Sprawdź, czy to rozwiązanie uratuje twój budżet

  • 03 Lut 2020
  • 4 min. czytania
  • Komentarze(0)
Spłata kredytów i pożyczek dla wielu z nas może stanowić nie lada wyzwanie, zwłaszcza jeśli na swoim koncie mamy kilka zobowiązań. Nie tylko zapominamy o różnych terminach, w których musimy uiszczać raty, ale często zwyczajnie nie dajemy rady finansowo sprostać temu zadaniu. Twój budżet nie umożliwia Ci terminowego spłacania zobowiązań i szukasz sposobu na uratowanie swojej sytuacji finansowej? Sprawdź, czym jest kredyt konsolidacyjny i dlaczego warto skorzystać z tego rozwiązania.
Sprawdź, czy to rozwiązanie uratuje twój budżet

Twoje stałe wydatki zwiększyły się? W Twoim życiu pojawiła się nieprzyjemna sytuacja, która zmusza Cię do ponoszenia coraz większych kosztów? A może po prostu przeceniłeś swoje możliwości i nie starcza Ci środków na spłatę obecnych pożyczek? Kredyt konsolidacyjny pomoże Ci w odzyskaniu płynności finansowej.

Czym jest kredyt konsolidacyjny?

Kredyt konsolidacyjny to usługa bankowa, która pozwoli Ci odratować Twój budżet. Polega ona na połączeniu kredytów lub pożyczek w jedno zobowiązanie. Dzięki temu zyskujesz jedną ratę zamiast kilku, a dodatkowo jest ona o wiele niższa niż dotychczas. Jest to umożliwione dzięki wydłużeniu okresu kredytowania w myśl zasady: „Im dłuższy czas spłaty, tym mniejsza miesięczna rata”.

Z tego typu opcji korzysta coraz większa liczba Polaków, którzy zaciągnęli różne formy zobowiązań, a liczne czynniki wpływają na niemożność ich spłacania.

Rodzaje kredytów konsolidacyjnych

Na rynku bankowym znajdziemy dwa rodzaje kredytów konsolidacyjnych, z czego największą popularnością cieszy się kredyt konsolidacyjny gotówkowy. W takim przypadku zazwyczaj banki nie wymagają od nas żadnych zabezpieczeń finansowych. Drugim z kolei jest kredyt konsolidacyjny hipoteczny, który udzielany jest na większe sumy i dłuższy okres spłaty. Mamy tu do czynienia z niższym oprocentowaniem, jednak konieczne jest zabezpieczenie zobowiązania hipoteką.

Kredyt konsolidacyjny — zalety

Największą zaletą konsolidacji jest oczywiście mniejsza rata miesięczna, którą będziesz musiał spłacać. Dzięki temu, że bankowi wpłacamy mniej, możemy dołożyć więcej gotówki na bieżące wydatki lub zaoszczędzić pieniądze na jakikolwiek cel. Oprócz tego mamy do czynienia z wydłużeniem okresu spłaty kredytu.

Kredyt konsolidacyjny umożliwia połączenie różnorodnych zobowiązań takich jak kredyt gotówkowy, kredyt odnawialny, pożyczka gotówkowa, limit na karcie kredytowej, debet na koncie. Coraz częściej możemy spotkać się również z ofertą, która daje nam możliwość skonsolidowania chwilówek i pożyczek zaciągniętych w instytucjach pozabankowych.

Jeśli zastanawiasz się nad kredytem konsolidacyjnym, warto abyś wiedział, że wiele polskich banków w przypadku skorzystania z tego typu usługi, proponuje swoim klientom liczne bonusy i promocje. Możesz więc dostać możliwość pobrania dodatkowych środków w ramach pożyczki.

Jeśli myślisz o konsolidacji, pamiętaj o tym, że zawsze powinieneś spróbować negocjacji warunków umowy. Masz wysoką szansę na otrzymanie korzystniejszych warunków, zwłaszcza że przenosisz kilka zobowiązań do jednego banku.

Czy kredyt konsolidacyjny ma wady?

Bardzo często można usłyszeć o negatywnych opiniach na temat konsolidacji kredytów. Zazwyczaj głoszą one, że kredyt konsolidacyjny jest pierwszym krokiem do wpadnięcia w spiralę zadłużenia. Nic bardziej mylnego — pozwoli Ci on na wyjście z kłopotów finansowych, jednak pod warunkiem, że dokładnie przeanalizujesz wszelkie koszty i warunki umowy kredytowej.

Jak znaleźć korzystny kredyt konsolidacyjny?

Chcesz pozbyć się kłopotów finansowych i znaleźć opłacalny kredyt konsolidacyjny? Istnieje rozwiązanie, które nie wymaga spędzania wielu godzin na analizie ofert bankowych w sieci. Nie musisz również wykonywać skomplikowanych obliczeń kosztów związanych z konsolidacją. Wystarczy, że skorzystasz z prostego narzędzia, jakim jest kalkulator kredytu konsolidacyjnego. Dzięki temu w zaledwie kilka minut otrzymasz listę obowiązujących na rynku ofert wraz z wszelkimi informacjami tj.: wysokość miesięcznej raty, RRSO, oprocentowanie, wysokość prowizji itp. Warto również zapoznać się z rankingiem kredytów konsolidacyjnych na rok 2020.

Kredyt konsolidacyjny — na co uważać?

Łącząc kilka zobowiązań w jedno musisz zwrócić uwagę na podstawową kwestię. Głównym celem, który chcesz pozyskać, jest zmniejszenie miesięcznej raty. Musisz więc uważać na dodatkowe koszty kredytu.

Przed podjęciem decyzji o podpisaniu umowy dokładnie zapoznaj się z ofertami banków oraz wszelkimi warunkami, które zostaną Ci zaproponowane. Warto również sprawdzić, czy jedną z konieczności, które narzuca Ci bank, nie jest wykupienie dodatkowego ubezpieczenia lub skorzystanie z innych produktów. Istotnym aspektem jest także wcześniejsza spłata kredytu. W tym przypadku sprawdź, czy nie będziesz musiał ponosić wysokich kosztów z tego tytułu.

Kredyt konsolidacyjny — ranking na luty 2020 r. przy kwocie 20. tys. zł. na okres 36 miesięcy

Ranking kredytów konsolidacyjnych

BANK

OPROCENTOWANIE

PROWIZJA

RRSO

RATA

Santander BP

4,99%

0,00%

5,11%

599,33 zł

PKO BP

8,99%

0,00%

9,37%

635,90 zł

BNP Paribas

8,99%

0,00%

9,37%

635,90 zł

T-Mobile Usługi Bankowe

9,99%

11,99%

20,75%

640,26 zł

Dodano:
03 Lut 2020

Zaktualizowano:
04 Sie 2020

0 Komentarze

Wpisz komentarz (od 5 do 5000 znaków)

Dziękujemy!

Twój komentarz został dodany. Po akceptacji, zostanie wyświetlony na stronie.

Podobne artykuły