Informujemy, że w związku z wejściem w życie RODO zmodyfikowaliśmy naszą politykę prywatności ×
Advertisement

Ubezpieczenia dla mam - dlaczego są takie ważne?

Fot.

„Szczęśliwa mama to szczęśliwe dziecko” – mówili. Ale błagam, jak być szczęśliwą, jeśli masz na głowie cały dom, mąż siedzi w pracy, a twoje maleństwo gorączkuje. Nikt nie zastąpi Cię w opiece nad dzieckiem, ale daj sobie pomóc w innych sprawach i skup się na ważniejszych rzeczach.

Uśmiech malucha wynagradza wszystko, ale rozumiem, że masz takie momenty, kiedy naprawdę nie masz już siły. To dla Ciebie nowa sytuacja i potrzebny jest czas, żebyś sobie wszystko poukładała. Czasami nawet najbardziej troskliwy mąż, czy najukochańsza mama lub przyjaciółka nie są w stanie Ci pomóc.

Sięgnij po pakiet, który pomoże Ci, gdy spotkają Cię nieprzewidziane sytuacje, a jak obie wiemy przy dziecku takich jest mnóstwo. Dbaj o siebie, bo to właśnie od Ciebie zależy, jaki los spotka Twojego malucha, który teraz słodko śpi. Wykupując ubezpieczenie, zyskujesz spokój, który pozwoli Ci skupić się na tym, co naprawdę ważne.

„Baby blues” – da się z tego wyjść

Wróciłaś ze szpitala, ta mała kruszynka śpi spokojnie, a Ty modlisz się, żeby się nie obudziła? Skąd ja to znam! Nikt nie urodził się mamą, więc i Ty masz prawo do obaw i wątpliwości. Daj sobie czas, aby przyzwyczaić się do nowych okoliczności, ale gdy to nie pomaga, warto z kimś porozmawiać. No właśnie! Z kim? Przecież nie przyznasz się mamie czy mężowi, że nie radzisz sobie z dzieckiem, które tak bardzo kochasz i na które tak długo czekałaś.

Wypróbuj!
Postaw na neutralny grunt i spróbuj porozmawiać z psychologiem. W ramach pakietu Zdrowie Mamy oferowanego przez LINK4 otrzymujesz dwie darmowe wizyty u psychologa. Oczywiście nie musisz od razu z nich korzystać, ale warto mieć spokojną głowę, że jak nie będziesz wiedziała, jak okiełznać małego urwisa, to zawsze możesz wykonać jeden telefon, umówić się, tam gdzie chcesz i otrzymać darmową pomoc osoby z empatią i doświadczeniem. Co ważne, na wizytę nie będziesz czekała dużej niż 5 dni roboczych!
Zdrowa mama to szczęśliwe dziecko

Przyznaj się, czy mija godzina od momentu, kiedy zauważyłaś, że Twoje dziecko ma gorączkę czy wysypkę do momentu telefonu do lekarza? Spokojnie, wszystkie mamy tak mają. Lepiej się upewnić, że wszystko jest dobrze niż przeoczyć, kiedy zaczyna się dziać coś złego, prawda? A pomyślałaś kiedyś, kto o to zadba, kiedy Ciebie zabraknie? Nie ufaj temu, że jakoś się ułoży. Weź swoje zdrowie we własne ręce. W końcu to od zdrowej Ciebie zależy przyszłość Twojego malucha!

W ramach Pakietu Zdrowie Mamy o każdej porze dnia i nocy będziesz mogła porozmawiać z lekarzem pierwszego kontaktu, położną lub pediatrą. Wykonasz jeden telefon, który rozwieje obawy związane ze zdrowiem Twoim lub Twojego dziecka. Co ważne, jeśli będzie taka możliwość, to lekarz wystawi receptę przez telefon, a Ty otrzymasz ją prosto do domu w ciągu 72 godzin. Wygodne, prawda?

Ale to jeszcze nie wszystko! Jeśli będziesz chciała spotkać się z lekarzem, to możesz umówić się przez telefon. Do internisty lub pediatry, będziesz czekać maksymalnie 2 dni, a do specjalisty 5 dni! Do dyspozycji masz lekarzy aż 32 specjalizacji, w tym alergolog, dermatolog, endokrynolog i ortopeda, do których najtrudniej się dostać. A dodatkowo Link4 opłaci połowę kosztów wizyty! Zupełnie inne realia niż w NFZ, prawda? Nie oszczędzaj na Waszym zdrowiu.

Dmuchaj na zimne

Dziecko to dziecko – wiadomo. Jednak jak wiesz z doświadczenia, takie tłumaczenie nie do każdego trafia. Szczególnie do osób, którym Twój mały urwis wybił szybę w oknie, porysował samochód albo zniszczył wypożyczony rower wodny. W takich sytuacjach musiałabyś spłacać szkody z własnej kieszeni, ale tutaj kolejny raz przychodzi Ci z pomocą Pakiet Link4 Mama, a konkretnie OC w życiu prywatnym.

