Szybka pożyczka bez kosztów

  • 20 Lis 2020
  • 4 min. czytania
  • Komentarze(0)
Szybkie pożyczki pozabankowe to dobre rozwiązanie dla osób, które pilnie potrzebują niewielkiego zastrzyku gotówki. Są łatwo dostępne, ale przez to drogie. Można jednak znaleźć takie pożyczki, które zwraca się, nie ponosząc żadnych kosztów – oddajesz tylko tyle ile pożyczyłeś. Gdzie możesz znaleźć takie oferty? Sprawdziłem.
Szybka pożyczka bez kosztów

Pożyczki pozabankowe cieszyły się dużą popularnością ze względu na ich łatwą dostępność. Dostępna była m.in. szybka pożyczka bez sprawdzania zdolności kredytowej. Nie wszystkie firmy pożyczkowe weryfikowały swoich klientów w Biurze Informacji Kredytowej. Z tego powodu szybka pożyczka przez internet była brana między innymi osoby, które nie dostałyby pożyczki w banku ze względu na niskie dochody lub problemy ze spłatą wcześniejszych zobowiązań.

Jeżeli jeszcze kilka miesięcy temu chciałeś wziąć pożyczkę pozabankową mogłeś skorzystać z oferty wielu firm pożyczkowych. W części z nich dostępna była pierwsza darmowa pożyczka. Bez prowizji i dodatkowych kosztów i bez odsetek.

Pandemia koronawirusa sprawiła jednak, że klienci brali mniej pożyczek – zarówno w bankach, jak i w firmach pożyczkowych. Negatywnie na rynek pożyczek pozabankowych wpłynęły też zapisy, jakie znalazły się w Tarczy Antykryzysowej. Mowa o ograniczeniu limitów maksymalnych kosztów pozaodsetkowych:

  • dla kredytów i pożyczek z okresem spłaty krótszym niż 30 dni – maksymalne koszty pozaodsetkowe nie mogą przekroczyć 5% całkowitej kwoty kredytu/pożyczki,
  • dla kredytów i pożyczek z okresem spłaty powyżej 30 dni – maksymalne koszty pozaodsetkowe nie mogą przekroczyć 15% całkowitej kwoty kredytu/pożyczki i 6% tej kwoty za każdy rok trwania umowy kredytu/pożyczki.

Wszystkie koszty nie mogą przekroczyć równowartości 45% całkowitej kwoty kredytu/pożyczki.

Ograniczenie kosztów pozaodsetkowych spowodowało, że części firm pozabankowych działalność na polskim rynku przestała się opłacać.

Nie oznacza to jednak, że szybka pożyczka stała się produktem niedostępnym. Jeżeli potrzebujesz pieniędzy natychmiast, szybka pożyczka online nadal jest produktem, z którego możesz skorzystać. Co więcej, dostępna jest też darmowa pożyczka online.

Co warto wiedzieć o finansowaniu bez kosztów? Sprawdziłem.

Niewiele i na krótko

Darmowa pożyczka dostępna jest najczęściej od 200 zł, choć są też oferty, z których możesz skorzystać, jeżeli chcesz pożyczyć 100 zł. O ile możesz maksymalnie zawnioskować? W zależności od firmy, maksymalna dostępna kwota może wynieść od 500 do nawet 3 000 zł.

Darmowa pożyczka online – na jak długo?

Darmowa pożyczka na 60 dni – czy to możliwe? Tak. Szybką pożyczkę bez kosztów możesz spłacać nawet przez 61 dni. Taka oferta jest dostępna jednak tylko u jednej firmy– Vivus.pl. Pozostałe podmioty pożyczą Ci pieniądze za darmo maksymalnie na 30 dni.

Warunki, na jakich możesz otrzymać darmową pożyczkę online w poszczególnych firmach pożyczkowych możesz sprawdzić w poniższej tabeli.

Porównanie szybkich pożyczek pozabankowych bez kosztów

Poz.

Firma pożyczkowa

Minimalna kwota pierwszej darmowej pożyczki

Maksymalna kwota pierwszej darmowej pożyczki

Minimalny okres spłaty pierwszej darmowej pożyczki

Maksymalny okres spłaty pierwszej darmowej pożyczki

1

finansoweposilki.pl

200,00 zł

600,00 zł

30 dni

30 dni

2

latwykredyt.pl

100,00 zł

1 500,00 zł

15 dni

30 dni

3

lewpozyczka.pl

200,00 zł

600,00 zł

30 dni

30 dni

4

netcredit.pl

100,00 zł

500,00 zł

7 dni

30 dni

5

niewielkapozyczka.pl

200,00 zł

600,00 zł

30 dni

30 dni

6

pozyczkaplus.pl

200,00 zł

600,00 zł

30 dni

45 dni

7

smartpozyczka.pl

200,00 zł

600,00 zł

30 dni

30 dni

8

vivus.pl

100,00 zł

3 000,00 zł

30 dni

30 dni

9

wonga.pl

200,00 zł

1 000,00 zł

30 dni

30 dni

Opracowanie: direct.money.pl na podstawie danych ze stron internetowych firm pożyczkowych. Stan na 12 listopada 2020 r.

Pierwsza darmowa pożyczka – o czym trzeba pamiętać?

Darmowa pożyczka jest ofertą przeznaczoną dla nowych klientów. Możesz ją wziąć, jeżeli wcześniej nie korzystałeś z oferty danej firmy pożyczkowej.

Zanim weźmiesz pożyczkę powinieneś się upewnić się, że jej koszty będą rzeczywiście wynosiły 0 zł, a wysokość Rzeczywistej Rocznej Stopy Oprocentowania (RRSO) będzie równa 0%. Tylko jeżeli oba te warunki będą spełnione, pożyczka będzie rzeczywiście darmowa.

Pamiętaj też, że nic nie zapłacisz za pożyczone pieniądze pod warunkiem ich terminowej spłaty. Jeżeli spóźnisz się ze spłatą zobowiązania, firma naliczy koszty.

Z pożyczek, nawet tych darmowych, trzeba korzystać bardzo rozważnie. Należy przemyśleć każdą decyzję i zastanowić się, czy faktycznie pieniądze są Ci potrzebne. Jeśli tak, to powinieneś wnioskować tylko o taką kwotę, jaka jest Ci niezbędna i którą będziesz mógł bez problemów spłacić.

Dodano:
20 Lis 2020

0 Komentarze

Wpisz komentarz (od 5 do 5000 znaków)

Dziękujemy!

Twój komentarz został dodany. Po akceptacji, zostanie wyświetlony na stronie.

Podobne artykuły