Informujemy, że w związku z wejściem w życie RODO zmodyfikowaliśmy naszą politykę prywatności ×
Advertisement

Święta przy stole? Tylko z planszówkami!

Fot.

Zazwyczaj narzekamy na to, że całe święta spędzamy przy stole. Może być to dobre rozwiązanie jeśli tylko po kolacji, rozłożysz na nim gry planszowe i zmierzysz się ze swoimi bliskimi. Jeśli to zrobisz, możesz być pewien, że nikt nie będzie się nudził, dodatkowo jest to zajęcie, które rozwija i łączy.

Plan na święta przygotowany? Już wiesz z kim się spotkasz, co przygotujesz i jak zapakujesz prezenty. Te kilka dni wolnego, pozwolą na spędzenie czasu z najbliższymi i poświęcenia im czasu, na który zasługują. Jak urozmaicić ten czas, jeszcze bardziej? Gry planszowe z pewnością będą dobrym pomysłem. Możesz je dobrać w zależności od zainteresowań swoich przyjaciół, czy członków rodziny.

Dla rekinów finansowych

Chicago Express pozwoli ci zainwestować w amerykańską gospodarkę końca XIX wieku. Nabywasz udziały kompanii kolejowych. Celem wszystkich graczy jest zdobycie jak największego zysku. Poczuj się jak prawdziwy przedsiębiorca i inwestuj mądrze.

Wsiąść do pociągu, gra, w której budujesz dworce, pokonujesz tunele, zajmujesz trasy kolejowe. Uczy cierpliwości i mądrego planowania. Na początku może wydawać się, że to trudna gra dla ekonomicznych umysłów, jednak bardzo szybko opanujesz jej zasady.

Catan to gra popularna na całym świecie. Wciel się w osadnika nowoodkrytej wyspy Catan. Rozwijaj osadę, buduj drogi i miasta. Świetne rozwiązanie dla każdego, kto lubi planować, bo wygrana należy do tego kto będzie miał najlepszą strategię. Osadnicy z Catanu to propozycja, której nie odłożysz tak szybko na półkę.

Dla pasjonatów fotografii

Gra Tajemnice fotografii obowiązkowo powinna znaleźć się na stole każdego, kto poprzez zabawę chce rozwinąć swoje umiejętności w tym kierunku. Planszówka została stworzona przez fotografa Jacka Boneckiego, znajdziemy w niej jego fotografie. Do gry powstała specjalna aplikacja, która zawiera dodatkowe materiały.

R E K L A M A


Dla podróżników

K2 to wyjątkowa propozycja o himalaizmie. Gra trzyma w napięciu, do samego końca. Gracze muszą zmierzyć się z żywiołem i podejmować trudne decyzje. Twój wybór może zadecydować o losie całej ekspedycji.

Dla kinomaniaków

Tajemnica ostatniego seansu, to doskonała propozycja dla fanów polskiego kina. W trakcie rozgrywki gracze wcielają się w role reżysera, operatorki, scenografki, asystenta i kierowniczki produkcji, którzy muszą rozwiązać zagadkę. Twórcy gry wykorzystali 24 polskie produkcje. Dużą zaletą tej gry jest fakt, że możesz w nią grać wiele razy i zmieniać poszukiwane filmy.

Z historią w tle

Time line, podczas rozgrywki w tę grę nie musisz się wykazywać konkretną wiedzą i datami, jednak jest to przydatne. Bo gra polega na ułożeniu w kolejności chronologicznej wydarzeń lub pojawienia się wynalazków. Może być ciekawym wyborem nie tylko dla maniaków historii, przede wszystkim dlatego, że wielu faktów możesz się z niej nauczyć.

Jeśli wybieramy gry planszowe na święta, nie powinniśmy zapomnieć o klasykach takich jak Scrabble, Monopoly czy Dobble. Zasad tych gier tak naprawdę nie trzeba nawet nikomu tłumaczyć, rozgrywka w dobrą planszówkę to jedno z najlepszych rozwiązań, na leniwe świąteczne popołudnie.