PKO PB dołączył do siedmiu banków, które pozwalają na założenie konto przez selfie

  • 21 Lip 2020
  • 2 min. czytania
  • Komentarze(0)
Pandemia i związane z nią restrykcje sanitarne przyśpieszyły rozwój wielu zdalnych narzędzi. Jednym z rozwiązań, które przyjęły banki, stała się weryfikacja tożsamości przez selfie, co pozwala na otwarcie rachunku bez wychodzenia z domu i na znaczne skrócenie całego procesu.
PKO PB dołączył do siedmiu banków, które pozwalają na założenie konto przez selfie

Zakładanie konta z selfie w PKO BP

PKO BP udostępnił w Google Play nową wersję aplikacji IKO, która umożliwia skorzystanie opcji otwarcia konta osobistego z weryfikacją selfie. Polega to na porównaniu rysów twarzy ze zdjęciem z dowodu osobistego oraz wypełnieniu formularza z danymi. Konto jest dostępne nawet w ciągu 15 min. i nie wymaga wizyty kuriera. Procedura może skończyć się najpóźniej następnego dnia roboczego. Umowa akceptowana jest w aplikacji. Funkcje, które będą dostępne natychmiast, to: płatności BLIK, przelewy krajowe i zagraniczne, aktywna karta debetowa do konta, płatności zbliżeniowe telefonem. Dodatkowo, jeśli klient zdecyduje się okazać dowód osobisty w oddziale, będzie mógł składać wnioski w e-urzędzie i zmieniać limity karty. Tradycyjna metoda zakładania konta wymaga oczekiwania na kuriera do 2 dni roboczych. Umowa podpisywana jest w jego obecności, a konto staje się aktywne od razu.

Aktualizacja aplikacji IKO przyniosła także odświeżenie wyglądu poprzez zmianę lokalizacji menu bocznego na dolny pasek nawigacji. Z dodatkowymi opcjami można się teraz zapoznać poprzez wybranie polecenia „więcej” w prawnym dolnym rogu. Na górnym pasku pojawiły się natomiast skróty do asystenta głosowego i powiadomień. Oprócz tego w aplikacji da się już zmienić typ rachunku i znaleźć informacje na temat podstawowych opłat. Nowością jest też link kierujący do Automarketu.

Gdzie jeszcze da się założyć konto na selfie?

Konto na selfie można jak na razie założyć w:

Sposób weryfikacji nieco się różni w poszczególnych bankach. W jednych wystarczy jedno zdjęcie selfie, a w innych należy przesłać wideo z różnymi gestami głowy, co zwiększa wiarygodność. Zwykle wymagane jest też zdjęcie dowodu osobistego z obu stron i wyrażenie zgód na przetwarzanie wizerunku. Do założenia konta potrzebny jest smartfon z działającym aparatem i dostępem do sieci.

Dodano:
21 Lip 2020

0 Komentarze

Wpisz komentarz (od 5 do 5000 znaków)

Dziękujemy!

Twój komentarz został dodany. Po akceptacji, zostanie wyświetlony na stronie.

Podobne artykuły