Revolut Junior dostępny dla posiadaczy kont Standard

 • 17 Lip 2020
 • 3 min. czytania
 • Komentarze(3)
Aplikacja Revolut Junior jest już dostępna dla użytkowników darmowego planu Standard. Sprawdź, jakie są jej funkcjonalności i co nowego Revolut planuje do niej dodać.
Revolut Junior dostępny dla posiadaczy kont Standard

W maju Revolut poinformował o uruchomieniu aplikacji Revolut Junior. Jest ona – oraz towarzysząca jej karta walutowa – przeznaczona dla dzieci i młodzieży w wieku od 7 do 17 lat. Jako pierwsi z tego rozwiązania mogli korzystać posiadacze płatnych kont Premium i Metal. Teraz dostępność tej usługi została rozszerzona na użytkowników darmowego planu Standard.

Co wchodzi w skład aplikacji Revolut Junior?

Usługa Revolut Junior składa się z:

 1. nowej aplikacji Revolut Junior, zaprojektowanej tak, by dziecko mogło m.in. łatwo sprawdzić stan konta i otrzymywać powiadomienia o transakcjach,
 2. nowej sekcji w aplikacji Revolut, która pozwoli rodzicowi kontrolować wydatki dziecka,
 3. specjalnie zaprojektowanej karty Revolut Junior dla dziecka.

Klienci Revolut Standard będą mogli założyć dziecku jedno konto i zamówić jedną kartę Junior. Miesięczny limit doładowań wynosi 160 zł (czyli 1 920 zł rocznie). Obowiązuje też opłata za dostawę karty. Koszt dostawy karty to ok. 5 euro (niekiedy mniej). Opłata za dostarczenie karty wynosi od kilkunastu do nieco ponad dwudziestu zł i zależy od miejsca zamieszkania oraz sposobu wysłania karty.

Klienci Premium i Metal mogą założyć odpowiednio 2 i 5 kont oraz kart Junior. W ich przypadku roczny limit doładowań jest znacznie wyższy i wynosi 16 000 zł. Karty dostarczane są za darmo.

Nowości w Revolut Junior

Równocześnie z udostępnieniem usługi Revolut Junior dla użytkowników planu Standard, oferta Revolut Junior dla klientów korzystających z planów Premium i Metal została rozszerzona o nowe funkcjonalności:

 • Zadania domowe (Tasks), która – za ukończenie celów i zadań wyznaczonych przez rodziców – pozwala dzieciom zarobić dodatkowe pieniądze w ramach kieszonkowego.
 • Stałe kieszonkowe (Weekly Allowance). Dzięki tej funkcjonalności rodzice mogą regularnie zasilać konto Junior za pomocą zlecenia stałego.

Korzystając z własnych aplikacji Revolut, rodzice będą mogli zarządzać kieszonkowym ich dzieci i własnymi wydatkami z jednego miejsca. Będą też mogli korzystać z błyskawicznych transferów na konto dziecka oraz szybkiego wglądu w konta i poszczególne transakcje.

Rodzice będą mogli także dostawać błyskawiczne powiadomienia o transakcjach dziecka. Usługa obejmuje też ustawienia bezpieczeństwa, pozwalające kontrolować rodzicowi funkcje karty, np. transakcje online.

Co planowane jest w Revolut Junior?

Revolut planuje kolejne funkcje usługi Junior dla klientów Premium i Metal:

 1. możliwość równoczesnego zarządzania kontem Junior przez dwoje rodziców,
 2. sejfy Junior Vaults umożliwiające dzieciom odkładanie kieszonkowego na konkretne projekty i cele,
 3. płatności mobilne.

Planowane jest też wprowadzenie do Revolut Junior będzie nowych funkcjonalności, takich jak: raporty o wydatkach, limity wydatków, nagrody oraz porady finansowe dla dzieci. Każda z funkcji będzie sprzyjała komunikacji pomiędzy rodzicem a dzieckiem i wspólnej nauce codziennych finansów.

