Pożyczka Ekspresowa SMEX dla MŚP w Banku Pekao

  • 28 Kwi 2020
  • 2 min. czytania
  • Komentarze(0)
Bank Pekao przygotował nową ofertę pożyczki dla małych i średnich firm. Wyróżnia ją uproszczona procedura oraz możliwość zdalnego wnioskowania i obsługi. Nie trzeba przedstawiać dokumentów finansowych ani zapewniać dodatkowych zabezpieczeń.
Pożyczka Ekspresowa SMEX dla MŚP w Banku Pekao

Pożyczka Ekspresowa SMEX w Pekao

Bank Pekao proponuje swym klientom z sektora MŚP pożyczkę zabezpieczoną gwarancjami de minimis – maksymalnie 750 tys. zł. Mogą ją uzyskać firmy z aktywnymi kontami, które nie korzystały jeszcze z takiego finansowania i nie mają zaległości w opłatach dla ZUS i US na dzień 1.02.2020. Nie muszą przy tym przedkładać dokumentów finansowych. Systemy bankowe obliczą zdolność kredytową firmy i na tej podstawie zostanie wydana decyzja w sprawie przyznania pożyczki. Cały proces od składania wniosku do podpisywania umowy odbywa się online przez Pekao Biznes24.

Współpraca Pekao z BGK

Pekao jest jednym z banków, które podjęły współpracę z BGK w celu zabezpieczenia gwarancjami de minimis kredytów obrotowych i inwestycyjnych w PLN dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. Gwarancje dotyczą 60 proc. (prowizja 0,5 proc. kwoty gwarancji rocznie) lub do 80 proc. kwoty kredytu w przypadku, gdy takie zabezpieczenia już go obejmują, a ich termin kończy się 31 grudnia 2020 r. W takiej sytuacji gwarancja jest udzielana na okres nie dłuższy niż 39 miesięcy, a opłata prowizyjna wynosi 0 proc.

Program pomocy de minimis jest realizowany w ramach rządowego „Wspierania przedsiębiorczości z wykorzystaniem poręczeń i gwarancji Banku Gospodarstwa Krajowego”. Jego celem jest poprawa dostępu do finansowania firm z sektora MŚP, co będzie sprzyjało rozwojowi przedsiębiorstw, a co za tym idzie – gospodarki w Polsce. Program działa od lipca 2018 r., a w związku z epidemią koronawirusa, został rozszerzony poprzez zwiększenie zakresu gwarancji do 80 proc. kwoty kredytu, zniesienie prowizji za udzielenie do końca bieżącego roku oraz wydłużenie maksymalnego okresu gwarancji z 27 do 39 miesięcy dla kredytu obrotowego. Zmiany mają obowiązywać do 31 grudnia 2020 r. z możliwością przedłużenia.

Sprawdź jak pozyskać pieniądze dla firmy dzięki de minimis! >>

Zaletą gwarancji de minimis jest dostępność dla klientów z krótką historią kredytową lub niewystarczającym dla zabezpieczenia kredytu majątkiem. Pomoc nie wiąże się z żadnymi skutkami podatkowymi.

Oprócz Pekao, współpracę z BGK podjęły m.in.: Alior Bank S.A., Bank Handlowy w Warszawie S.A., Bank Millennium S.A., Bank Ochrony Środowiska S.A., Bank Pekao S.A., Bank Pocztowy S.A., Bank Polskiej Spółdzielczości S.A. i zrzeszone banki spółdzielcze, Bank Spółdzielczy Rzemiosła w Krakowie, Bank Spółdzielczy w Brodnicy, BNP Paribas Bank Polska S.A., ING Bank Śląski S.A., Krakowski Bank Spółdzielczy, mBank S.A., Nest Bank S.A.,  PKO Bank Polski S.A., Santander Bank Polska S.A., SGB-Bank S.A. i zrzeszone banki spółdzielcze, Warmińsko-Mazurski Bank Spółdzielczy.

Dodano:
28 Kwi 2020

0 Komentarze

Wpisz komentarz (od 5 do 5000 znaków)

Dziękujemy!

Twój komentarz został dodany. Po akceptacji, zostanie wyświetlony na stronie.

Podobne artykuły