Podwyżki w Credit Agricole

  • 14 Lut 2020
  • 3 min. czytania
  • Komentarze(0)
Narodowy Bank Polski zbadał poziom cen za usługi bankowe w pierwszym półroczu 2019 roku i okazuje się, że średnia opłata za konto osobiste nie zmieniła się w porównaniu do 2018 roku. Wzrosła za to przeciętna opłata za kartę. I w ten trend wpasowuje się Credit Agricole, który zapowiedział podwyżki za swoje usługi już od 4 kwietnia 2020 roku. Zobacz, co się zmieni!
Podwyżki w Credit Agricole

Credit Agricole zmienia tabelę opłat i prowizji. Podwyżki stanowią jej większą część, ale będą i obniżki. Zmiany nie powinny Cię zdziwić, bo bank zapowiada wzrost cen za karty oraz bankowe operacje zlecane przez infolinię i w oddziale banku. Od kwietnia musisz także uważać na prowizję za wypłaty z bankomatów, odnowienie limitu na koncie osobistym i opłatę za przelew z rachunku oszczędnościowego.

Obniżenie opłat dotyczy głównie przelewów natychmiastowych i wypłat gotówki przy użyciu BLIK-a.

Droższe konta osobiste w Credit Agricole

Co prawda bank nie podnosi opłat za prowadzenie konta, ale nalicza wyższą prowizję za kilka usług z nim związanych.

Opłata za prowadzenie kont walutowych, które są podpięte do kont osobistych, wzrośnie z 1 zł do 2 zł miesięcznie (w przypadku Konta dla Ciebie, Konta dla Ciebie MOVE i Konta dla Ciebie GO) albo z 10 zł do 40 zł (Konto dla Ciebie VIP).

Zdrożeją przelewy zlecane w placówce banku i na infolinii:

  • przelew standardowy – z 10 zł do 12 zł,
  • przelew natychmiastowy – z 15 zł do 17 zł,
  • przelew SEPA – z 10 zł do 12 zł,
  • z rachunku oszczędnościowego – z 0 zł do 5 zł.

Credit Agricole podniesie również prowizję za odnowienie limitu  w koncie osobistym – z 1,8% min. 70 zł do 2,5% min. 90 zł.

Najlepsze konto osobiste? W Credit Agricole za nie zapłacisz

Najlepsze konto osobiste powinno się charakteryzować m.in. darmowymi bankomatami. Dlatego osoby, które posiadają Konto dla Ciebie, nie mają powodów do uśmiechu, bo zapłacą więcej za wypłaty kartą z bankomatów obcych – w kraju 6 zł za wypłatę, a za granicą 12 zł.

Bank wprowadza zmiany także w opłatach za rzadziej używane usługi związane z kartami, czyli:

  • wypłaty gotówki przy okazji zakupów (cashback) – z 0 zł do 2 zł w kraju za wypłatę, a za granicą prowizja wzrośnie z 3,5% min. 5 zł do 4% min. 10 zł,
  • zamówienie nowego PIN-u do karty – z 5 zł do 10 zł,
  • sporządzenie miniwyciągu w bankomacie Santander BP – z 5 zł do 7 zł.

Denerwują Cię podwyżki w Credit Agricole? Możesz zmienić konto osobiste. Ranking da Ci odpowiedź na pytanie, jaki rachunek jest najlepszy.

Nieznaczne obniżki w Credit Agricole

Jeżeli jesteś posiadaczem konta w Credit Agricole, ucieszy Cię informacja, że bank w swojej nowej tabeli opłat i prowizji uwzględnił także obniżki. Stanieją przelewy natychmiastowe, które zlecisz w bankowości internetowej z 7 zł do 5 zł.

Jeśli jednak zależy Ci na tym, aby bez prowizji wypłacać gotówkę z bankomatów obcych, możesz zrobić to przy użyciu kodu BLIK za darmo. Wcześniej opłata wynosiła 3 zł.

Zmiany w cenniku Credit Agricole odzwierciedlają aktualne trendy w bankowości. Dużo bardziej opłaca się bankować przez internet lub w aplikacji mobilnej niż tradycyjnie kartą lub w placówce banku.

A jeśli nie jesteś zadowolony z tych zmian, to zawsze możesz zmienić konto osobiste. W naszym rankingu znajdziesz dostępne oferty!

Dodano:
14 Lut 2020

Zaktualizowano:
29 Wrz 2020

0 Komentarze

Wpisz komentarz (od 5 do 5000 znaków)

Dziękujemy!

Twój komentarz został dodany. Po akceptacji, zostanie wyświetlony na stronie.

Podobne artykuły