Tych pięć lokat ma szansę na zysk

  • 27 Sty 2020
  • 2 min. czytania
  • Komentarze(0)
Dowiedz się, na których lokatach masz szansę zarobić.
Tych pięć lokat ma szansę na zysk

Inflacja wciąż rośnie, a poziom stóp procentowych stoi w miejscu, co odbija się na zyskach z lokat. Według badania, przeprowadzonego przez HRE Investments, tylko pięć z nich może przynieść zysk.

Ranking lokat w 2020 r.

Według danych Narodowego Banku Polskiego średnie oprocentowanie lokat w bankach wynosi ok. 1,3% bez podatku. W obecnych warunkach, aby mieć realny zysk, należy wybrać lokaty o oprocentowaniu przynajmniej na poziomie 3,5%. Mimo takich słabych rokowań, Polacy chętnie powierzają bankom swoje oszczędności. Na lokatach znajduje się ok. 300 mld zł z ok. 827 mld zł wszystkich funduszy.

Warto przyjrzeć się ofertom banków, bo niektóre produkty mogą wręcz powodować straty, zwłaszcza że ceny towarów i usług szybko rosną. Należy zwrócić szczególną uwagę na warunki dodatkowe np. konieczność założenia konta czy regularne wpłaty na konto, a także na okres, którego dotyczy promocyjne oprocentowanie.

Dla ułatwienia HRE Investments oprocował ranking najlepszych lokat i rachunków oszczędnościowych.

Nest Bank – Rodzinne oszczędności

Ranking otwiera produkt „Rodzinne oszczędności”, który kierowany jest do rodzin trzyosobowych. Oprocentowanie w skali roku wynosi 1,2% + 3% (jeśli w rodzinie jest jedno dziecko; oprocentowanie zależy od liczby potomków). W takich warunkach maksymalna kwota inwestycji może wynieść 600 zł miesięcznie przy regularnym wpłatach. Okres lokaty to od 5 do 15 lat z możliwością wcześniejszego zamknięcia. Nie jest to oferta dla nowych klientów. Trzeba mieć konto w Nest Banku.

Bank Millenium – Lubię, to polecam

„Lubię, to polecam” oferuje 4% w skali roku. Okres lokaty to trzy miesiące. Maksymalna kwota inwestycji z tym oprocentowaniem to 15 tys. zł. Oferta skierowana jest do nowych klientów, którzy muszą założyć konto.

Nest Bank – Lokata Witaj

„Lokata Witaj” także da 4% w skali roku, a okres promocyjnego oprocentowania to trzy lub sześć miesięcy. Najwięcej wpłacić można 10 tys. zł. Lokata jest oferowana jest dla nowych klientów. Wymagane jest założenia konta.

Idea Bank – Lokata Happy

„Lokata Happy” ma nieco niższe oprocentowanie – 3,8%. Czas jej trwania do trzy miesiące. Podobnie jak poprzednie produkty kierowana jest do nowych klientów banku, ale nie wymaga założenia konta. Maksymalna kwota wkładu to 20 tys. zł.

Getin Bank – Bonus za aktywność

Piątkę dających nadzieję lokat zamyka „Bonus za aktywność” z oprocentowaniem na poziomie 3,5%. Tutaj największą kwotą do zainwestowania jest 10 tys. zł. Okres lokaty do 12 miesięcy. Nowi klienci muszą założyć konto.

Dodano:
27 Sty 2020

Zaktualizowano:
28 Paź 2020

0 Komentarze

Wpisz komentarz (od 5 do 5000 znaków)

Dziękujemy!

Twój komentarz został dodany. Po akceptacji, zostanie wyświetlony na stronie.

Podobne artykuły