Spędzasz dużo czasu w sieci? Przyda Ci się Konto Otwarte na Ciebie, które przetestowałam!

  • 09 Cze 2020
  • 7 min. czytania
  • Komentarze(0)
Tylko w kwietniu ponad 28 mln Polaków spędzało średnio ponad 2 godziny dziennie w sieci, jak podają Polskie Badania Internetu. Nie ma wątpliwości, że przymusowy lockdown w znacznym stopniu przeniósł nasze życie do internetu. A to spowodowało wzmożoną aktywność cyberprzestępców. Co może nas przed nimi ochronić? Ciekawe rozwiązanie zaproponował Bank BNP Paribas w pakiecie z Kontem Otwartym na Ciebie z Kartą Otwartą na eŚwiat. Postanowiłam je przetestować.
Spędzasz dużo czasu w sieci? Przyda Ci się Konto Otwarte na Ciebie, które przetestowałam!

Partnerem publikacji jest BNP Paribas Bank Polska.

Test direct.money.pl to informacja dla Ciebie, że sprawdziliśmy dany produkt. Nie opisujemy go jedynie na podstawie informacji, które samodzielnie możesz znaleźć w internecie. Chcemy realnie pomóc Ci w wyborze właściwiej oferty, dlatego często otwieramy nowe konta bankowe, a nawet testujemy procesy kredytowe. Tym razem sprawdziłam Konto Otwarte na Ciebie w Banku BNP Paribas.

Darmowe konto bankowe to za mało. Bank BNP Paribas stawia na korzyści

Konto osobiste założyć można niemalże w każdym banku. To podstawowy produkt bankowy i najczęściej bank z góry narzuca nam warunki jego prowadzenia. Dlatego większość z nas szczególną uwagę zwraca na opłaty i to, czy konto jest darmowe. Prawda jest taka, że konto osobiste bez opłat znajdziesz obecnie w wielu bankach. Wystarczy tylko spełnić banalnie proste warunki. Często jest to zapewnienie wpływu i/lub wykonanie płatności kartą. Oznacza to, że darmowość konta nie powinna być jedynym kluczem wyboru.

Na szczęście zauwTest direct.money.plażyły to także banki. Coraz więcej z nich zaczęło umożliwiać dopasowanie konta do naszych potrzeb. Bo każdy z nas jest przecież inny.  Takie rozwiązanie wprowadził również Bank BNP Paribas, proponując Konto Otwarte na Ciebie z trzema wariantami karty. Przy czym każda gwarantuje dodatkową korzyść.

Ja zdecydowałam się na Konto Otwarte na Ciebie z Kartą Otwartą na eŚwiat, ponieważ uważam, że bezpieczeństwo moich danych jest obecnie podwójnie ważne. Pracuję zdalnie, ale także dużo kupuję przez internet. Wszystkie moje wrażliwe dane skupione są w komputerze. Mimo że korzystam z wielu zabezpieczeń, to wolę spać spokojnie.

Dodatkowo otworzyłam rachunek w promocji, dzięki czemu mogę zgarnąć premię gotówkową w wysokości 200 zł. Muszę najpierw spełnić warunki aktywności na koncie. Konto przez pewien czas chcę traktować, jako główny rachunek, wiec nie powinnam mieć problemu z otrzymaniem nagrody pieniężnej w ramach promocji „Majowa premia”. Trwała ona do 17 maja. Dla spóźnialskich mam jednak dobrą informację. Bank BNP Paribas cyklicznie proponuje ciekawe promocje, więc warto je śledzić. Można zyskać podwójnie – dobre konto i dodatkową gotówkę.

Aktualnie trwa promocja, w której można otrzymać nawet 300 zł w e-kodach Allegro >>

Konto Otwarte na Ciebie – ile kosztuje?

