Teraz założysz rachunek inwestycyjny w PKO BP całkowicie zdalnie

 • 21 Wrz 2020
 • 2 min. czytania
 • Komentarze(0)
Jest to możliwe dzięki zastosowaniu e-Podpisu mSzafir w serwisie iPKO. Nie trzeba więc chodzić do oddziału, aby podpisać umowę. Podpis kwalifikowany ma taką samą moc prawną jak tradycyjny.
Teraz założysz rachunek inwestycyjny w PKO BP całkowicie zdalnie

Zakładanie rachunku inwestycyjnego w PKO BP

Aby założyć rachunek inwestycyjny w PKO BP, należy wypełnić ankietę MiFID, dostępną w serwisie iPKO, a następnie zatwierdzić umowę z Biurem Maklerskim przy zastosowaniu e-Podpisu mSzafir oraz potwierdzania tożsamości przez bank. Wtedy klient otrzymuje dostęp do serwisu Supermakler, gdzie będzie mógł inwestować. Wybór tej metody nie wiąże się z dodatkowymi opłatami. Zaletą usługi mSzafir jest brak konieczności korzystania z karty kryptograficznej oraz czytnika. Wystarczy urządzenie mobilne lub komputer – ważne, by był dostęp do sieci. Mszafir spełnia spełnia wymogi regulacji eIDAS. Widnieje też w rejestrze kwalifikowanych podmiotów świadczących usługi zaufania, tworzonym przez Ministerstwo Cyfryzacji. Według Grzegorza Zawady, dyrektora Biura Maklerskiego PKO Banku Polskiego, ostatnio zwiększyło się zainteresowanie inwestorów giełdą. Wprowadzenie możliwości zdalnego otwierania rachunków inwestycyjnych jest odpowiedzią na ich potrzeby. Wkrótce w PKO pojawić się mają nowe transakcje IPO.

Załóż firmę w PKO za pomocą aplikacji IKO >>

Korzyści z rachunku inwestycyjnego w PKO BP

Klienci, którzy nie posiadali na dzień 20 sierpnia 2020 r. aktywnego rachunku inwestycyjnego  w Biurze Maklerskim PKO BP, mogą skorzystać z promocji, która polega na zwolnieniu z opłaty za prowadzenie w 2020 i 2021 r. Posiadacze rachunku mają możliwość:

 • inwestowania w akcje spółek z rynku polskiego i kilkunastu giełd zagranicznych,
 • wygodnego zarządzania swoimi środkami – bezpłatne i ekspresowe przelewy pomiędzy rachunkiem inwestycyjnym, a kontem osobistym w PKO BP (z wybranym limitem kwotowym),
 • korzystania z dedykowanej infolinii,
 • dostępu do wielu funduszy ETF z giełd zagranicznych oraz produktów strukturyzowanych,
 • korzystania z opieki indywidualnej dla największych klientów,
 • finansowania inwestycji z ofertą kredytową lub usługą Odroczonego Terminu Zapłaty (OTP),
 • rozliczania inwestycji na rynkach zagranicznych w PLN lub w walucie notowania danego instrumentu finansowego,
 • składania zleceń DDM (do dyspozycji maklera) dla zleceń powyżej 50 tys. zł lub 50 kontraktów terminowych,
 • korzystania ze wsparcia i porady przy wyborze instrumentów finansowych.

Ile to kosztuje? Założenie konta osobistego inwestycyjnego jest bezpłatne, a prowadzenie wiąże się z roczną opłatą w wysokości 60 zł (dla posiadaczy aplikacji, którzy udzielili zgodę na przekazywanie informacji za pomocą trwałego nośnika elektronicznego). W ramach oferty specjalnej opłata za rok obecny i przyszły może być zniesiona. Prowizja dla zleceń dotyczących rynku polskiego składanych przez aplikacje zaczyna się od 0,39%, (min. 5 zł) a dla rynku zagranicznego od 0,29%. W przypadku dużych obrotów dopuszczalne są negocjacje.

Dodano:
21 Wrz 2020

0 Komentarze

Wpisz komentarz (od 5 do 5000 znaków)

Dziękujemy!

Twój komentarz został dodany. Po akceptacji, zostanie wyświetlony na stronie.

Podobne artykuły