Przetestowałem Lidl Pay i pokażę Ci, jak nim płacić na zakupach

  • 20 Maj 2020
  • 4 min. czytania
  • Komentarze(0)
Lidl Pay to pierwsza usługa płatności mobilnych wprowadzona na rynek nie przez firmę technologiczną a przez dużą sieć marketów. Czy się nie zacina, czy płatność jest prosta oraz czy w ogóle warto z tego skorzystać? Przeczytaj mój test Lidl Pay i sam się przekonaj!
Przetestowałem Lidl Pay i pokażę Ci, jak nim płacić na zakupach

Jeżeli masz konto osobiste w banku, to na pewno zetknąłeś się z jednym z rozwiązań płatności mobilnych: Apple Pay, Fitbit Pay, Garmin Pay czy Google Pay. Co mają ze sobą wspólnego?

  • Opracowane zostały przez firmy technologiczne (Apple, Google), produkujące m.in. smartfony lub przez firmy produkujące m.in. zegarki sportowe (Fitbit, Garmin).
  • Płacić przy ich użyciu możesz, jeżeli masz smartfon lub zegarek z technologią NFC.

Jeżeli Twój smartfon nie był wyposażony w NFC, mogłeś płacić zbliżeniowo przy użyciu karty debetowej lub kredytowej, opaską lub wykorzystując kod BLIK.

Do tej pory w Polsce nie były zbyt rozpowszechnione – popularne np. na rynku chińskim – płatności przy użyciu kodu QR. Dotychczas taką możliwość mieli klienci sieci kawiarni Green Caffe Nero. Niedawno takie rozwiązanie – usługę Lidl Pay – wdrożyła sieć sklepów Lidl.

Lidl Pay – czym jest?

Żeby płacić przy pomocy Lidl Pay, nie musisz instalować na swoim smartfonie specjalnej aplikacji. Wystarczy, że masz na nim aplikację Lidl Plus, w której m.in. znajdują się kupony zniżkowe, gazetki, oferty Lidl Plus i w której można sprawdzić historię swoich zakupów. Do tej aplikacji Lidl dodał opcję, dzięki której – podczas skanowania karty rabatowej przy kasie – możesz zapłacić za swoje zakupy bez potrzeby wyjmowania karty płatniczej.

Od połowy marca 2020 r. usługa była testowana w wybranych sklepach sieci. Jej wdrożenie we wszystkich marketach Lidl działających w Polsce miało miejsce pod koniec kwietnia.

Jak dodać kartę płatniczą do Lidl Pay?

Jeżeli dotychczas nie korzystałeś z aplikacji Lidl Plus, Twoim pierwszym krokiem powinno być jej zainstalowanie (aplikację znajdziesz w sklepie Google Play i w Apple App Store) i założenie w niej swojego konta.

Po otwarciu aplikacji, z menu wybierz pozycję „Więcej” (znajdziesz ją w prawym dolnym rogu). Następnie wybierz „Mój portfel” => „Moje karty” => „Dodaj nową kartę”. Kolejnym krokiem jest ustalenie 4-cyfrowego PIN-u i potwierdzenie go (przy pomocy PIN-u lub odcisku palca będziesz logować się do swojej karty Lidl Plus przed dokonaniem płatności).

Chcesz zmienić konto osobiste? Ranking, na naszej stronie pomoże Ci dokonać wyboru >>

Po ustaleniu PIN dodajesz kartę – podajesz jej numer, datę ważności i numer CVC/CVV. Ostatnim krokiem jest zaakceptowanie warunków korzystania z Lidl Pay. I już. Gotowe. Jeśli chcesz, możesz nadać nazwę karcie, którą dodałeś do Lidl Pay.

Jak dodać kartę płatniczą do Lidl Pay?

Skoro dodałeś już kartę płatniczą do Lidl Pay, pora zapłacić za zakupy.

Jak płacić Lidl Pay?

Przed pierwszą płatnością Lidl Pay, powinieneś uaktywnić dodaną kartę:

  • wchodzisz do aplikacji Lidl Plus,
  • klikasz na przycisk „Karta Lidl Plus” a następnie na suwak „Zapłać Lidl Pay”,
  • potwierdzasz ustawienia PIN-em lub odciskiem palca.

I gotowe – aplikacja zapamiętała Twoje ustawienia!

Dokonanie płatności przy użyciu Lidl Pay jest proste i szybkie: wchodzisz do aplikacji, klikasz na „Karta Lidl Plus”, logujesz się i zbliżasz QR kod do czytnika przy kasie. I już – zapłaciłeś, a w tym samym czasie do Twojego konta został dodany paragon.

Jak płacić Lidl Pay?

Moje doświadczenia z Lidl Pay

Z aplikacji Lidl Plus korzystam od nieco ponad roku. Na początku maja dodałem do niej kartę płatniczą i wybrałem się na zakupy. Podchodząc do kasy włączyłem aplikację i zalogowałem się. Po zeskanowaniu zakupów zbliżyłem kod QR do czytnika przy kasie i nie zdążyłem nawet powiedzieć „płacę Lidl Pay”, kiedy transakcja została już przeprowadzona, a kasjerka wręczyła mi paragon.

Płacenie z Lidl Pay spodobało mi się na tyle, że będę korzystał z tego rozwiązania przy kolejnych zakupach w sklepach tej sieci.

Najlepsze konto osobiste? Bez opłat za prowadzenie i z 200 zł premii! Sprawdź! >>

Czy warto korzystać z Lidl Pay? Moim zdaniem tak, jeśli regularnie robisz zakupy w Lidlu. Wystarczy dodać kartę, przy kasie kliknąć kilka razy w aplikacji i już – zapłacone! Teraz jest to szczególnie ważne, bo nie musisz dotykać terminala, ale i mieć ze sobą w sklepie dodatkowych przedmiotów, które potem trzeba będzie dezynfekować (np. portfel). Bierzesz tylko telefon – masz w nim listę zakupów, bony zniżkowe w aplikacji, a do tego system płatności. Nic więcej nie potrzebujesz, aby wizyta w sklepie przebiegła łatwo i szybko.

Dodano:
20 Maj 2020

0 Komentarze

Wpisz komentarz (od 5 do 5000 znaków)

Dziękujemy!

Twój komentarz został dodany. Po akceptacji, zostanie wyświetlony na stronie.

Podobne artykuły