Terminale płatnicze będą bezpłatne dłużej

  • 26 Mar 2020
  • 2 min. czytania
  • Komentarze(0)
Fundacja Polska Bezgotówkowa poinformowała w środę o przedłużeniu bezpłatnego okresu dla przedsiębiorców, którzy korzystają z terminali płatniczych. Dotyczy to firm, u których bezpłatny okres 12 miesięcy kończy się w marcu, kwietniu lub maju.
Terminale płatnicze będą bezpłatne dłużej

Terminale płatnicze bezpłatne do czerwca

Fundacja Polska Bezgotówkowa bierze udział w działaniach, które mają na celu wsparcie małych i mikroprzedsiębiorstw, zwłaszcza w trudnej sytuacji epidemii. Detaliści, którym kończy się bezpłatny okres, będą mogli korzystać z terminali do końca czerwca. Później będą pobierane opłaty.

Wierzymy, że ta propozycja może stanowić kolejną ulgę dla przedsiębiorców, których sytuacja jest teraz bardzo trudna. Nasze działania to jeden z elementów pakietu wsparcia dla przedsiębiorców oferowanego przez sektor finansowy w związku z epidemią koronawirusa - powiedział  Mieczysław Groszek, prezes Fundacji Polska Bezgotówkowa.

W rezultacie przedsiębiorcy mogą otrzymać dodatkowo od jednego do trzech miesięcy na bezpłatne użytkowanie terminali.

Zbigniew Wiśniewski, wiceprezes Fundacji Polska Bezgotówkowa, podkreślił że nieustannie monitorują sytuację makro- i mikroekonomiczną w Polsce. Widzimy, że wprowadzone i zarazem niezbędne ograniczenia w handlu detalicznym mogą być bolesne szczególnie dla tych przedsiębiorców, którzy prowadzą małe i mikropodmioty. Są one szczególnie ważne dla ciągłości działania lokalnej społeczności i dlatego chcemy ułatwić im funkcjonowanie w tych trudnych miesiącach – powiedział.

Zastanawiasz się nad skorzystaniem z wakacji kredytowych? Sprawdź, czy to się opłaca! >>

Program Polska Bezgotówkowa

W Programie Polska Bezgotówkowa mogą brać udział przedsiębiorstwa, które w ciągu ostatniego roku działalności uznawały jedynie gotówkę. Punkty handlowo-usługowe mogą otrzymać terminale do akceptacji kart, a Fundacja pokryje roczne koszty użytkowania. Przedsiębiorca w tym czasie nie zapłaci nic.

Od 1 września 2018 r. program objął także instytucje publiczne: urzędy gminne, sądy, uczelnie wyższe, domy i centra kultury i sztuki, ośrodki sportowe, parki narodowe, szpitale i przychodnie, przedsiębiorstwa komunalne, fundacje i stowarzyszenia.

Fundacja Polska Bezgotówkowa działa od lipca 2017 r. i powstała w ramach porozumienia pomiędzy Związkiem Banków Polskich, ówczesne Ministerstwem Przedsiębiorczości i Technologii, Visą i Mastercard. Jej celem jest rozbudowa sieci akceptacji instrumentów płatniczych, upowszechnianie i promocja obrotu bezgotówkowego, a także promocja innowacji technologicznych, wspierających obrót bezgotówkowy w Polsce.

Już teraz zbliżeniowo możesz zapłacić do 100zł! >>

Podobne artykuły