OC do tej pory pewnie kojarzyło Ci się pewnie tylko z samochodem, ale jest niezwykle przydatne także w innych, życiowych sytuacjach. Szczególnie taki niespodziewanych, jak z udziałem Twojego urwisa, gdy spuścisz go na minutę z oka. Do rzeczy – jeśli nie masz OC w życiu prywatnym, to za szkody z winy Twojego dziecka płacisz sama, jeśli masz, to wszystkim zajmuje się ubezpieczyciel.

Jeśli Twoje dziecko spowoduje szkodę, wystarczy, że zadzwonisz do Link4, aby ją zgłosić. Do sumy, którą sama ustalasz na etapie podpisywania umowy ubezpieczeniowej, ubezpieczyciel zwraca koszty poszkodowanym. A Ty możesz przeznaczyć pieniądze na coś ważniejszego.

Zapewnij sobie spokój

Jako mama, pewnie jesteś specjalistką zarówno od przyrządzania dań, które zje nawet najbardziej wybredny maluch. Wszystkie służbowe projekty zawsze wysyłasz o czasie, nawet gdy dzień przed spałaś trzy godziny. A popołudniami zamieniasz się w klauna, rycerza czy konika po to tylko, aby Twoja pociecha szybko zasnęła i żebyś mogła wyrwać te pół godzinki z wieczoru dla siebie.

Jednak nawet Ty nie wiesz wszystkiego. Co zrobić, gdy ktoś ukradnie Ci dowód i weźmie pożyczkę na Twoje nazwisko? Albo kiedy najkorzystniej dla Ciebie jest wrócić do pracy z urlopu macierzyńskiego i jak zadbać o to, aby szef Cię nie oszukał? Na co zwrócić uwagę, gdy masz przed sobą umowę pełną kruczków i terminów prawniczych? Takie wątpliwości pewnie spotykają Cię codziennie. Pilnuj tego, by Twoje prawa nie były łamane i daj dobry przykład swojemu dziecku.


Gdy skorzystasz z Pakietu Link4 Mama, możesz bez limitów dzwonić na dedykowaną linię, gdzie od prawników otrzymasz poradę prawną. Aż 4 razy do roku możesz także zlecić przygotowanie bezpłatnej opinii prawnej, którą otrzymasz w ciągu 5 dni od zgłoszenia na swój adres mailowy. Wiesz, że tak usługa kosztuje na rynku nawet 600 zł?

Dom (nie) tylko na Twojej głowie

Dzwoni budzik. Jest 6.30. Biegniesz szybko pod prysznic, jedną ręką myjesz zęby, drugą tuszujesz rzęsy i myślisz, że przydałaby Ci się jeszcze trzecia, żeby szybciej włożyć spodnie. Biegniesz do kuchni, wstawiasz wodę i w międzyczasie lecisz do sypialni dzieci. Jak zwykle nie chcą wstawać i jest afera, o to, w co się ubrać i czy do przedszkola zabrać ze sobą lalkę czy misia. Próbujesz negocjować, ale bezskutecznie. Wybija 7.30, Wy musicie już wychodzić, bo na drodze dojazdowej pewnie będzie korek. A nie możesz się spóźnić, bo o 8.30 masz spotkanie z ważnym klientem... I tak codziennie.

Stop. Zastanawiałaś się kiedyś, co by było, gdybyś miała wypadek lub nagle zachorowała i nie mogła tego wszystkiego zrobić? Ja boję się tego panicznie! Zamiast więc pukać w niemalowane, by nic złego Cię nie spotkało, spróbuj zafundować sobie święty spokój.

Jeśli więc z powodu choroby czy wypadku, nie będziesz mogła zaopiekować się domem i dziećmi, to Pakiet Link4 Mama zapewni Ci:

  • bezpłatne dostarczenie leków czy sprzętu rehabilitacyjnego, które zalecił Ci lekarz, gdziekolwiek w Polsce będziesz,
  • darmową opiekę nad dziećmi czy innymi osobami, które bez Ciebie sobie nie poradzą (spokojnie - opiekunka będzie miała odpowiednie kwalifikacje, które można sprawdzić),
  • pomoc domową za 0 zł, która przygotuje posiłki, zrobi zakupy i posprząta Ci mieszkanie.

Dzięki temu będziesz spokojniejsza i w trudnych sytuacjach szybciej wrócisz do zdrowia i do swojej rodziny, która Cię potrzebuje.

Bycie mamą to najważniejsza rola w Twoim życiu. Ale nawet jeśli bardzo się starasz, pewnych rzeczy nie przewidzisz. Korzystając z Pakietu Link4, kupujesz sobie spokój. Jeśli coś się stanie, Ty będziesz mogła skupić się na swoim zdrowiu i opiece nad dziećmi, a inne, przyziemne rzeczy możesz zostawić Link4. Pamiętaj, że ubezpieczając siebie, robisz przysługę maluchowi. Bo mama jest dla niego najważniejsza i zawsze będzie – zadbaj o to, by jak nadłużej.

Podobne artykuły