Skoro zdecydowałam się otworzyć nowy rachunek, to nie ukrywam, że dokładnie przeanalizowałam, ile za niego zapłacę. Konto dostępne jest w trzech wariantach, dlatego krótko wspomnę o wszystkich. Skrupulatnie prześledziłam wszystkie opcje, żeby wybrać takie, z którego będę zadowolona.

Konto Otwarte na Ciebie prowadzone jest przez Bank BNP Paribas całkowicie za darmo. Opłaty pojawiają się natomiast w zależności od wybranej karty do rachunku.

Podstawową kartą jest Karta Otwarta na Dzisiaj. Wystarczy raz w miesiącu wykonać nią dowolną płatność bezgotówkową, żeby uniknąć opłaty w wysokości 3 zł. Dwie pozostałe karty są już niestety płatne, ale w zamian oferują dodatkowe korzyści.

Karta Otwarta na eŚwiat kosztuje 6 zł miesięcznie. To karta, którą osobiście wybrałam ze względu na ubezpieczenie „Cyber Pomoc”. To właśnie ono ma zapewniać mi bezpieczeństwo w internecie. Mam świadomość, że prowizja za kartę jest opłatą stałą i co miesiąc bank będzie pobierał ją z mojego konta. Ale spędzam znacznie więcej czasu w internecie niż statystyczny Kowalski, więc po prostu ją akceptuję.

Trzecią kartą do wyboru jest Karta Otwarta na Świat, której koszt to 10 zł bez możliwości zwolnienia. To propozycja atrakcyjna dla osób podróżujących. Pozwala na wykonywanie płatności w niemal 160 walutach bez kosztów przewalutowania. Dodatkowo otrzymasz ubezpieczenie „Rezygnacja z podróży”, dzięki któremu nie trzeba martwić się poniesionymi kosztami odwołanego wyjazdu.

Z Kartą Otwartą na eŚwiat oraz Świat można za darmo wypłacać gotówkę ze wszystkich bankomatów w Polsce. Z Kartą Otwartą na Dzisiaj bezpłatne są jedynie wypłaty z bankomatów własnych banku oraz sieci Planet Cash.

Krótkie podsumowanie opłat za podstawowe czynności bankowe, zebrałam w poniższej tabeli.

Konto Otwarte na Ciebie w BNP Paribas
z Kartą Otwartą na Dzisiaj z Kartą Otwartą na eŚwiat z Kartą Otwartą na Świat
Miesięczna opłata za prowadzenie konta 0 zł 0 zł 0 zł
Miesięczna opłata za użytkowanie karty 0 zł / 3 zł 1 6 zł 10 zł
Prowizja za wypłaty z bankomatów w Polsce 0 zł / 5 zł 2 0 zł 0 zł
Opłata za przelew internetowy 0 zł 0 zł 0 zł
Komu dedykowane jest konto? Dobre konto na co dzień Dla aktywnych w sieci Dla podróżujących
Dodatkowe korzyści - Ubezpieczenie „Cyber Pomoc” Ubezpieczenie „Rezygnacja z podróży
Płatności mobilne Apple Pay, Google Pay, BLIK

1) Możliwość uniknięcia opłaty za kartę. Wystarczy w danym miesiącu wykonać min. 1 transakcję kartą (lub Apple Pay, Google Pay). Konto jest też darmowe dla klientów, którzy nie ukończyli 26 lat.
2) Darmowe wypłaty z bankomatów Banku BNP Paribas i Planet Cash oraz jeśli klient nie ukończył 26 lat. W pozostałych przypadkach prowizja za wypłatę z bankomatu wynosi 5 zł.

W jaki sposób Konto Otwarte na Ciebie z Kartą Otwartą na eŚwiat chroni nas w sieci?

