Pomysły dla oszczędnych na kreatywne prezenty

  • 03 Cze 2020
  • 3 min. czytania
  • Komentarze(0)
Wystarczy wykazać się kreatywnością, aby zrobić bliskim wyjątkowy prezent. Zasobność portfela ma mniejsze znaczenie.
Pomysły dla oszczędnych na kreatywne prezenty

Święta, urodziny, najróżniejsze uroczystości to czas, kiedy chcemy obdarzyć naszych bliskich upominkami. Ważne żeby podarunek trafiał w gusta obdarowywanej osoby oraz by nie wydać na ten cel wszystkich oszczędności. Przemyślany i ładnie zapakowany prezent będzie doceniony bez względu na cenę.

Udany prezent wcale nie musi pochodzić ze sklepu. Jeśli tylko posiadamy zmysł artystyczny możemy pokusić się o własnoręczne wykonanie upominku dla bliskiej osoby. Możliwości na rękodzieło jest wiele i każdy znajdzie coś dla siebie. Wykonywać można figurki z masy solnej, szaliki na drutach, ramki na zdjęcia, biżuterie z gotowych elementów, ozdobne pudełka na drobiazgi itd. Jednym wydatkiem, jakim poniesiemy są koszty materiałów i czas, który poświecimy na wykonanie upominku.

W przypadku tego rodzaju prezentów ograniczają nas tylko zdolności manualne i nasza wyobraźnia. Jeśli brak nam pomysłu lub umiejętności w sieci znajdziemy bardzo wiele stron z interesującymi przykładami prezentów wraz z instrukcjami pokazującymi krok po kroku jak je wykonać.

Zakup za grosze

Dla tych, którzy wolą jednak kupić upominek też znajdzie się kilka możliwości na ciekawy i niedrogi prezent. Najważniejszy jest pomysł oraz znajomość upodobań ludzi, których chcemy obdarować. Jeśli dobrze znamy solenizanta i wiemy, co lubi może się okazać, że znajdziemy interesujący prezent nawet w sklepach typu „wszystko za 5 zł”. Wystarczy przemyślana koncepcja i wytrwałość w poszukiwaniu tej wyjątkowej rzeczy.


Tanich prezentów szukajmy również na różnego rodzaju wyprzedażach. W takich miejscach znajdziemy bardzo często wspaniałe przedmioty za bardzo rozsądną cenę. Najlepiej jest najpierw upatrzyć sobie daną rzecz, a potem już tylko poczekać na sezonową obniżkę.

Internet zawsze pomocny

W sytuacjach, kiedy nie mamy wiele czasu na znalezienie upominku z pomocą przychodzi
nam internet. Zaczynając od stron z tanimi prezentami, przez sklepy internetowe i allegro jesteśmy w stanie w krótkim czasie kupić coś odpowiedniego. Jeśli dysponujemy zdjęciami obdarowywanej osoby możemy zamówić dla niej fotoksiążkę, personalizowaną poduszkę lub kubek ze zdjęciem. Wszelkie humorystyczne podarunki są dobrym pomysłem. Koszulki, ręczniki czy kubeczki z zabawną sentencją na pewno wzbudzą uśmiech. Taki kubek z ciekawymi napisami to koszt ok. 20zł, za poduszkę ze zdjęciem zapłacimy ok. 30 zł. W sieci znajdziemy też wiele stron oferujących sprzedaż ręcznie wykonanych przedmiotów w rozsądnej cenie. Możemy kupić tam niepowtarzalne bransoletki, kolczyki, breloczki i wiele innych.

W przypadku każdego prezentu bardzo ważny jest sposób zapakowania. Nawet pozornie prosty prezent może nabrać uroku dzięki kreatywnemu opakowaniu. Powinniśmy zrezygnować z tradycyjnego nudnego papieru do pakowania, a zainwestować w wstążki, bibułki, suszone plastry cytrusów lub kwiaty. Małe przedmioty możemy zapakować w większe pudełko wypełnione konfetti, kulkami styropianu czy choćby cukierkami w kolorowych papierkach.

Zwykły szary papier pakowy połączony z kolorową, kontrastującą wstążką i kilkoma delikatnymi kwiatkami, zyska atrakcyjny wygląd. Nie będzie nas przy tym dużo kosztować, ponieważ za dziesięć arkuszy tego papieru zapłacimy mniej niż 8 zł. Możliwości jest bardzo wiele i prawie tyle samo okazji żeby je wszystkie wypróbować, więc do dzieła.
 

Dodano:
29 Sie 2014

Zaktualizowano:
03 Cze 2020

0 Komentarze

Wpisz komentarz (od 5 do 5000 znaków)

Dziękujemy!

Twój komentarz został dodany. Po akceptacji, zostanie wyświetlony na stronie.

Podobne artykuły