Pekao: można już płacić Visą w Apple Pay

  • 15 Wrz 2020
  • 2 min. czytania
  • Komentarze(0)
Posiadacze iPhone'ów i innych urządzeń firmy Apple mają teraz możliwość dodania kart debetowych Visa do aplikacji Apple Pay. Dzięki temu do transakcji wystarczy telefon.
Pekao: można już płacić Visą w Apple Pay

Karty debetowe Visa w urządzeniach Apple

W usłudze Apple Pay, aktywowanej w aplikacji PeoPay oraz w Apple Wallet na iPhone'ach, Apple Watchach i iPadach można korzystać z wirtualnych odpowiedników kart Visa Debit Gold oraz Visa Business. Do tej pory dotyczyło to tylko kart Mastercard. Oznacza to szybkie płatności zbliżeniowe w sklepach stacjonarnych, punktach usługowych czy restauracjach bez konieczności zabierania portfela. Według badania Visa Digital Payments taka metoda regulowania rachunku jest jedną z najpopularniejszych. 86% pytanych stwierdziło, że skorzysta z niej do końca tego roku.

Apple Pay pozwala na dokonywanie płatności zbliżeniowych na całym świecie – online i offline. Wygodny wirtualny portfel może służyć do dokonywania mikrotransakcji w aplikacjach mobilnych z App Store czy w przeglądarce internetowej Safari. Warto wiedzieć, że przy takiej metodzie płątności numery kart nie są przechowywane na serwerach Apple.

Aplikacja PeoPay w Huawei App Gallery: KLIK!

Jak aktywować kartę w Apple Pay?

Pierwszym krokiem jest logowanie do aplikacji PeoPay. Następnie należy wybrać ikonę Apple Pay i wybrać kartę, która ma być dodana. Na koniec wystarczy potwierdzić operację w Apple Wallet. Alternatywnie można od razu przejść do portfela, wpisać dane karty i zatwierdzić jednorazowym kodem lub przez PeoPay. Usługa jest dostępna od razu do zaakceptowaniu umowy. Ważną zaletą tego rozwiązania jest brak konieczności czekania na fizyczną kartę do konta osobistego.

Płacenie telefonem wygląda podobnie jak w przypadku karty płatniczej. Wystarczy przyłożyć urządzenie do terminala i potwierdzić transakcję – tutaj za pomocą Face ID (wizerunek twarzy), Touch ID (odcisk palca) lub kodu. Nie ma problemu z korzystaniem z tej metody wszędzie tam, gdzie jest terminal płatniczy do transakcji zbliżeniowych. Nie ma żadnych dodatkowych opłat za korzystanie z Apple Pay.

Do aplikacji można dodać 12 różnych kart płatniczych na iPhone X, iPhone 8, iPhone 8 plus, oraz Apple Watch Series 3 oraz 8 różnych kart płatniczych na pozostałych urządzeniach wspierających Apple Pay – ta sama karta będzie działać na wielu sprzętach.

Dla kogo?

Z rozwiązania skorzystają klienci indywidualni i biznesowi, w tym MŚP i korporacyjni. Wystarczy, że posiadają urządzenie Apple z Apple Pay i najnowszą wersją systemu iOS, watchOS lub macOS. Poza tym powinni mieć aktywną aplikację PeoPay, kartę debetową, kredytową lub z odroczonym terminem płatności z funkcją zbliżeniową.

Chcesz otworzyć dziecku konto w banku Pekao? Skorzystaj z PeoPay Kids! >>

Dodano:
15 Wrz 2020

0 Komentarze

Wpisz komentarz (od 5 do 5000 znaków)

Dziękujemy!

Twój komentarz został dodany. Po akceptacji, zostanie wyświetlony na stronie.

Podobne artykuły