Szkolne ubezpieczenie NNW w AXA z certyfikatem direct.money.pl

  • 12 Wrz 2016
  • 4 min. czytania
  • Komentarze(0)
Zobacz, dlaczego ubezpieczenie NNW w AXA zostało nagrodzone przez ekspertów direct.money.pl
Szkolne ubezpieczenie NNW w AXA z certyfikatem direct.money.pl

Eksperci serwisu direct.money.pl nagrodzili kolejne rozwiązanie finansowe. Po raz pierwszy Certyfikat został przyznany produktowi ubezpieczeniowemu. Wyróżnienie zdobyło AXA Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji za ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków dla dzieci i młodzieży. Sprawdź, dlaczego warto zwrócić uwagę na tę ofertę.

Część rodziców ciągle nie zdaje sobie sprawy z tego, że szkolne ubezpieczenie NNW nie jest obowiązkowe. Kupują polisę za pośrednictwem szkoły nie dokonują niestety świadomego wyboru. Brak należytego sprawdzenia oferty za którą płacą sprawią, że dzieci mogą nie być objęte odpowiednią ochroną. Suma ubezpieczenia może być niska, zakres ubogi, a wysokość składki nieadekwatna do parametrów polisy.

Obecnie, po wejściu w życie nowych regulacji, szkoły odchodzą od pośredniczenia w zawieraniu umów. Dzięki temu rodzice z czystym sumieniem, mogą dokonać samodzielnego wyboru i zakupić produkt, który odpowie na ich potrzeby. Wychodząc im naprzeciw AXA przygotowała wyjątkowo elastyczną ofertę indywidualnego ubezpieczenia NNW. Ubezpieczenie dostępne jest w kilku wariantach uzależnionych od wieku dziecka. Oprócz typowego ubezpieczenia dla dzieci i młodzieży w wieku szkolnym, AXA oferuje również pakiety dla dzieci uczęszczających do żłobków i przedszkoli, a także dla studentów.

NNW dla uczniów

Rodzice dzieci w wieku szkolnym mogą wybrać jeden z 6 wariantów, które różnią się sumą ubezpieczenia, a co za tym idzie wysokością wypłacanych świadczeń. Najtańszy pakiet kosztuje 24 zł za cały rok ubezpieczenia i oferuje sumę ubezpieczenia na poziomie 12 tys. zł. Za najdroższy trzeba zapłacić 111 złotych rocznie, ale suma ubezpieczenia, to aż 50 tys. złotych.

R E K L A M A

reklama

Co ważne, zakres ubezpieczenia w każdym wariancie jest taki sam, oferta różni się jedynie wysokością sumy ubezpieczenia. Oznacza to, że decydując się nawet na podstawową opcję możemy korzystać w tych samych świadczeń co w przypadku najwyższej. Otrzymamy jednak niższą kwotę za dane zdarzenie ubezpieczeniowe.

Wysokość świadczenia uzależniona jest od sumy ubezpieczenia i procentowego uszczerbku na zdrowiu. Jeśli wyniesie on 5%, to przy sumie ubezpieczenia na poziomie 20 tys. zł dziecko na leczenie dostanie 1 tys. zł. Gdy suma ubezpieczenia wynosi 50 tys. zł, to za ten sam uraz ubezpieczyciel zapłaci 2,5 tys. zł.

Inna istotna zaleta oferty AXA, na którą koniecznie należy zwrócić uwagę, to ochrona również w przypadku wyczynowego uprawiania sportu które jest dostępne we wszystkich wariantach bez konieczności dokupywania dodatkowych pakietów. To rozwiązanie, które zazwyczaj nie jest dostępne w standardzie.
Dodatkowo, do każdej polisy można dokupić opcję obejmującą świadczenie z tytułu dłuższego pobytu dziecka w szpitalu. Za taki dodatek trzeba dopłacić od 20 do 70 złotych rocznie.

tabela

tabela

Ubezpieczenie dla przedszkolaków

Ubezpieczenie dla dzieci w wieku przedszkolnym lub młodszych jest tańsze i daje możliwość wyboru spośród 5 wariantów. Za najniższy musimy zapłacić 22 zł rocznie, najwyższy kosztuje 99 zł za rok. Również w tym przypadku możemy dokupić pakiet obejmujący pobyt dziecka w szpitalu.

tabela

tabela

Polisa przez internet

Oprócz niskiej ceny i dużego wyboru dostępnych wariantów ogromną zaletą ubezpieczenia AXA jest jego dostępność przez internet. Umowę można zawrzeć w dowolnym czasie i miejscu korzystając z dowolnego urządzenia z dostępem do internetu. wystarczy skorzystać z prostego formularza:

  • jeżeli chcesz ubezpieczyć ucznia, skorzystaj z tego formularza,
  • jeśli chcesz wykupić polisę dla przedszkolaka, kliknij w ten formularz.

Wypełnienie wniosku zajmuje zaledwie kilka minut. Od razu możemy też dokonać płatności.
Wszystkie dokumenty, m.in. polisę oraz ogólne warunki ubezpieczenia wraz ze wszystkimi załącznikami dostajemy na adres e-mail. Dzięki temu mamy je zawsze pod ręką, gdy są potrzebne. Ubezpieczenie zaczyna działać od północy następnego dnia po opłaceniu składki i obowiązuje 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu niezależnie od tego, czy dziecko jest w domu, w szkole, czy na wycieczce.

Kupując on-line można szybko ubezpieczyć kilkoro dzieci na jednej polisie. Zrobimy to nawet w sytuacji, gdy nasze dzieci są w różnym wieku np. jedno chodzi do żłobka, drugie do przedszkola, a trzecie uczęszcza już do szkoły.

Likwidacja szkody bez zbędnych formalności

Zgłoszenie zdarzenia również realizowane jest poprzez internet i jest ograniczone do minimum niezbędnych formalności. Likwidacja szkody odbywa się na podstawie zdjęć i skanów, bez konieczności bezpośredniego kontaktu z ubezpieczycielem i przekazywania dokumentów w wersji papierowej. To znacznie skraca czas do wypłaty świadczenia.
 

Dodano:
12 Wrz 2016

Zaktualizowano:
04 Sie 2020

0 Komentarze

Wpisz komentarz (od 5 do 5000 znaków)

Dziękujemy!

Twój komentarz został dodany. Po akceptacji, zostanie wyświetlony na stronie.

Podobne artykuły