Informujemy, że w związku z wejściem w życie RODO zmodyfikowaliśmy naszą politykę prywatności ×
Advertisement

Tanie wakacje z dzieckiem. Gdzie warto jechać?

Fot.

Dwa miesiące wakacji to zazwyczaj olbrzymia radość dla dzieci i jeszcze większe zmartwienie dla rodziców. Co zrobić, gdy nie możesz sobie pozwolić na krótki wypad nad polskie morze, a co dopiero zagraniczną wycieczkę? Jak zagospodarować dziecku czas, aby nie siedziało całymi dniami przed telewizorem lub na podwórku? Przygotowałam aż 5 propozycji wakacyjnych atrakcji, a na każdą z nich nie wydasz więcej niż 60 zł*.

Nawet jeśli nie możesz w czasie wakacji wybrać się z dzieckiem na dłuższy urlop, postaraj się zorganizować jednodniowy wypad, który będzie atrakcją dla całej waszej rodziny. W Polsce jest mnóstwo interesujących miejsc, więc z pewnością znajdziesz coś także w swojej okolicy. Wybrałam pięć atrakcji zlokalizowanych w rożnych rejonach naszego kraju. W każdym z tych miejsc możesz liczyć na świetną zabawę, a przy okazji sporo się dowiedzieć.

1. Żywe Muzeum Piernika w Toruniu

Jeżeli chcesz przejść się średniowiecznymi uliczkami, usiąść nad Wisłą, a na koniec spróbować aromatycznych pierników, jedź do Torunia. Miasto zachwyca ilością zabytków, wąskich, urokliwych przejść i niepowtarzalnym klimatem. A gdy już dotrzesz do Rynku, zajrzyj do Żywego Muzeum Piernika. Nie ma tam tradycyjnych eksponatów zamkniętych w gablotach, są za to interaktywne pokazy, na których ty i twój maluch możecie samodzielnie przygotować pachnące cynamonem pierniki. Koszt biletu dla dziecka to 10 zł, a dla osoby dorosłej 15 zł.

2. Centrum Nauki Kopernik w Warszawie

Miejsce, w którym nikt nie będzie się nudził bez względu na to, ile ma lat. Centrum Nauki Kopernik jest najlepszym dowodem na to, że nauka nie musi się kojarzyć z ocenami, nudnymi wykładami i zawiłymi teoriami. Każdy eksponat dostępny w Centrum można dotknąć, przekręcać, a nawet po nim skakać. W centrum znajdują się wystawy, laboratoria oraz planetarium. Prowadzone są także warsztaty i zajęcia tematyczne. Jeśli wybierasz się w to miejsce, pamiętaj o wcześniejszej rezerwacji biletów, ponieważ w okresie letnim Centrum cieszy się olbrzymią popularnością. Ceny biletów ulgowych wynoszą 18 zł, natomiast biletów dla dorosłych – 27 zł.

3. Akwarium w Gdyni

Marzysz o tym, aby zanurzyć się w głębinach oceanu? Chcesz, aby twoje dziecko na własne oczy zobaczyły najrzadsze gatunki ryb, gadów oraz płazów? W czasie wakacji udajcie się do gdyńskiego Akwarium. Jakie atrakcje was tam czekają? Przede wszystkim wystawy poświęcone zarówno rybom słono-, jak i słodkowodnym. W czasie pobytu w Akwarium możecie poznać specyfikę środowiska morskiego oraz dowiedzieć się, jak wygląda życie na rafie koralowej. Zajęcia edukacyjne są wypełnione eksperymentami, a w ich trakcie dzieci mogą wszystkimi zmysłami doświadczać morski świat. Za bilety do Akwarium zapłacisz 16 zł (bilet ulgowy) i 24 zł (bilet normalny).

4. Zamek krzyżacki w Malborku

Chyba nie ma dziecka, które nie chciałoby zamienić się choć na chwilę w rycerza lub średniowieczną królewnę. Zamek w Malborku to największy na świecie zamek krzyżacki. Budowla powstała w latach 1274-1457 i zachowała się w doskonałym stanie do dziś. Zamek można zwiedzać samodzielnie lub z przewodnikiem. W trakcie spaceru po średniowiecznym gmachu możesz zobaczyć największy na świecie zbiór bursztynu, kolekcję ubrań, zbroi oraz broni. Za bilet ulgowy w sezonie letnim zapłacisz 29,50 zł, a za normalny 39,50, jednak w wybranych godzinach bilety są tańsze. Muzeum oferuje również bilety rodzinne w obniżonych cenach.

5. Energylandia w Zatorze

Energylandia jest jednym z największych parków rozrywki w Polsce. Na 26 hektarach znajduje się tam szereg atrakcji dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Park położony jest w Zatorze – miejscowości na pograniczu Śląska i Małopolski. Energylandia została podzielona na strefy tematyczne, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Jedno jest pewne – nikt nie będzie się tam nudził. Zjeżdżalnie, dmuchane zamki, Roller Coastery oraz wahadła to tylko niektóre rozrywki, jakie czekają tam na twoją rodzinę. W związku z tym, ze wszystkie urządzenia posiadają niezbędne atesty, zabawa jest bezpieczna dla dzieci w każdym wieku. Jest to z pewnością najdroższa z wymienionych atrakcji – za bilet normalny zapłacisz 109 zł, a za ulgowy 59 zł (dla dzieci do 140 cm wzrostu), jednak jeśli pojedziecie tam w dzień urodzin twojej pociechy, za bilet dla dziecka zapłacisz tylko 1 zł.

Jak widzisz, wakacje w domu nie muszą się ograniczać do spędzania czasu przed komputerem lub telewizorem. Sprawdź, która z wymienionych atrakcji znajduje się najbliżej twojego miejsca zamieszkania i przeżyj wakacyjną przygodę bez rujnowania domowego budżetu.

*Cena dotyczy biletu dla dziecka. Koszt całego wyjazdu, uwzględniający bilety dla rodziców oraz dojazd będzie wyższy.