedzielę. Jak się okazało po 15 minutach pieniądze były już na jego koncie, bo Finiata przelewa środki przelewem natychmiastowym.


Czy opłaca się skorzystać z odnawialnej linii finansowania FlexKapitał?

Zastanawiasz się pewnie, ile kosztuje FlexKapitał? Koszty możesz oszacować na kalkulatorze. Żebyś jednak miał całkowitą świadomość opłat, to podpowiadamy, jak to wygląda w rzeczywistości.

Z FlexKapitałem związane są dwie opłaty:

  • subskrypcyjna, czyli 0,33 proc. od kwoty limitu
  • oraz za wykorzystanie limitu, która wynosi 0,09 proc. dziennie (+VAT) lub 2,56 proc. miesięcznie (+VAT).

Finiata do każdej spłaty wystawia także fakturę kosztową, dzięki czemu możesz zredukować koszty o kwotę podatku dochodowego.

Może być też tak, że nie będziesz musiał korzystać z Finiaty. Wtedy zapłacisz jedynie opłatę subskrypcyjną. To tak jakbyś płacił prowizję za kartę kredytową w banku.

Na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, że jest to rozwiązanie drogie. W rzeczywistości nie do końca tak jest. Koszty odnawialnej linii finansowania zależą przede wszystkim od kwoty i okresu pożyczki. Im szybciej firma spłaci wykorzystany limit, tym prowizja będzie niższa. Bank też nie pożyczy Ci pieniędzy bez żadnych opłat, więc musisz się liczyć z kosztami.

Po przeprowadzonym teście możemy wyciągnąć dwa podstawowe wnioski. Po pierwsze, ogromny plus produktu to wygodny proces online. Po drugie, pieniądze błyskawicznie pojawiają się na rachunku, dzięki czemu przedsiębiorca może szybko uregulować należność.

Chcę wypróbować finansowanie dla firm FlexKapitał Finiata >>

Dodano:
03 Paź 2019

Zaktualizowano:
19 Wrz 2020

0 Komentarze

Wpisz komentarz (od 5 do 5000 znaków)

Dziękujemy!

Twój komentarz został dodany. Po akceptacji, zostanie wyświetlony na stronie.

Podobne artykuły