Wiesz, że szukając newsa w wyszukiwarce Google, otwierając jakąkolwiek stronę internetową, a nawet klikając „Lubię to” na Facebooku pozostawiasz w sieci swój cyfrowy ślad? Takich informacji o sobie zostawiamy dziennie kilkanaście gigabajtów. A te bardzo chętnie przejmują hakerzy, żeby znaleźć swoją internetową ofiarę. Szczerze? Ja też wcześniej o tym nie wiedziałam.

Jedyne  oszustwa, o których słyszałam, to te związane z przesyłaniem fałszywej wiadomości e-mail z linkiem, po kliknięciu, w który wszystkie dane z mojego komputera mogą po prostu zniknąć. To samo może stać się z moimi pieniędzmi na koncie. Cyberprzestępca może też w łatwy sposób przejąć wszystkie moje hasła. W takich sytuacjach i wielu innych pomoże mi Bank BNP Paribas.

W pakiecie Kontem Otwartym na Ciebie z Kartą Otwartą na eŚwiat otrzymałam ubezpieczenie „Cyber pomoc”, które gwarantuje ochronę ubezpieczeniową m.in.

  • w przypadku utraty środków z konta, gdy dostęp do nich uzyska osoba trzecia bez mojej wiedzy,
  • w przypadku braku realizacji zamówienia internetowego, które opłaciłam przy użyciu Karty Otwartej na eŚwiat,
  • w przypadku awarii mojego laptopa i utraty danych z dysku,
  • w przypadku naruszenia mojej reputacji w sieci, czyli np. gdy ktoś włamie się na moje konto w social mediach i naruszy mój wizerunek
  • w przypadku kradzieży moich danych osobowych i wykorzystania ich w celu oszustwa np. wzięcia kredytu.

Jak widać, zakres ochrony jest szeroki. Dla mnie to wystarczający argument, dla którego otworzyłam konto ze stałą comiesięczna opłatą za kartę. Traktuję ją jako roczną składkę ubezpieczeniową w wysokości 72 zł. Chociaż jak w przypadku każdego ubezpieczenia, wolałabym nie musieć z niego korzystać w przyszłości.

Konto Otwarte na Ciebie z Kartą Otwartą na eŚwiat można otworzyć online

Niecałe 15 minut zajęło mi założenie rachunku. Nie doliczam czasu dojazdu do najbliższego oddziału banku, bo cały proces załatwiłam przez internet, a właściwie aplikację mobilną GOmobile. Pobrałam ją w sklepie właściwym dla systemu mojego smartfona.

Następnie wybrałam w niej opcję – Otwórz nowe konto – i wypełniłam wniosek. Konieczne było uzupełnienie danych osobowych oraz danych z dowodu osobistego. Ciekawym rozwiązaniem była weryfikacja mojej tożsamości przez wideo. Umowę podpisałam za pomocą unikalnego kodu SMS.

Następnie dostałam powiadomienie e-mail o pozytywnej weryfikacji. Dzięki czemu mogłam zalogować się zarówno do bankowości elektronicznej Banku BNP Paribas, jak i tej mobilnej. Umowę otrzymałam drogą mailową. Karta do konta dotarła do mnie tradycyjną pocztą w ciągu 8 dni od założenia rachunku.

W obliczu pandemii i konieczności ograniczenia wychodzenia z domu było to dla mnie bardzo wygodne rozwiązanie. Przez ostatni tydzień intensywnie testuję też funkcjonalności aplikacji i na ten moment jestem zadowolona. Po kilku tygodniach i jak otrzymam premię, na pewno wrócę tutaj ze szczegółowym feedbackiem.

A może Ty też zdecydujesz się przetestować Konto Otwarte na Ciebie w Banku BNP Paribas? >>

Partnerem publikacji jest BNP Paribas Bank Polska.

Dodano:
19 Maj 2020

Zaktualizowano:
09 Cze 2020

0 Komentarze

Wpisz komentarz (od 5 do 5000 znaków)

Dziękujemy!

Twój komentarz został dodany. Po akceptacji, zostanie wyświetlony na stronie.

Podobne artykuły