Ubezpieczenie dla dziecka wybierz sam - dlaczego to takie ważne?

  • 24 Wrz 2018
  • 4 min. czytania
  • Komentarze(0)
Ubezpieczenie szkolne warto wybrać indywidualnie. Nie kupuj nieświadomie polisy grupowej, którą oferowano ci w szkole. Sprawdź, dlaczego powinieneś sam zadbać o bezpieczeństwo twojego dziecka.
Ubezpieczenie dla dziecka wybierz sam - dlaczego to takie ważne?

Ubezpieczenie szkolne dla twojego dziecka to temat, który z pewnością zaprząta twoją głowę. Nie sposób przewidzieć wypadków, które mogą spotkać twoją pociechę w szkole, w drodze do niej czy nawet na wycieczce szkolnej. Jeśli do tej pory kupowałeś ubezpieczenie NNW w szkole, to w tym roku sprawdź, czy warto kupić je przez internet.

Przede wszystkim, ubezpieczenie szkolne nie jest obowiązkowe. Możesz z niego skorzystać, ale nie musisz. Nie opłacaj więc ciemno składki, którą proponuje nauczyciel twojego dziecka na pierwszej wywiadówce. Masz prawo porównać różne oferty. A szkoła nie może od ciebie wymagać dostarczenia żadnych kopii polis ani warunków ubezpieczenia. To, czy, ubezpieczysz dziecko, to tylko twoja sprawa.

Jednak tak, jak wnikliwie, wybierasz dla niego szkołę czy zajęcia dodatkowe, tak samo zastanów się nad ubezpieczeniem szkolnym. W końcu chodzi tutaj o coś dla ciebie najcenniejszego – bezpieczeństwo twojego dziecka.

Ubezpieczenie szkolne – polisa grupowa czy indywidualna?

Rodzice są przyzwyczajeni do tego, że szkolne ubezpieczenie NNW jest łatwo dostępne w szkole, więc wygodniej je kupić i mieć spokój na cały rok. Jednak możesz nawet nie wiedzieć, że to, jaką polisę wybierze szkoła jest uzależnione od decyzji dyrekcji i rady rodziców. Dostają oni oferty różnych ubezpieczycieli. Jednak o tym, którą wybiorą, decyduje zazwyczaj cena. W końcu im niższa składka, tym więcej rodziców będzie w stanie ją zapłacić.

Ubezpieczenia szkolne a odszkodowania

Jak kupujesz tanie buty, to masz świadomość, że prędzej niż później się rozlecą. Podobnie jest z ubezpieczeniem. Skoro składka jest niska, to suma ubezpieczenia również jest niska, a zakres wąski. W praktyce składka wyniesie cię ok. 50 zł na cały rok szkolny, a suma ubezpieczenia to zazwyczaj 20 – 30 tys. zł. Jednak po wypadku otrzymasz zaledwie niewielką część tej kwoty! Przy takiej sumie, jeśli dziecko złamie rękę, to otrzymasz maks. 1 tys. zł, a za skręconą kostkę 200 – 300 zł.

Taka kwota ledwo starczy na podstawowe leczenie, a co dopiero mówić o rehabilitacji. Wybierając indywidualne ubezpieczenie szkolne, sam decydujesz, na jaką kwotę chcesz ubezpieczyć dziecko, a także jaki będzie zakres odpowiedzialności ubezpieczyciela.

Porównaj warianty ubezpieczeń dla dzieci >>

Ubezpieczenie szkolne – co obejmuje?

NNW szkolne obejmuje zazwyczaj tylko podstawowy zakres wypadków w szkole, w drodze do lub z placówki, na wycieczce szkolnej, a także podczas ferii i wakacji. Większość polis nie obejmuje natomiast nieszczęśliwych zdarzeń, które są związane z wyczynowym uprawianiem sportu.
Jeśli więc twoje dziecko chodzi na zajęcia z karate, jazdy konnej czy piłki nożnej, warto samemu wybrać ubezpieczenie szkolne. Wtedy nawet gdy zdarzy się wypadek, to otrzymasz odszkodowanie. Nie przysługiwałoby ci ono, gdybyś wykupił polisę w szkole. Ubezpieczenie indywidualne jest niewiele droższe (sprawdź ceny), a pozwala lepiej zabezpieczyć twoją pociechę.

Polisa NNW online

Chcesz osobiście zadbać o bezpieczeństwo twojego dziecka? Możesz to zrobić przez internet i skorzystać z platformy bezpieczni.pl. Masz możliwość bezpłatnego porównania różnych pakietów, aby wybrać ten, który odpowiada ci najbardziej. Zrobisz to u siebie w domu, a kupno polisy zajmie ci tylko 2 minuty. Gdybyś miał wątpliwości, to od razu możesz zapytać dedykowanego dla ciebie opiekuna.

Wszystkie dokumenty (w tym warunki ubezpieczenia) otrzymasz na swoją skrzynkę mailową i w każdej chwili będziesz mógł się z nimi zapoznać.
A gdy zdarzy się wypadek, to nie będziesz musiał nigdzie jeździć ani dzwonić do ubezpieczyciela, by zgłosić szkodę. Wystarczy, że wypełnisz formularz online, a formalności załatwi za ciebie firma ubezpieczeniowa w ciągu kilku dni. Teraz możesz zaoszczędzić na ubezpieczeniu szkolnym, bo przygotowaliśmy dla ciebie 10% zniżki na polisę.

Sprawdź, gdzie i jak ubezpieczyć swoje dziecko >>

Nikt nie może wymagać, abyś ubezpieczył swoje dziecko. Pamiętaj jednak, że dobra polisa, co prawda nie uchroni malucha przed wypadkiem, ale pomoże wam, gdy coś się stanie. Nie będziesz musiał myśleć skąd wziąć pieniądze, ale będziesz mógł po prostu pomóc dziecku wrócić do zdrowia. Zadbaj o jego bezpieczeństwo – zrobisz to najlepiej.
 

Podobne artykuły