Informujemy, że w związku z wejściem w życie RODO zmodyfikowaliśmy naszą politykę prywatności ×
Advertisement

Podwyżki w Eurobanku

Fot.

Fala wzrostu opłat w bankach trwa. Tym razem zmiany na gorsze wprowadza Eurobank. Od 1 sierpnia wchodzi w życie nowa tabela opłat i prowizji, a w niej obniżka moneybacku, prowizja za wypłaty z bankomatów oraz droższe przelewy, zlecane w placówkach. Sprawdź szczegóły!

Niestety, ostatnio możemy zaobserwować, że gdy bank zmienia tabelę opłat i prowizji, to zazwyczaj na gorsze. O zmianach w innych bankach pisaliśmy tutaj:

Prowizja za wypłaty z bankomatów – Eurobank

Do tej pory wypłaty ze wszystkich bankomatów dla posiadaczy kont: Classic, Active i Prestige były darmowe. Od 1 sierpnia zapłacisz prowizję 1,90 zł, wypłacając kwotę poniżej 100 zł. Jeśli chcesz wypłacić drobną sumę, możesz zrobić to bezpłatnie w bankomacie Eurobanku lub w sklepie za pomocą usługi cashback.

Warto wiedzieć, że jeśli założyłeś konto Active w okresie od 1 października 2016 roku do 31 marca 2017 roku, to zmiany będą cię obowiązywać dopiero od 1 kwietnia 2019 roku. Jest to powiązane z akcją promocyjną „Konto Active z 2-letnią gwarancją”.

Wzrośnie także opłata za sprawdzenie salda dostępnych środków w bankomacie – z 1 zł do 2,50 zł. Dotyczy to osób, posiadających rachunki: Standard, Classic, Na co dzień, Active, Prestige, Junior i Oszczędnościowego.

Biura podróży i sklepy sportowe wyłączone z moneybacku w Eurobanku

Eurobank wygrał nasz ostatni ranking kont, które dają zarobić, ponieważ oferuje on nawet 720 zł za transakcje realizowane w sklepach i punktach usługowych związanych ze sportem, rekreacją i rozrywką. Wysokość zwrotu się nie zmieni, ale z programu zostaną wyłączone: biura i agencje podróży oraz sklepy sportowe i rowerowe.

Droższe przelewy zlecane w placówkach Eurobanku

Bank podniesie również opłaty za przelewy, które będziesz chciał zlecić w placówce. Do końca lipca masz do dyspozycji trzy takie transakcje za darmo, a każda kolejna kosztuje 5 zł. Od 1 sierpnia będziesz mógł korzystać tylko z jednego bezpłatnego przelewu, a koszt następnych wzrośnie do 7 zł.

Jedynym wyjściem, aby nie przepłacać, jest realizowanie przelewów poprzez bankowość internetową lub mobilną, które pozostają darmowe.

Opłaty za przekształcenie konta i ustanowienie pełnomocnictwa

Ostatnim elementem, który ulegnie zmianie są opłaty za:

przekształcenie konta z indywidualnego na wspólne (dotychczas brak opłaty, od sierpnia 10 zł),

ustanowienie pełnomocnictwa ogólnego (dotychczas 5 zł, od sierpnia 10 zł).

Zmiany w Eurobanku uderzą cię po kieszeni? Czas zmienić konto! Aby znaleźć idealne dla siebie, skorzystaj z naszej porównywarki kont osobistych.

Podobne artykuły