Twoje dziecko trenuje? Jego bezpieczeństwo jest podwójnie ważne!

  • 10 Paź 2018
  • 4 min. czytania
  • Komentarze(0)
Jeśli twoje dziecko uczęszcza na zajęcia sportowe, zadbaj o jego bezpieczeństwo. Dowiedz się, na co zwrócić uwagę, wybierając polisę ubezpieczeniową dla malucha.
Twoje dziecko trenuje? Jego bezpieczeństwo jest podwójnie ważne!

Uprawiając sport, nie da się wyeliminować ryzyka wystąpienia kontuzji. Jej skutki mogą być dotkliwe szczególnie w przypadku młodych sportowców. Dlatego, zanim się ona przydarzy, warto pomyśleć o dodatkowej ochronie w postaci polisy. Dzięki finansowemu wsparciu dziecko może szybciej wrócić do pełnej sprawności. Nie zastanawiaj się i wybierz szkolne ubezpieczenie, którego zakres obejmuje również wyczynowe uprawianie sportu. Przeczytaj, na co zwrócić uwagę, zanim podpiszesz umowę.

Październik to miesiąc, w którym zaczynają się różnego rodzaju zajęcia pozalekcyjne dla uczniów. Ruch to zdrowie, dlatego warto zachęcić do niego dzieci. Chłopców szczególnie mogą zainteresować treningi piłki nożnej, a dziewczynki lekcje tańca. Niezależnie od tego, co wybierze twoje dziecko, zadbaj o jego bezpieczeństwo. Koniecznie wybierz szkolne ubezpieczenie, dopasowane do potrzeb małego sportowca. A jeżeli już je wykupiłeś, nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś to zrobił ponownie.

Szkolne ubezpieczenie NNW, a wyczynowe uprawianie sportu

Masz świadomość, że dziecko w trakcie treningu może nabawić się poważnej kontuzji lub wypadku. Taka sytuacja wykluczy je z ćwiczeń na kilka lub kilkanaście tygodni, a dodatkowo może oznaczać długie leczenie czy rehabilitację. To oczywiście wiąże się z wysokimi kosztami, które może pokryć ubezpieczyciel, jeśli zadbasz wcześniej o podpisanie właściwej umowy.

A czy możesz to zrobić w ramach szkolnego ubezpieczenia NNW? Oczywiście, że tak! Chociaż ubezpieczenie szkolne nie jest obowiązkowe, to zakładam, że jako rozsądny rodzic, z niego nie zrezygnujesz.

R E K L A M A

NNW szkolne


Zwróć też uwagę, że jeżeli co roku ubezpieczałeś dziecko w szkole, to taka polisa prawdopodobnie nie chroniła go we właściwy sposób. Było to spowodowane tym, że składka musiała być niska, aby każdy rodzic mógł ją zapłacić.

Jednak wybierając szkolne NNW, nie musisz rezygnować z dodatkowej ochrony w przypadku wyczynowego uprawiania sportu przez twoje dziecko. Nie musisz też mnożyć dodatkowych formalności i pilnować kilku umów u różnych ubezpieczycieli. Wystarczy wybór odpowiedniej oferty ubezpieczenia.

Skuteczną ochronę dla swojego syna czy córki wybieraj po prostu świadomie. Sam zrobisz to najlepiej, bo wiesz, jakie ma potrzeby.

Ubezpieczenie szkolne dla dzieci uprawiających sport – co warto wiedzieć?

Zastanawiasz się, co w sytuacji, gdy już ubezpieczyłeś swoje dziecko? Powinieneś przede wszystkim sprawdzić warunki dotychczasowej umowy. Dowiesz się z nich czy polisa obejmuje wyczynowe uprawianie sportu. Jeżeli nie, wykup dodatkowe ubezpieczenie. Zgodzisz się ze mną, że podczas zajęć sportowych ubezpieczenie jest podwójnie ważne, bo ryzyko nieszczęśliwego wypadku jest dużo większe.

Powinieneś też wiedzieć, że ubezpieczenia NNW należą do grupy ubezpieczeń osobowych, w przypadku których możesz skorzystać z dowolnej liczby polis. A to oznacza, że gdy zdarzy się wypadek, uzyskasz odszkodowanie w ramach każdej z nich.

Co możesz zyskać z ubezpieczeniem szkolnym dla trenującego dziecka?
  • Ochronę 24 godziny na dobę, w tym pełną ochronę podczas uprawiania sportu.
  • Wsparcie finansowe w przypadku koniecznej rehabilitacji zleconej przez lekarza.
  • Szeroki zakres ubezpieczeń dodatkowych i rozszerzeń.
  • Wysokie sumy ubezpieczenia w NNW.

Szkolne ubezpieczanie dla małych sportowców najczęściej obejmuje dyscypliny takie jak m.in. sporty walki, piłka nożna, siatkówka, koszykówka, lekkoatletyka, jazda konna czy pływanie.

Niestety, ale z ochrony ubezpieczeniowej zazwyczaj wyłączone są sporty wysokiego ryzyka. Dlatego jako rodzic dziecka, które wybrało ekstremalną dziedzinę sportu, powinieneś szczególnie zapoznać się z warunkami ubezpieczenia i sprawdzić, czy w razie kontuzji lub wypadku możesz liczyć na odszkodowanie.

Niezależnie czy i co trenuje dziecko, każdy rodzic powinien dokładnie zapoznać się z warunkami umowy ubezpieczenia przed jej podpisaniem. W końcu dobrze wiedzieć, za co się płaci.
 

Ubezpieczenie dla małego sportowca przez internet

Ubezpieczenie dla dziecka, które trenuje, możesz wykupić online. Pakiety, które obejmują wyczynowe uprawianie sportu znajdziesz i w łatwy sposób porównasz na platformie bezpieczny.pl.

Oprócz dużego wyboru dostępnych wariantów, uwzględniających wyczynowe uprawianie sportu ogromną zaletą jest atrakcyjny rabat 10%. Umowę możesz zawrzeć w dowolnym czasie i miejscu, korzystając z dowolnego urządzenia z dostępem do internetu.

Wypełnienie wniosku zajmie ci zaledwie kilka minut. Od razu możesz też dokonać płatności, a wszystkie dokumenty, m.in. polisę oraz ogólne warunki ubezpieczenia wraz ze wszystkimi załącznikami otrzymasz na wskazany adres e-mail.

Dzięki temu masz je zawsze pod ręką, gdy twojemu dziecku przytrafi się kontuzja. Ubezpieczenie zaczyna działać od północy następnego dnia po opłaceniu składki i obowiązuje 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu przez rok, niezależnie od tego, czy dziecko jest w domu, w szkole, czy na treningu.

Nie czekaj i zadbaj o swojego małego sportowca już dziś!
 

Podobne artykuły