Informujemy, że w związku z wejściem w życie RODO zmodyfikowaliśmy naszą politykę prywatności ×

Social media dla firmy

Fot.

Każdy przedsiębiorca oraz naukowiec, który chce rozszerzyć swoją sieć kontaktów lub zyskać dodatkowe środki na rozwój swojej działalności, powinien znaleźć się na portalu Inventorum. To pierwszy serwis społecznościowy, powstały właśnie z myślą o grupie osób znacznie przyczyniających się do rozwoju gospodarki. Jest to również doskonałe medium dla początkujących firm i startujących projektów.

Inventorum to pierwszy w Polsce portal społecznościowy, który jest skierowany do przedsiębiorców i naukowców. Ma on ułatwić komunikację pomiędzy sektorem naukowym i przemysłowo-biznesowym oraz wytwarzać i publikować informacje, które będą atrakcyjne dla wszystkich użytkowników. Portal ukazuje środowisku biznesowemu, jakie prace badawcze są aktualnie prowadzone oraz jakie kompetencje posiadają naukowcy w Polsce. Dodatkowo dowiemy się z niego o konferencjach i nadchodzących trendach w nauce i biznesie.

Jak działa Inventorum?

Facebook dla przedsiębiorców, takie miano przyległo do istniejącego od początku roku Inventorum. Do czego służy ten portal? Jego działanie polega na wyszukiwaniu informacji o tym w co warto zainwestować, czy nasz projekt badawczy ma szansę przetrwania na rynku i poszerzaniu sieci kontaktów. Przede wszystkim w prosty sposób wyszukamy ekspertów rozwiązujących problemy technologiczne i wyszukamy osoby, które mogą zostać naszymi partnerami naukowymi. Inventorum automatycznie podpowie nam, które nazwiska, projekty lub nazwy instytucji mogą nas zainteresować. Co ważne, portal ma dostęp do największej bazy danych o nauce w różnych dziedzinach w kraju.

Profilem na portalu zarządzamy sami, otrzymujemy rekomendacje, powiadomienia oraz śledzimy ruchy przedsiębiorstw i naukowców, których obserwujemy. Bez najmniejszego problemu powinniśmy móc wyszukać interesujące nas informacje, a poprzez kalendarz konferencji zostaniemy poinformowani o najciekawszych zbliżających się wydarzeniach, które mogą być dla nas istotne. W systemie możemy zarejestrować nasz projekt, bez znaczenia na to, na jakim etapie jesteśmy. Może być na etapie planowania, w trakcie realizacji lub na zakończonym.

Każdy kto chce zarejestrować się na portalu jest weryfikowany przez twórców strony, nie ma możliwości założenia fikcyjnego konta dla nieistniejącej firmy. Korzystanie z portalu jest bezpłatne.

Inventorum w liczbach

Portal społecznościowy dla przedsiębiorczych funkcjonuje od początku tego roku i już zyskał swoich zwolenników, którzy realizują za jego pomocą swoje projekty.

Inventorum wesprze nas m.in. w:

  • Znalezieniu partnera do projektu,
  • poszerzeniu wiedzy w co warto inwestować,
  • znalezieniu ekspertów w dziedzinach technologii,
  • rozwijaniu kompetencji,
  • odnalezieniu konferencji.

Nieustannie trwają prace nad rozwijaniem portalu, ostatnie udogodnienia wprowadzone przez jego twórców to zwiększenie zakresu danych dostępnych w trakcie edycji habilitacji i doktoratów dla ich autorów. Profil na Inventorum możemy połączyć z profilami na takich portalach jak Linkedln, GoldenLine itp. Jeśli planujemy opatentować nasz pomysł i zastanawiamy się nad trafnością idei system jest rozszerzony o import danych z Europejskiej Bazy Patentów.

Potencjał na rozwój przedsięwzięć w Polsce jest coraz większy, a platforma Inventorum z pewnością ułatwi rozwijanie istotnej dla naszej działalności sieci kontaktów. Założenie profilu dla naszej firmy czy projektu nie zajmie wiele czasu, za to może dać nam szanse na uzyskanie dodatkowych korzyści i rozwijanie sieci kontaktów.

Podobne artykuły