Przelewy w oddziałach banków drożeją. To zachęta do korzystania z bankowości elektronicznej

  • 21 Maj 2020
  • 2 min. czytania
  • Komentarze(0)
Coraz więcej banków decyduje się na podwyższanie opłat za proste operacje w oddziałach. Dotyczy to w szczególności przelewów, wpłat i wypłat. Zmiany mają odciążyć placówki, przekierować ruch do sieci, a także spowodować zmniejszenie ryzyka zarażenia. Nie bez znaczenia jest też fakt, że obniżone stopy procentowe oraz mniejsze zainteresowanie produktami kredytowymi przyniosły bankom straty.
Przelewy w oddziałach banków drożeją. To zachęta do korzystania z bankowości elektronicznej

Zmiany w Credit Agricole od kwietnia

Credit Agricole podniósł ceny za przelewy tradycyjne z 10 na 12 zł, za przelewy natychmiastowe z 15 na 17 zł i zlecenia SEPA z 10 na 12 zł. Dotyczy to posiadaczy rachunków: Konto dla Ciebie, Konto dla Ciebie MOVE! oraz Konto dla Ciebie GO!. O wiele korzystniej jest więc skorzystać z konta osobistego w bankowości elektronicznej – przez serwis transakcyjny lub aplikację mobilną.

Zmiany w BNP Paribas od lipca

Wpłaty i wypłaty w oddziałach BNP Paribas będą od lipca kosztować po 10 zł. Posiadacze Konta Otwartego na Ciebie mogą raz w miesiącu wpłacić środki za darmo. Za wypłatę będzie natomiast obowiązywała prowizja zależna od kwoty. Cennik dotyczy także pakietów wycofanych już z oferty, a pozostających w obsłudze.

Zmiany w Alior Banku w maju

Alior Bank przygotował zmiany głównie dla klientów firmowych. Posiadacze rachunku Partner, Konta 4x4 i iKonta Biznes będą płacić więcej za przelewy zrealizowane w oddziałach. Nowa cena przelewów Elixir i SEPA to 10 zł (wcześniej 5 zł), Express Elixir 20 zł (wcześniej 10 zł),  SORBNET przy kwotach wyższych lub równych 1 mln zł – 20 zł, a niższych od 1 mln zł – 40 zł dla rachunku 4x4.

Zmiany dotyczą też bankomatów i wpłatomatów. Posiadacze rachunków Partner i iKonto Biznes mogą skorzystać z jednej darmowej wypłaty z bankomatu Euronet i jednej z Planet Cash. Następne takie operacje będą kosztowały po 5 zł. Do tej pory można było wypłacać za darmo pięć razy, a później obowiązywała prowizja w wysokości 2 zł. Bezpłatne jest natomiast korzystanie z bankomatów w oddziałach.

W przypadku wpłat do Euronetu i Planet Cash posiadacze pakietu iKonto Biznes zapłacą 0,40 proc.  (min. 8 zł) od kwoty, a we wpłatomatach w oddziałach – 0,20 proc. (min. 4 zł). Wcześniej pięć wpłat w maszynach Planet Cash było za darmo. Korzystający z pakietu 4x4 zapłacą natomiast 0,30 proc. (min. 6 zł), a jeśli urządzenie znajduje się w placówce – 0,20 proc. (min. 4 zł). Ewentualnie mogą wykupić pakiet gotówkowy za 10 zł, dzięki czemu ominą każdorazową prowizję.

Express Elixir w banku Pekao dla wszystkich >>

działanie banków w czasie epidemii

Dodano:
15 Maj 2020

Zaktualizowano:
21 Maj 2020

0 Komentarze

Wpisz komentarz (od 5 do 5000 znaków)

Dziękujemy!

Twój komentarz został dodany. Po akceptacji, zostanie wyświetlony na stronie.

Podobne artykuły