Sposób na markowe rzeczy za grosze

  • 02 Wrz 2014
  • 3 min. czytania
  • Komentarze(0)
Czy ubrania i buty znanych marek muszą być drogie? Sprawdź, jak je kupować.
Sposób na markowe rzeczy za grosze
Modne i gustowne ubrania, pochodzące z markowych sklepów lub od znanych projektantów są drogie. Jak je kupować, aby nie zbankrutować?

Ubrania i obuwie w markowych sklepach najlepiej kupować podczas sezonowych wyprzedaży. Jest to fantastyczna okazja, aby nabyć pełną garderobę w naprawdę korzystnych cenach. Zazwyczaj obniżka cen podczas wyprzedaży to od 10% nawet do 60%. Oznacza to, że jeśli planowaliśmy wydać na ubrania 300 złotych to oszczędzimy od 30 do 180 złotych.

Coraz częściej na zakończenie sezonu sklepy wprowadzają promocje typu kup 2, a trzeci produkt otrzymasz gratis. Kupujmy jednak ostrożnie. Niestety nie wszyscy sprzedawcy są uczciwi i zdarza się, że obniżka to tylko hasło reklamowe, a tak naprawdę cena towaru jest taka sama, a nawet wyższa od poprzedniej. Dlatego warto wybrać się do sklepu jeszcze przed wyprzedażą i sprawdzić cenę, aby mieć pewność, że oferta będzie dla nas korzystna. Należy też skrupulatnie porównywać oferty w kilku sklepach.

Odzież z outletu

Odzież outlet są to ubrania pochodzące z końcówek serii, czyli takie, które nie zostały sprzedane w sklepach. Jeśli sklep nie wyzbędzie się danej odzieży podczas regularnej sprzedaży, bądź podczas wyprzedaży, kieruje ją na tzw. outlet. Ceny takich ubrań są zazwyczaj dużo niższe niż w sklepie. Obniżki sięgają nawet 75-90%. Jest to znaczna różnica w stosunku do regularnej ceny sklepowej. Przyjmując, że w sklepie spodnie kosztują 250 złotych to kupując outlet, będą nas kosztowały od 25 do 62 złotych. Różnica jest bardzo duża. Dzięki temu na takich spodniach możemy zaoszczędzić około 200 złotych.

Popularne stało się również wydzielanie stoiska outletowego w sklepie odzieżowym, tam także możemy szukać super okazji. Niestety rozwiązanie to ma pewną wadę. W przypadku końcówek serii nie mamy pełnego wyboru rozmiarów ani wersji kolorystycznych.

Zajrzyj do internetu

Dobrym miejscem do zakupu taniej, markowej odzieży jest internet. Możemy zaglądać na strony internetowe markowych sklepów, gdzie często obecna jest zakładka „promocje” lub „okazje”, to tak znajdziemy odzież w niższych cenach. Ubrania kupujemy także na portalach aukcyjnych. Natrafić tam możemy na sprzedaż końcówek serii lub wyprzedaż przy likwidacji sklepu.

Warto korzystać przez internet także z zagranicznych sklepów i portali aukcyjnych. Można tam natrafić na wyjątkowo korzystne oferty sprzedażowe, zwłaszcza jeśli chodzi o znanych projektantów. Dodatkową zaletą zakupów w sieci jest możliwość porównywania cen u kilku sprzedawców jednocześnie.

Zakup z drugiej ręki

Dobrym pomysłem na zakup taniej markowej odzieży jest też second hand. W takich sklepach spotykamy najczęściej odzież sprowadzaną z zagranicy. Dzięki temu możemy nabyć ubrania z drugiej ręki, pochodzące nawet od znanych na całym świecie projektantów odzieży. Zaletą takich sklepów jest to, że ubrania kupujemy tam dosłownie za kilka złotych.

Kupując na wyprzedażach zawsze zachowajmy zdrowy rozsądek i kupujmy tylko to, co jest nam naprawdę potrzebne. Tylko wtedy zaoszczędzimy. Jeśli damy się ponieść magii chwili i będziemy kupować nieprzydatne nam rzeczy, nawet w fantastycznej cenie, to tak naprawdę zamiast oszczędzić stracimy. Nie kupujmy też rzeczy na zapas, pamiętajmy, że i moda i nasz rozmiar może się zmienić.

Dodano:
02 Wrz 2014

Zaktualizowano:
26 Wrz 2020

0 Komentarze

Wpisz komentarz (od 5 do 5000 znaków)

Dziękujemy!

Twój komentarz został dodany. Po akceptacji, zostanie wyświetlony na stronie.

Podobne artykuły