Pakiet PeoPay KIDS trafił w gusta dzieci i rodziców. To nowoczesny sposób na naukę finansów dla najmłodszych

  • 22 Paź 2020
  • 2 min. czytania
  • Komentarze(0)
Pakiet pojawił się w ofercie 1 czerwca 2020 r. i do tej pory skorzystało z niego 33 tys. młodych klientów. Dzieci chętnie dokonują transakcji i oszczędzają – nic dziwnego, bo oprocentowanie w ramach konta Mój Skarb wynosi 2% w skali roku. Próżno szukać obecnie takiej propozycji w zwykłych lokatach.
Pakiet PeoPay KIDS trafił w gusta dzieci i rodziców. To nowoczesny sposób na naukę finansów dla najmłodszych

Aktywność użytkowników PeoPay KIDS

Pakiet PeoPay KIDS zawiera: bezwarunkowo bezpłatne konto młodzieżowe Konto Przekorzystne dla młodych (można z niego korzystać do osiągnięcia 26. roku życia), aplikację PeoPay KIDS (dla dzieci w wieku 6-13 lat), konto oszczędnościowe Mój Skarb, gdzie da się zakładać Skarbonki i korzystać z nich do osiągnięcia pełnoletności, kartę PeoPay KIDS do rachunku, którą można płacić przy transakcjach na stosunkowo niewielkie kwoty (dla dzieci w wieku 6-13 lat) oraz Panel rodzica – usługę w Pekao24 do kontrolowania poczynań dziecka (rodzic musi mieć własne konto w Pekao).

Od 1 czerwca 2020 r. użytkownicy pakietu wykonali 327 tys. transakcji na łączną kwotę 2,8 mln zł. Średnie saldo w wirtualnym portfelu to 171 zł. Tymczasem w skarbonkach znajduje się 12,5 mln zł. 97% posiadaczy PeoPay KIDS ma aktywną kartę, której używa do codziennych zakupów. Średnia kwota transakcji wynosi 8,30 zł. 85% operacji bezgotówkowych to płatności zbliżeniowe. Lekko ponad połowa transakcji odbywa się w sklepach spożywczych. Wypłaty z bankomatów stanowią jedynie 2% operacji przy użyciu karty. Średnia kwota takiej operacji to 39 zł (maksymalny limit to 50 zł; górny dzienny próg ustalany jest przez rodzica).

Prawie trzy czwarte użytkowników stanowią dzieci w wieku 9-12 lat. Najczęściej decyzja o wyborze pakietu podejmowana jest z inicjatywy mamy (63% przypadków). Inne banki także posiadają oferty dla najmłodszych, ale na ogół nie są one zbudowane w tak kompleksowy sposób. Oprócz samego korzystania z konta i karty, ważny jest aspekt edukacyjny. W świat finansów wprowadzają dziecko animowani trenerzy: Żubr, Lis i Złotówka, dostępni w aplikacji. Dodatkową zachętą jest też możliwość oszczędzenia 2% w skali roku (dla kwoty do 3 tys. zł dla dziecka w wieku 6-12 lat) przez 120 dni od uruchomienia pakietu (promocja do 31 października 2020 r.).

Atrakcyjne dla dzieci są też proponowane karty. Do wyboru jest sześć różnych kolorowych wizerunków. Karta pozwala na płatności w sklepach stacjonarnych i wypłaty z bankomatów. Nie ma opłat za wydanie czy obsługę ani za korzystanie z bankomatów. Nic nie kosztuje także prowadzenie konta.

Błędnie wykonałeś przelew? Sprawdź co zrobić! >>

Promocja do końca października

Pakiet łączy się z promocją, w ramach której można zyskać nawet 250 zł. 100 zł z tej kwoty otrzyma rodzic, który założy dziecku Konto Przekorzystne do 31 października 2020 r. Kolejne 100 zł dostanie za skuteczne polecenie oferty znajomemu w ramach programu „Polecam Przekorzystnie” do 31 grudnia 2020 r. 50 zł pojawi się na koncie dziecka, jeśli do końca października rodzic podpisze umowę o wszystkie produkty wchodzące w skład PeoPay KIDS i spełni pozostałe warunki regulaminu.

Dodano:
22 Paź 2020

0 Komentarze

Wpisz komentarz (od 5 do 5000 znaków)

Dziękujemy!

Twój komentarz został dodany. Po akceptacji, zostanie wyświetlony na stronie.

Podobne artykuły