„Plan na własne M” – nowe ubezpieczenie przy wyborze kredytu hipotecznego w BNP Paribas

  • 18 Lis 2020
  • 2 min. czytania
  • Komentarze(0)
Pakiet został przygotowany przez BNP Paribas Cardif, spółkę ubezpieczeniową z Grupy BNP Paribas. Klienci indywidualni, którzy szukają jeszcze większej ochrony, mogą wybrać rozszerzoną wersję – „Plan na własne M Plus”.
„Plan na własne M” – nowe ubezpieczenie przy wyborze kredytu hipotecznego w BNP Paribas

Na czym polega oferta?

Od listopada dostępne są dwa nowe pakiety ubezpieczeń od wszystkich ryzyk. „Plan na własne M” obejmuje nieruchomość, a „Plan na własne M Plus” dodatkowo ruchomości domowe i OC. Drugi pozwala więc na zabezpieczenie się jeszcze przed kradzieżami z włamaniem i rozbojem. Pakiety zostały opracowane dzięki współpracy z firmą Compensa, należącą do Vienna Insurance Group oraz VIG Ekspert z Grupy VIG. Pierwsza pełni rolę reasekuratora, a druga likwidatora szkód.

Ubezpieczenie nieruchomości przeznaczone jest dla mieszkania, domu jednorodzinnego (także w budowie) oraz garażu. Rozszerzony pakiet chroni mienie znajdujące się w tej nieruchomości oraz w transporcie w czasie przeprowadzki. Oprócz tego ubezpieczenie obejmuje przenośny sprzęt elektroniczny np. telefon, laptop czy aparat fotograficzny w przypadku kradzieży z włamaniem do samochodu zaparkowanego poza posesją. Mienie może być chronione przed rozbojem także poza nieruchomością. Poza tym ubezpieczenie dotyczy rzeczy osobistych gości znajdujących się w domu lub mieszkaniu klienta. OC zawiera natomiast ochronę w przypadku zdarzeń na terenie całej Polski.

Szukasz najlepszej oferty kredytu hipotecznego? Skorzystaj z naszego rankingu kredytów hipotecznych >>

„Plan na własne M Plus” obejmuje dom jednorodzinny, lokal mieszkalny wraz z pomieszczeniem gospodarczym i miejscem parkingowym, dom w budowie i garaż. Maksymalna suma ubezpieczenia to 5 mln zł, a w przypadku ruchomości domowych – maksymalnie 15 tys. zł. W przypadku odpowiadania (także jeśli sprawcami są dzieci ubezpieczonego lub jego zwierzęta domowe) za szkody rzeczowe i osobowe wobec osób trzecich na terenie Polski obowiązuje suma gwarancyjna 75 tys. zł.

Umowa zawierana jest na rok w oparciu o wnioskopolisę i ulega automatycznemu odnowieniu. Wystarczy, że klient zapewni odpowiednie środki na koncie. Składka jest płatna co miesiąc, a jej wysokość zależy od wariantu. Około połowę przypadków stanowią szkody do 5 tys. zł, które likwidowane są w ramach szybkiej ścieżki z uproszczoną dokumentacją. Jeśli odszkodowanie zostanie wypłacone, to suma ubezpieczenia pozostanie taka sama jak w chwili zawarcia umowy.  

BNP Paribas o ofercie

Grzegorz Jurczyk, CEO BNP Paribas Cardif w Polsce, przypomniał że ubezpieczenie mieszkań i domów zostało wskazane jako trzeci najważniejszy produkt ubezpieczeniowy zaraz po polisie na życie i NNW – tak wynika z danych infuture.institute, instytutu forecastingowego, który zajmuje się definiowaniem najważniejszych trendów i opisywaniem ich konsekwencji dla gospodarki. Zaletą oferty jest formuła all risk, która oznacza, że ubezpieczenie obejmuje wszelkie nieprzewidziane sytuacje – także te, które nie zostały określone w umowie, o ile nie zachodzą okoliczności wyłączające odpowiedzialność ubezpieczyciela. Według Tomasza Dymowskiego, dyrektora zarządzającego Pionem Produktów Detalicznych i Biznesowych w BNP Paribas, proponowane pakiety gwarantują kompleksową ochronę przy minimum formalności.

Dodano:
18 Lis 2020

0 Komentarze

Wpisz komentarz (od 5 do 5000 znaków)

Dziękujemy!

Twój komentarz został dodany. Po akceptacji, zostanie wyświetlony na stronie.

Podobne artykuły