Informujemy, że w związku z wejściem w życie RODO zmodyfikowaliśmy naszą politykę prywatności ×
Advertisement

Pomysły na walentynki za mniej niż 50 zł

Fot.

Do walentynek pozostał już tylko niecały tydzień. Nawet jeśli uważasz, że święto zakochanych jest zbyt komercyjne, a uczucia należy okazywać przez cały rok, spraw, aby w tym dniu twoja druga połówka poczuła się wyjątkowo.

Możesz zaprosić ukochaną osobę na pyszną kolację albo wybrać się z nią na romantyczny film do kina. Nie uważasz jednak, że to zbyt „oklepane” i nudne? Poznaj oryginalne pomysły na walentynki, dzięki którym spędzisz niezapomniany czas, a przy okazji nie zrujnujesz swojego budżetu. Wszystkie propozycje będą cię kosztować mniej niż 50 zł.

Wieczór pełen niespodzianek

Pamiętasz z dzieciństwa grę w podchody? Ile radości sprawiało ci odnajdywanie kolejnych wskazówek i tropów? Podobny zastrzyk wrażeń możesz zapewnić swojej drugiej połówce. Przygotuj kilka kartek i długopis. Napisz zagadki, które będą dotyczyły waszego związku. Przykładowo: „Miejsce, gdzie pierwszy raz się pocałowaliśmy”, „Kawę stamtąd lubisz najbardziej” itp. Podpowiedzi powinny kierować w konkretne miejsca, w których będą czekać kolejne „ślady”. Trasę możesz zakończyć w domu i tam oczekiwać na ukochaną/ukochanego z kolacją przy świecach. Doskonała zabawa gwarantowana, a oprócz odrobiny pomysłowości potrzebujesz jedynie kilkudziesięciu złotych na przyrządzenie waszego ulubionego dania.

Pomysły na walentynki w domu

Wydaje ci się, że walentynki w domu będą mało romantyczne? Nic bardziej mylnego. Pomyśl, ile czasu w ciągu tygodnia możesz poświęcić ukochanej osobie. Pewnie się mijacie, myślicie o zakupach i sprzątaniu, a po pracy każde z was marzy o tym, aby odpocząć. W dniu zakochanych nacieszcie się możliwością bycia razem. Wyłączcie telefony i laptopy. Niech ten wieczór należy tylko do was. Przygotuj wielką miskę popcornu i wasze ulubione przekąski. Włącz film, który chcieliście obejrzeć już od kilku miesięcy. Wolisz bardziej kreatywne rozwiązania? Zaaranżuj w mieszkaniu salę taneczną lub przygotuj domowe SPA. Każda z tych propozycji z pewnością nie nadszarpnie twojego portfela, a będzie miłą odskocznią od codziennej rutyny.

Uwolnij hormony szczęścia

Z pewnością słyszałeś, że sport to zdrowie, ale czy zastanawiałeś się, co to oznacza? Nawet krótkotrwały wysiłek fizyczny powoduje, że twój mózg zaczyna produkować endorfiny, nazywane również hormonami szczęścia. Dzięki endorfinom odczuwasz zadowolenie i euforię. W zależności od pogody zabierz swoją drugą połówkę na rower, łyżwy lub długi spacer. Po powrocie będziecie mieć znacznie lepszy humor i samopoczucie. A wszystko za darmo!

W zamkniętym pokoju

Ostatni pomysł na oryginalne walentynki to propozycja dla osób o mocnych nerwach. We wszystkich większych miastach Polski znajdziesz tzw. escape roomy. To pokoje, w których zostajesz zamknięty, a żeby się wydostać, musisz rozwiązać zagadki i łamigłówki. Atrakcja może mieć różny stopień trudności, co sprawa, że wyjście z pokoju nie zawsze jest łatwe. Bilet do escape roomu waha się w granicach od 80 do 160 zł, jednak najlepsza zabawa jest wówczas, gdy wchodzą przynajmniej 4 osoby, dlatego zaproś na wspólne walentynki zaprzyjaźnioną parę. Nikt przecież nie powiedział, że musicie spędzić dzień zakochanych tylko we dwoje.