Płatności powyżej 100 zł przez Google Pay w Santander BP teraz bez PIN-u

  • 15 Paź 2020
  • 2 min. czytania
  • Komentarze(0)
Od 13 października klienci banku mogą zatwierdzić transakcje przez odblokowanie telefonu i wybraną formę autoryzacji. Od tego momentu będą mieli 3 min na zakończenie operacji. Jeśli telefon był już wcześniej odblokowany, to może być wymagana inna metoda uwierzytelnienia.
Płatności powyżej 100 zł przez Google Pay w Santander BP teraz bez PIN-u

Sposoby uwierzytelnienia w bankowości mobilnej Santandera

W aplikacji możliwa jest autoryzacja kodem PIN, hasłem, wzorem, odciskiem palca i skanem siatkówki. Dwie ostatnie opcje wymagają smartfona z czytnikami biometrycznymi. Teraz uwierzytelnienie może być szybsze. W przypadku ustawienia autoryzacji na podstawie linii papilarnych cała transakcja trwa tylko chwilę i nie wymaga wpisywania haseł czy PIN-ów. Nie ma więc ryzyka, że dane wpadną w niepowołane ręce. Warto też pamiętać, że transakcje powyżej 100 zł wymagają zbliżenia telefonu do terminala, a te poniżej nie.

A co się stanie, jeśli klient zgubi smartfona lub urządzenie zostanie mu ukradzione? Google Pay może być usunięte w sposób zdalny np. przez wejście na stronę aplikacji w przeglądarce lub na konto Google. Jeśli telefon się odnajdzie, można ponownie dodać karty płatnicze do aplikacji. Google Pay nie przechowuje tych danych w telefonie, więc niepożądana osoba nie zdobędzie do nich dostępu, nawet jeśli odblokuje urządzenie.

Przeczytaj: Wyższe opłaty w Santander dla klientów indywidualnych >>

Płatności mobilne zyskują na popularności

Według danych Santandera średnia wartość transakcji z Google Pay w sklepach stacjonarnych wynosi 42 zł, a łączna wartość zakupów jest o 85% wyższa niż w grudniu 2019 r. Liczba takich operacji wzrosła natomiast o 105%. Średnia wartość zakupów w sieci przez Google Pay wynosi 112 zł, a dla klientów Santandera łączna wartość operacji jest o 83% wyższa niż w grudniu. Tymczasem liczba transakcji wzrosła o 43%. Zaproponowane obecnie rozwiązanie jest więc odpowiedzią na potrzeby użytkowników aplikacji bankowej Santandera. Jego zaletą jest szybkość, wygoda i brak konieczności używania gotówki, co ma znaczenie w czasie pandemii.

Zalety płatności mobilnych

Jednym z plusów takiej metody płatności jest to, że w transakcji wykorzystywany jest wirtualny numer karty, a więc sklepy nie otrzymują dostępu do rzeczywistych danych. Klient ma więc większe poczucie prywatności i bezpieczeństwa. Metoda jest szybka i powoduje, że noszenie portfela z gotówką staje się zbędne. Google Pay jest dostępny także w smartwatchach z funkcją NFC. Nie trzeba mieć aktualnie dostępu do Internetu, by móc płacić tym sposobem. Aby móc korzystać z Google Pay, należy pobrać aplikację z Google Play. Wymagane jest posiadanie smartfona z Androidem 5.0 lub nowszym oraz z NFC.

Sprawdź aktualną ofertę kredytów gotówkowych w Santander BP >>

Dodano:
15 Paź 2020

0 Komentarze

Wpisz komentarz (od 5 do 5000 znaków)

Dziękujemy!

Twój komentarz został dodany. Po akceptacji, zostanie wyświetlony na stronie.

Podobne artykuły