Informujemy, że w związku z wejściem w życie RODO zmodyfikowaliśmy naszą politykę prywatności ×
Advertisement

Ostatnia szansa na pieniądze z Mieszkania dla Młodych

Fot.

Już jutro ponownie rozpocznie się przyjmowanie wniosków o dofinansowanie w ramach rządowego programu Mieszkanie dla Młodych. Niestety, jeśli jesteś zainteresowany tym wsparciem musisz się pośpieszyć, ponieważ chętnych jest wielu, a do rozdysponowania jest zaledwie 67 mln zł. Eksperci oceniają, że proces może zakończyć się nawet po dwóch dniach.

8 sierpnia rusza nabór wniosków o wypłaty dofinansowania wkładu własnego przy zakupie własnego mieszkania. Dodatkowe środki to wynik nowelizacji, która została przygotowana przez Resort Infrastruktury i Budownictwa. Ta zmiana w prawie pozwoliła udostępnić dodatkowe fundusze, które pozostały np. z wycofania się z programu wcześniejszych wnioskodawców. Kwota, która została przeznaczona na wsparcie w programie Mieszkanie dla Młodych to tylko 67 mln. zł. W poprzednich latach, takie środki zostały rezerwowanie w ciągu jednego dnia. Dlatego jeśli marzysz o własnym lokum z dopłatą, nie czekaj bo to ostatni moment na skorzystanie z takiego wsparcia.

Kto może starać się o dofinansowanie?

O pieniądze z programu Mieszkanie dla Młodych mogą się starać osoby w wieku do 35 lat, single oraz małżeństwa. W przypadku drugiej grupy pod uwagę będzie brany wiek młodszego wnioskodawcy. Jeśli chcesz skorzystać ze środków, które są w puli MdM nie możesz być właścicielem żadnej nieruchomości (jeśli w przeszłości posiadałeś własne lokum również nie otrzymasz wsparcia). Program przewiduje wyjątki, które dotyczą osób wychowujących co najmniej troje dzieci. Takie osoby mogą złożyć wniosek nawet jeśli ukończyły 35 lat. Nie dotyczy ich również warunek pierwszego mieszkania.

Limity

Dofinansowanie może być przeznaczone na zakup nieruchomości z rynku pierwotnego jak i wtórnego. Sprawdź, czy twoje wymarzone mieszkanie mieści się w określonych limitach.

Co musisz zrobić, aby uzyskać dofinansowanie

Jeśli chcesz skorzystać z programu Mieszkanie dla Młodych musisz złożyć odpowiedni wiosek o dofinansowanie wkładu własnego wraz z wnioskiem kredytowym, w wybranym przez siebie banku, który bierze udział w programie MdM.

Podobne artykuły