Porównujemy eKonto osobiste mBanku i Konto Jakie Chcę w Santander Bank Polska

  • 13 Sie 2020
  • 7 min. czytania
  • Komentarze(0)
Lubię obserwować w sklepie, aptece czy tramwaju, jakich banków kartami najczęściej płacą Polacy. Zauważyłam, że wiele osób ze swojego portfela wyciąga kartę mBanku lub Santander Bank Polska. A to oznacza, że wybrali konto osobiste właśnie w jednym z tych banków. Dlatego postanowiłam przyjrzeć się im bliżej i porównałam dwa najpopularniejsze RORy w Polsce.
Porównujemy eKonto osobiste mBanku i Konto Jakie Chcę w Santander Bank Polska

Z wyborem konta bankowego jest podobnie jak z kupnem smartfona. Nie ma jednego idealnego dla wszystkich. Dlatego zazwyczaj, zanim się zdecydujemy na konkretny rachunek, to szukamy o nim informacji. Zaczynamy od tego, że pytamy wśród znajomych. Zrobiłam to samo i okazało się, że część z nich ma Konto Jakie Chcę w Santander Bank Polska, ale są też tacy, którzy zdecydowali się na eKonto osobiste w mBanku. Opinie są więc podzielone. Postanowiłam je zweryfikować i sprawdzić, które konto osobiste jest lepsze. A może oba są świetne?

Opłaty za konto osobiste w mBanku i Santander Bank Polska

Zacznę od porównania tego, co dla każdego jest ważne, czyli opłat za podstawowe operacje bankowe. Wiadomo, że nikt nie chce płacić za coś, co w innym banku może mieć za darmo. Jak to wygląda w tych dwóch bankach? Ile rzeczywiście kosztuje konto osobiste w Santander Bank Polska, a ile w mBanku? Sprawdźmy!

Konto Jakie Chcę
(Santander Bank Polska)

eKonto osobiste
(mBank)

Opłata za otwarcie rachunku

0 zł

0 zł

Miesięczna opłata za prowadzenie konta

0 zł

0 zł

Opłata za wydanie karty

0 zł

0 zł

Miesięczna opłata za kartę

Możliwość wyboru jednego z dwóch wariantów:
3 zł opłata stała, bez możliwości zwolnienia, lub
0 zł pod warunkiem wykonania kartą min. 5 dowolnych płatności w miesiącu, inaczej 5 zł

0 zł pod warunkiem wykonania kartą min. 1 dowolnej płatności w miesiącu, inaczej 7 zł

Wypłata środków z bankomatów w Polsce

0 zł za wypłaty ze wszystkich bankomatów dla klientów do 26. roku życia

0 zł za wypłaty z bankomatów własnych banku dla wszystkich

5 zł za wypłaty z pozostałych bankomatów dla klientów powyżej 26 lat

Możliwość wykupienia pakietu bezpłatnych wypłat ze wszystkich bankomatów za 7 zł miesięcznie.

0 zł za wypłaty kwoty min. 100 zł ze wszystkich bankomatów

2,50 zł za wypłaty kwot poniżej 100 zł ze wszystkich bankomatów

Wypłata środków z bankomatów za granicą

0 zł (+ prowizja 2,8% wartości wypłaty za przewalutowanie) za wypłaty ze wszystkich bankomatów dla klientów do 26. roku życia

Dla pozostałych klientów:

5 zł za wypłaty w EUR (+ prowizja 2,8% wartości wypłaty za przewalutowanie)

10 zł za pozostałe wypłaty (+ prowizja 2,8% wartości wypłaty za przewalutowanie)

Możliwość wykupienia pakietu wielowalutowego z bezpłatnymi wypłatami ze wszystkich bankomatów za granicą za 9 zł miesięcznie.

0 zł za wypłaty za granicą (+prowizja za przewalutowanie w zależności od organizacji płatniczej karty od 3% do 5,9% wartości wypłaty)

Zwykły przelew internetowy

0 zł

0 zł

Przelew natychmiastowy

0 zł

5 zł

Opcje założenia konta

online (wideoczat z doradcą) / oddział

online (przez selfie) / oddział

Dostępne metody płatności mobilnych

Apple Pay, Google Pay, BLIK, Garmin Pay, Fitbit Pay, HCE

Apple Pay, Google Pay, BLIK, Garmin Pay, Fitbit Pay

Ocena aplikacji mobilnej banku*

4,65

4,75

Źródło: Opracowanie własne direct.money.pl na podstawie informacji na stronach internetowych banków oraz w Tabelach Opłat i Prowizji Bankowych.

*Na podstawie średniej ocen użytkowników w sklepach App Store i Google Play. Maksymalna ocena wynosi 5.

