Odsetki jak bumerang

  • 21 Sie 2015
  • 5 min. czytania
  • Komentarze(0)
Zobacz, jak oszczędzić na kredycie
Odsetki jak bumerang

Wziąć kredyt i oszczędzać jednocześnie? To możliwe, dzięki nowej ofercie kredytu gotówkowego w Banku BGŻ BNP Paribas. Możemy dostać aż 150 tys. złotych kredytu, a maksymalnie 760 złotych ze spłaconych rat wróci do nas w każdym roku spłaty.

Oszczędzający Kredyt Gotówkowy łączy w sobie dwie przeciwności - wydawanie i oszczędzanie. Dzięki niemu możemy sfinansować nawet naprawdę kosztowne wydatki (do 150 tys. złotych), a jednocześnie oszczędzić 20 proc. spłaconych odsetek. Wrócą one do nas, jeśli tylko raty będziemy spłacać terminowo, zawrzemy umowę kredytu wraz z ubezpieczeniem do 30 listopada 2015.Aby dodatkowo skorzystać z promocyjnego oprocentowania wraz z wnioskiem o kredyt musimy złożyć wniosek o przyznanie karty kredytowej.

Spłacamy i zyskujemy

Okres spłaty jest relatywnie długi, bo może sięgać aż 7 lat. Dzięki temu miesięczne raty będą mniejszym obciążeniem dla domowego budżetu. Przy kilkuletnim okresie kredytowania ważne jest, że otrzymujemy także gwarancję i że wysokość naszych rat się nie zmieni (jeśli tylko będziemy utrzymywać ubezpieczenie). Pozwoli to na stałe wpasowanie raty w domowy budżet i dostosowanie wolnej kwoty do innych comiesięcznych wydatków.

R E K L A M AOdsetki jak bumerang

Premię w wysokości 20 proc. spłaconych odsetek otrzymamy po każdych 12-stu spłaconych ratach zgodnie z harmonogramem spłaty, który dostaniemy od banku. Maksymalnie może to być 760 złotych rocznie. Nasz potencjalny zysk zależy więc od wysokości kredytu, długości okresu kredytowania oraz wysokości rat. Wszystkie parametry są ustalane indywidualnie według potrzeb i zdolności kredytowej klienta.

Jak zyskać maksymalnie?

Maksymalny zwrot dostaniemy, gdy nasze odsetki wyniosą 3 800 złotych rocznie, co jest uzależnione zarówno od kwoty jaką pożyczamy, jak i od okresu w jakim chcemy ją spłacić. Poniżej przedstawiamy trzy przykładowe warianty w których otrzymamy maksymalny zwrot, przy założeniu, że oprocentowanie pożyczki wyniosłoby 10 proc. w skali roku.

Strategia Kwota kredytu Okres spłaty
Długi okres spłaty 37 000 zł 84 miesiące
Średni okres spłaty 39 000 zł 48 miesięcy
Krótki okres spłaty 40 000 zł 12 miesięcy

Opracowanie: direct.money.pl

Jak widać na przytoczonym przykładzie, jeśli chcemy uzyskać 760 złotych rocznie, to musimy zainwestować około 40 tys. złotych. Nawet przy maksymalnym okresie spłaty, nie opłaca się zaciągnąć mniej niż 37 tys. złotych kredytu. W ciągu 7 lat zostanie nam zwrócone 5 320 złotych.

Jeśli chcesz policzyć odsetki dla wybranej przez siebie kwoty i okresu kredytowania, możesz skorzystać z przygotowanego przez nas kalkulatora kredytowego.

Ile to kosztuje?

Przyjrzyjmy się przykładowi, prezentowanemu na stronie banku. Bierzemy kredyt w wysokości 16 tys. złotych na 4 lata i spłacamy go w równych ratach w wysokości 454,70 złotych. Ponad to, co pożyczyliśmy, jesteśmy zobowiązani zapłacić 3 701,66 złotych odsetek, 695,40 złotych prowizji i 1 428,48 złotych ubezpieczenia. RRSO dla przytoczonego przykładu wynosi więc 17,34 proc. W przypadku takich parametrów otrzymamy zwrot w prawie maksymalnej dostępnej wysokości 740,33 złotych rocznie, co daje w ciągu 4 lat prawie 3 tys. złotych. Kwota jest nieopodatkowana, więc wpłynie ona w pełnej wysokości na nasze konto. Warto jednak pamiętać, że zwrot jest liczony tylko od wysokości odsetek. Części kosztów prowizji i ubezpieczenia niestety nie otrzymamy.

Ile zapłacę za ubezpieczenie i prowizję?

Wysokość dodatkowych kosztów kredytu zależy od wielu czynników. Nie tylko od kwoty, którą pożyczamy, ale także od naszych dochodów, zawodu, który wykonujemy czy od tego, czy jesteśmy już klientem banku. Do wzięcia kredytu nie trzeba bowiem zakładać konta osobistego. W ramach Oszczędzającego Kredytu Gotówkowego istnieją trzy stawki prowizyjne: 2,99 proc., 3,99 proc. i 4,99 proc.

Warto przypomnieć, że aby zakwalifikować się do promocji, trzeba utrzymywać ubezpieczenie przez cały okres kredytowania. Składkę będziemy musieli opłacić na początku za cały okres.

Zależy ona od wybranego wariantu ubezpieczenia. Od podstawowego A1, który obejmuje: zgon, zgon na skutek nieszczęśliwego, trwałą i całkowitą niezdolność do pracy, poprzez A2, w ramach którego jesteśmy ubezpieczeni oprócz powyższych wydarzeń także na wypadek pobytu w szpitalu na skutek nieszczęśliwego wypadku aż do kompleksowego A3, który obejmuje zdarzenia z pakietu A2 plus poważne zachorowanie.

Im szerszy pakiet ubezpieczenia tym wyższy jego koszt, za to niższa prowizja. Warto więc przekalkulować, co opłaca się najbardziej.

Do kogo wrócą odsetki?

Oszczędzający Kredyt Gotówkowy jest skierowany do osób, które posiadają pełną zdolność do czynności prawnych i osiągają stałe dochody w ramach:

  • Umowy o pracę, dzieło lub zlecenie
  • Własnej działalności gospodarczej
  • Działalności rolniczej
  • Emerytury
  • Renty
  • Wolnego zawodu
  • Innych udokumentowanych stałych źródeł dochodu w Polsce

Oferta nie dotyczy więc osób, które pracują za granicą i otrzymują wynagrodzenie w walucie obcej. Omawiany kredyt jest jednym ze sposobów zachęcenia klientów do skorzystania z oferty nowo połączonego Banku BGŻ BNP Paribas. Dlatego nie mogą z niego skorzystać posiadacze nowego konta Aktywna Pensja.

Przypomnijmy, że do 30 listopada 2015 roku należy zawrzeć umowę o kredyt i kartę kredytową i do tego momentu musi nastąpić wypłata pożyczonych środków.
 

Dodano:
21 Sie 2015

Zaktualizowano:
08 Lip 2020

0 Komentarze

Wpisz komentarz (od 5 do 5000 znaków)

Dziękujemy!

Twój komentarz został dodany. Po akceptacji, zostanie wyświetlony na stronie.

Podobne artykuły