Światowy Dzień Oszczędzania w Getin Banku

  • 26 Paź 2020
  • 2 min. czytania
  • Komentarze(0)
Z tej okazji bank przygotował specjalną ofertę oprocentowania na koncie oszczędnościowym i lokacie. W obu przypadkach ma wynosić ono 1,2% w skali roku.
Światowy Dzień Oszczędzania w Getin Banku

Oferta oszczędnościowa Getin Banku

Światowy Dzień Oszczędzania przypada na 31 października, ale Getin Bank świętuje już kilka dni wcześniej. Promocja dotyczy Elastycznego Konta Oszczędnościowego oraz nowych środków, które się na nim pojawią. Oprocentowanie w wysokości 1,2% obejmie kwotę do 200 tys. zł, a przy sumach do 400 tys. zł klient może liczyć na 1%. Oferta jest dostępna w dniach od 26 października do 15 listopada 2020 r. Promocyjne oprocentowanie na koncie oszczędnościowym będzie naliczane przez trzy miesiące.

W przypadku Lokaty na Nowe Środki zysk może wynieść 1,2% w skali roku dla kwoty do 200 tys. zł. Taka propozycja dotyczy klientów posiadających rachunek rozliczeniowo-oszczędnościowy w Getin Banku. Osoby, która chcą skorzystać z lokaty, ale nie mają konta, otrzymają 1%. Promocyjne oprocentowanie będzie naliczane przez dwa miesiące. Oferta obowiązuje od 22 października do 5 listopada 2020 r. Jeden klient może skorzystać z maksymalnie trzech lokat.

Marek Ubysz, dyrektor Biura Produktów Oszczędnościowych, Rachunków i Kart w Getin Banku, podkreślił, że warto budować nawyk oszczędzania, a posiadanie poduszki finansowej daje poczucie bezpieczeństwa. To ważne, szczególnie w obecnych niepewnych czasach.

Opłacalność kont oszczędnościowych i lokat w 2020 r.

Pandemia oraz obniżenie stóp procentowych do rekordowych poziomów przyczyniło się z jednej strony do zmniejszenia rat kredytów, a z drugiej do spadku potencjalnego zysku z kont oszczędnościowych i lokat. Obecnie większość z nich ma oprocentowanie poniżej 0,3%, a nierzadko można spotkać się nawet z 0,01%. Oferta Getin Banku wydaje się być więc interesująca. Trzeba jednak wziąć pod uwagę to, że promocja jest krótka, a od każdego zysku pobierany jest dodatkowo podatek w wysokości 19%. Poza tym istotna jest inflacja, która powoduje, że siła nabywcza pieniądza jest mniejsza wraz z upływem czasu. Za rok zainwestowana kwota pozwoli na mniejsze zakupy niż obecnie.

Wskaźnik inflacji we wrześniu wynosił 3,20%. Trudno o taki zysk nawet przy promocyjnych ofertach lokat. Z drożeniem towarów i usług wygrać mogą natomiast obligacje powyżej czterech lat, bo są one indeksowane inflacją. Póki co nie zapowiada się na zmiany w oprocentowaniu lokat i kont oszczędnościowych, bo – jeśli wierzyć prognozom oparty na kontraktach terminowych – aktualne stawki stóp procentowych nie powinny wrócić do poziomu sprzed pandemii nawet do 2030 r.

Zobacz, jaka jest aktualna kondycja lokat i kont oszczędnościowych w dobie COVID-u

Dodano:
26 Paź 2020

0 Komentarze

Wpisz komentarz (od 5 do 5000 znaków)

Dziękujemy!

Twój komentarz został dodany. Po akceptacji, zostanie wyświetlony na stronie.

Podobne artykuły