Revolut Rewards

Kilka dni temu Revolut wprowadził – dla użytkowników płatnych kont Premium i Metal – usługę Revolut Rewards. Dzięki niej, karta walutowa Revolut służy nie tylko do płacenia za zakupy czy usługi za granicą lub przez internet, ale pozwala też na uzyskanie kodów zniżkowych i skorzystanie z moneybacku w sklepach i u usługodawców działających na terenie Polski.

Revolut – czym jest?

Revolut to angielski fintech, który działa od 2015 r. W Polsce z jego usług można korzystać oficjalnie od marca 2018 r. Na całym świecie Revolut zdobył już ponad 12 milionów użytkowników, a w Polsce – ponad 1 milion klientów.

Karta walutowa – to z tą usługą najbardziej kojarzy się Revolut. Z jednej strony to prawda – karta walutowa Revolut to podstawowy produkt angielskiego fintechu i jednocześnie poważna konkurencja dla kart debetowych z funkcją wielowalutową, jakie wydawane są do kont osobistych oferowanych przez banki. Revolut oferuje też inne rozwiązania, m.in. konta dla firm, sejfy Vault (czyli rozwiązania służące do oszczędzania na wybrane cele „na końcówkach”) czy bezprowizyjny handel akcjami.

Karty walutowe Revolut możesz dodać do cyfrowych portfeli Apple Pay lub Google Pay.

Dodano:
17 Lip 2020

3 Komentarze

Wpisz komentarz (od 5 do 5000 znaków)

Dziękujemy!

Twój komentarz został dodany. Po akceptacji, zostanie wyświetlony na stronie.

 • Militia 39 Ekspert 11 września 2020
  Mój syn ma revolut junior i chce płacić online a ja nie wiem jak tą usługę włączyć na swoim koncie .
  Kazimierski Maciej Ekspert 11 września 2020
  Cześć, jeżeli Twój syn korzysta już z aplikacji Revolut Junior to może już z niej korzystać i płacić online. Możesz tylko - w swojej aplikacji - włączać lub wyłączać możliwość płacenia online
 • ola Ekspert 04 września 2020
  gdzie mogę znaleźć numer konta bankowego dziecka i czy jest możliwość żeby dziecko robilo przelewy ze swojego konta na inny numer rachunku
  Kazimierski Maciej Ekspert 07 września 2020
  Olu, w obecnej wersji Revolut Junior pozwala na doładowywanie subkonta dziecka z konta rodzica i płatności kartą Revolut Junior (w tym bezstykowe) wykonywane przez dziecko. Nie ma natomiast możliwości doładowania konta dziecka przez osoby trzecie (np. przez dziadków czy kolegów ze szkoły). Rodzic ma pełną kontrolę nad subkontem. Numer subkonta nie jest w tej wersji potrzebny bo nie oferuje przelewów.
 • Kris Mango Ekspert 26 lipca 2020
  Nie mogę uruchomić juniora w standardzie. Aplikacja wymusza przejście na premium.
  Kazimierski Maciej Ekspert 27 lipca 2020
  Cześć, zapytam w Revolucie, co może być tego przyczyną i wrócę do Ciebie z odpowiedzią.
  Kazimierski Maciej Ekspert 27 lipca 2020
  Cześć, wg Revoluta możliwe są trzy przyczyny: 1. Próbowałeś uruchomić usługę zanim Revolut Junior był dostępny w koncie Standard; 2. Nie zaktualizowałeś aplikacji do najnowszej wersji i 3. Chciałeś założyć Juniora dla drugiego dziecka (w Standardzie można to zrobić tylko dla jednego dziecka). Skontaktuj się proszę ze wsparciem Revoluta (przez chat w aplikacji), wtedy pracownicy wsparcia sprawdzą, co się stało.

Podobne artykuły