Pożyczka gotówkowa 200 tys. zł – przegląd ofert

  • 11 Wrz 2020
  • 4 min. czytania
  • Komentarze(0)
Kredyty czy pożyczki gotówkowe przy kwotach sięgających 200 tys. zł nie należą do częstych, choć można je uzyskać, mając zdolność kredytową. Produkty te nie wymagają zabezpieczenia hipoteką, ale mają zwykle wyższe oprocentowanie niż kredyty mieszkaniowe.
Pożyczka gotówkowa 200 tys. zł – przegląd ofert

Kredyt gotówkowy w Santander Bank Polska

Santander BP proponuje kredyt gotówkowy do 200 tys. zł na maks. 120 miesięcy. Przy kwocie 200 tys. zł oprocentowanie wynosi 7,13% i jest zmienne, prowizja za udzielenie 6,1% (12,2 tys. zł), a RRSO 8,82%. Wysokość raty to 2 478,07 zł, a całkowita kwota do spłaty to 297 368,84 zł. Opcjonalnie można dokupić ubezpieczenie, którego stawka zależna jest od sumy ubezpieczenia, okresu jego trwania i wieku klienta. Składka jest jednorazowa, regulowana z góry. Dotychczasowi klienci mogą złożyć wniosek bez wychodzenia z domu. Nowi powinni udać się do oddziału, by przedstawić odpowiednie dokumenty i podpisać umowę. Potrzebny będzie dowód osobisty i trzymiesięczny wyciąg z konta, na które wpływa wynagrodzenie.

Kredyt gotówkowy w BNP Paribas

W BNP Paribas kredyt gotówkowy w wysokości 200 tys. zł jest droższy. Oprocentowanie jest stałe i wynosi 7,2%, prowizja 12% (24 tys. zł), a RRSO 10,28%. Okres kredytowania to maks. 120 miesięcy. Wysokość raty przy tych parametrach jest równa 2 623,97 zł, a całkowita kwota do spłaty 314 875,84 zł. Oprocentowanie jest stałe. Przy wykupieniu ubezpieczenia prowizja spada do 2% (4 tys. zł). Proces wnioskowania wygląda podobnie jak wyżej. Obecni klienci mogą wysyłać zgłoszenia online. Pozostałe osoby mogą być proszone o wizytę w oddziale lub przekazanie dokumentów przez kuriera. Bank będzie wymagał dowodu osobistego do wglądu oraz trzymiesięcznego wyciągu z konta, a także podstawowych informacji o zatrudnieniu, stanie cywilnym czy innych zobowiązaniach finansowych.

Przeczytaj także, czy banki określają maksymalny wiek kredytobiorcy?

Pożyczka gotówkowa w Banku Pekao

Pekao udzieli pożyczki na kwotę do 200 tys. zł na dowolny cel. Przy 200 tys. zł na 120 miesięcy wysokość raty będzie równa 2597 zł, a całkowita kwota do spłaty wyniesie 311 640 zł. Nie trzeba mieć konta w Pekao, by skorzystać z oferty. Dotychczasowi klienci mogą złożyć wniosek przez bankowość elektroniczną. Inni powinni udać się w tym celu do placówki. Środki zostaną przelane na wybrany rachunek w ciągu doby od podpisania umowy. Opcjonalnie pierwszą ratę można spłacać dopiero trzy miesiące po uruchomieniu pożyczki, ale odsetki naliczane są od wypłaty.

Kredyt gotówkowy w Getin Banku

Getin Bank oferuje kredyt gotówkowy do 200 tys. zł na maks. 120 miesięcy. Prowizja wynosi 2,99%, RRSO 8,5%, a oprocentowanie jest zmienne i ma wysokość 7,2%. Oferta kierowana jest do osób, które są zatrudnione na podstawie umowy o pracę, zlecenie lub o dzieło i nie miały w ciągu ostatnich sześciu miesięcy relacji kredytowej z Getin Noble Bankiem. Aby mieć dostęp do kredytu, należy założyć Konto Proste Zasady, otrzymywać stałe wpływy w wysokości min. 1500 zł miesięcznie, dokonywać min. jednej transakcji bezgotówkowej kartą lub BLIK-iem w miesiącu i wyrazić zgody marketingowe. Wystarczy wypełnić formularz na stronie banku. Pracownik skontaktuje się w ciągu 48h.

Oprócz dowodu osobistego należy przedstawić dokument potwierdzający wysokość i źródło dochodu dla umowy o pracę (zaświadczenie o dochodach i zatrudnieniu, PIT-11 wraz z potwierdzeniem wpływu wynagrodzenia na rachunek za ostatni miesiąc lub potwierdzenie wpływu wynagrodzenia na rachunek za trzy ostatnie miesiące) lub zlecenie bądź o dzieło (zaświadczenie o zatrudnieniu, umowa za ostatnich sześć miesięcy, rachunki za ten okres, które potwierdzają zatrudnienie i dochód lub potwierdzenie wpływu wynagrodzenia na rachunek bankowy za ten okres).

Kto może uzyskać pożyczkę gotówkową sięgającą 200 tys. zł?

200 tys. zł to górna granica kredytów i pożyczek gotówkowych. Aby móc ubiegać się o taką kwotę, należy zarabiać ponad 5 tys. zł netto przy założeniu, że w gospodarstwo zamieszkuje jedna lub dwie osoby, które nie mają innych zobowiązań finansowych czy limitów na karcie kredytowej, a okres spłaty przekracza 96 miesięcy. To jednak tylko teoria. Przy tak wysokiej kwocie banki rzetelnie sprawdzą historię kredytową wnioskującego, czy spłaca obecnie jakieś kredyty lub pożyczki, czy nie widnieje w rejestrze dłużników i czy jego zatrudnienie jest stabilne. W czasie pandemii nastąpiło zaostrzenie polityki kredytowej, co dodatkowo utrudnia uzyskanie wysokich kwot. Warunki pożyczek gotówkowych mogą być więc w praktyce inne niż prezentowane na stronach banków.

Skorzystaj z kalkulatora i oblicz swoją zdolność kredytową >>

Pożyczka gotówkowa do 200 tys. zł czy kredyt hipoteczny?

Zaletą kredytów i pożyczek gotówkowych jest brak wielu formalności, szeroki wachlarz produktów, częste promocje, brak wymogu zabezpieczenia spłaty oraz dowolność celu finansowania. Nie trzeba pokazywać żadnych faktur i rozliczać się z bankiem z zakupów. Przy tak wysokich kwotach warto jednak rozważyć kredyt hipoteczny, bo oprocentowanie będzie znacznie niższe, a okres spłaty dłuższy. Minusem jest wymagany wkład własny na poziomie od 10 do 30% oraz konieczność zabezpieczenia spłaty hipoteką. Istotny jest też cel finansowania. Większość banków dopuszcza przeznaczenie kredytu hipotecznego na koszty związane z kupnem, remontem lub modernizacją mieszkania czy domu, kupnem działki lub garażu bądź też na refinansowanie poprzedniego kredytu. Kredytobiorca zwykle musi się rozliczać z bankiem z tego, na co zostały przeznaczone pieniądze. Niektóre pozwalają na wykorzystanie przynajmniej części środków na dowolny cel.

Dodano:
11 Wrz 2020

0 Komentarze

Wpisz komentarz (od 5 do 5000 znaków)

Dziękujemy!

Twój komentarz został dodany. Po akceptacji, zostanie wyświetlony na stronie.

Podobne artykuły