Pekao wprowadza Autopay w Pekao24 i PeoPay. Usługa umożliwi automatyczną płatność za przejazd autostradą A1 i A4 na wybranych odcinkach

  • 30 Lip 2020
  • 2 min. czytania
  • Komentarze(0)
Taka opcja pojawi się już wkrótce i będzie dotyczyła dwóch miejsc, które obsługują automatyczną płatność: autostrady A1 na odcinku Gdańsk-Toruń i A4 na odcinku Katowice-Kraków. Tam bramki mają specjalne oznaczenia – AmberGO lub symbol czarnej kamery na żółtym tle.
Pekao wprowadza Autopay w Pekao24 i PeoPay. Usługa umożliwi automatyczną płatność za przejazd autostradą A1 i A4 na wybranych odcinkach

Nie stój w korku przed bramką, nie twórz korka

Po co czekać w korku, by dopełnić formalności, jeśli to samo można zrobić zdalnie? Przejazdy na autostradach ułatwia system Autopay, który po integracji połączy się z funkcjami Pekao24 i aplikacji PeoPay w Banku Pekao. Aby skorzystać z tego rozwiązania, trzeba będzie aktywować usługę poprzez zalogowanie się na swoje konto osobiste, podanie podstawowych danych oraz informacji na temat pojazdu lub pojazdów – w tym numeru rejestracyjnego.

Następnie klient wybierze rachunek, z którego ma być realizowana płatność. Kiedy przejedzie przez specjalnie oznaczą bramkę na autostradzie, transakcja dokonana się automatycznie na podstawie zarejestrowanego przez kamerę numeru rejestracyjnego pojazdu. Sygnalizacja zmieni się na zielono, a szlaban się podniesie.

Oprócz opłaty za sam przejazd nie jest pobierana żadna prowizja. Nie ma też znaczenia dostęp do sieci, a aplikacja nie musi być włączona w czasie przejazdu. Z Autopay może skorzystać klient indywidualny lub firmowy. Udostępnienie usługi w Pekao nastąpi w kilka miesięcy od podjęcia decyzji o jej realizacji. W Millennium automatyczne płatności są możliwe już od zeszłego roku. Teraz bank skupia się na rozwijaniu usługi. Tam obsługiwana jest autostrada A1 na odcinku Nowa Wieś-Rusocin i A4 na odcinku Katowice-Kraków. Klienci mogą wjechać dowolną bramką, także tą do pobierania tradycyjnych opłat.

Osoby, które nie mają konta w Pekao lub Millennium, wciąż mogą korzystać z systemu Autopay w aplikacji AmberOne, która dostępna jest w sklepie Play i AppStore. Jest ona wyposażona dodatkowo w bieżące wiadomosci z trasy (w tym informacje o awaryjnym zatrzymaniu innego pojazdu na autostradzie poza obszarem dozwolonym), kalkulator opłat czy informacje turystyczne. Dotyczy jednak tylko autostrady A1 na płatnym odcinku Toruń-Gdańsk w obu kierunkach.

Płatne odcinki w Polsce

Wszystkie autostrady w Polsce mają być płatne. Na razie dotyczy to jednak tylko niektórych odcinków:

  • na A1 – Rusocin-Nowa Wieś;
  • na A2 – Konin-Świecko, Konin-Stryków;
  • na A4 – Kraków-Katowice, Wrocław-Sośnica.

Stawki zależą od kategorii pojazdu, klasy drogi i klasy emisji spalin EURO.

Dodano:
30 Lip 2020

0 Komentarze

Wpisz komentarz (od 5 do 5000 znaków)

Dziękujemy!

Twój komentarz został dodany. Po akceptacji, zostanie wyświetlony na stronie.

Podobne artykuły