Jak widać każde z tych dwóch kont może być darmowe, jeśli będzie służyło Ci na co dzień. Ograniczenie wypłat gotówki z bankomatów, a częstsze płacenie kartą za zakupy, spowoduje, że miesięczny koszt korzystania z konta będzie zerowy. Muszę przyznać, że porównanie eKonta osobistego mBanku i Konta Jakie Chcę w Santander Bank Polska to naprawdę trudne zadanie. Oba rachunki są tanie i funkcjonalne, a ich aplikacje bankowe oceniane są bardzo wysoko przez użytkowników. Poszukajmy zatem różnic i dowiedzmy się, na jakie dodatkowe korzyści możemy liczyć z każdym z tych kont.

eKonto osobiste mBank – dlaczego warto je otworzyć?

Ciekawym rozwiązaniem, które wprowadził mBank dla swoich klientów, jest możliwość automatycznego oszczędzania. Musisz tylko wyznaczyć swój cel, a wtedy za każdym razem, gdy będziesz płacić kartą czy też robić przelew, to małe kwoty będą automatycznie zasilać specjalny rachunek Moje cele. Dodatkowo środki na nim będą oprocentowane stawką nawet 2,5% w skali roku.

To nie wszystko. Bank przyciąga nowych klientów atrakcyjnymi promocjami. Dzięki czemu można zyskać nie tylko dobre konto bankowe, ale przy okazji zgarnąć gotówkę. Aktualnie można odebrać 140 zł premii za założenie eKonta.

Konto w mBanku jest bez wątpienia nowoczesne. Świadczy o tym nie tylko różnorodna dostępność płatności mobilnych, ale też fakt, że konto można założyć bez wychodzenia z domu przez selfie.

Obejrzyj krótką instrukcję, jak to zrobić.

Otwieranie konta osobistego przez selfie w mBanku

Źródło: Materiał przygotowany przez mBank.

Dla osób, które lubią mieć coś innego niż wszyscy, bank umożliwia też spersonalizowanie wizerunku karty do konta. Chociaż jest to opcja dodatkowo płatna, więc warto ją dobrze przemyśleć. Chociaż w łatwy sposób można te koszty zrekompensować sobie, korzystając z programu rabatowego mBanku, czyli w ramach mOkazji.

Konto Jakie Chcę Santander Bank Polska, czyli otwarta bankowość i inne korzyści

Konto Jakie Chcę niczym nie odstaje od eKonta osobistego w mBanku, wręcz przeciwnie jest dla niego groźnym rywalem na rynku – i to dosłownie. Już wyjaśniam dlaczego.

Przede wszystkim ofertę Konta Jakie Chcę można dopasować do swoich potrzeb. Można samodzielnie określić, za co chcemy płacić. Można korzystać aktywnie z karty i mieć ją za 0 zł albo nie używać i wtedy liczyć się z prowizją w wysokości 3 zł miesięcznie. W zależności od częstotliwości wypłat z bankomatów też można zdecydować się na pakiet darmowych wypłat ze wszystkich bankomatów albo bezpłatnie wypłacać pieniądze tylko z bankomatów Santander Bank Polska.

Ofertę Konta Jakie Chcę wyróżniają natomiast darmowe przelewy natychmiastowe. Może to być ważne dla osób, które często z nich korzystają. Ostatnie badania KIR i ZBP pokazują, że takich klientów nie brakuje.

Santander Bank Polska zyskuje klientów, którzy się do niego przywiązują. Oznacza to, że ma naprawdę dobrą ofertę Konta Jakie Chcę dla młodych, za które nie pobiera żadnych opłat, a młodzi klienci później zostają z nim na dłużej. Oczywiście nie bez powodu. Elastyczna oferta, dobrze dopracowana aplikacja mobilna i przyjazna bankowość internetowa to wystarczające mówią same za siebie.

Rodziny i osoby starsze też będą z tego rachunku zadowoleni. Bank zwraca 1% płatności za prąd, gaz, internet, TV czy telefon. Łącznie może to być nawet 300 zł rocznie.

Niedawno bank wprowadził też nowe rozwiązanie dla swoich klientów, czyli otwartą bankowość. Dzięki niej z poziomu bankowości internetowej, czy aplikacji mobilnej Santandera klienci mogą mieć dostęp do salda swoich rachunków w różnych bankach.

Otwarta bankowość w Santander Bank Polska

Źródło: Materiał przygotowany przez Santander Bank Polska.

Konto Jakie Chcę można założyć zdalnie, a weryfikacja tożsamości odbywa się przez wideoczat z pracownikiem banku.

Jeśli nie jesteś przekonany do żadnego z opisanych rachunków, to koniecznie porównaj je z ofertami innych banków. Aktualny ranking kont osobistych ułatwi Ci to zadanie.

A może jesteś już klientem któregoś z tych banków? Podziel się z nami swoją opinią dotyczącą eKonta osobistego mBanku lub Konta Jakie Chcę w Santander Bank Polska. Może właśnie Twoje zdanie pomoże innym czytelnikom dokonać właściwego wyboru?

Dodano:
13 Sie 2020

0 Komentarze

Wpisz komentarz (od 5 do 5000 znaków)

Dziękujemy!

Twój komentarz został dodany. Po akceptacji, zostanie wyświetlony na stronie.

Podobne artykuły