Ubezpieczenie dziecka - wszystko, co musisz wiedzieć

  • 22 Paź 2018
  • 4 min. czytania
  • Komentarze(0)
Ubezpieczenie szkolne dla dziecka to sprawa, której jako rodzic nie możesz pominąć. Zebrałam najważniejsze informacje, dotyczące ubezpieczenia NNW dla dzieci. Sprawdź!
Ubezpieczenie dziecka - wszystko, co musisz wiedzieć

Zgodnie z najnowszymi wynikami badania Systemu Informacji Oświatowej w ciągu roku dochodzi w szkołach do ponad 71 tys. wypadków. A twoje dziecko może być ofiarą jednego z nich. Co prawda ubezpieczenie szkolne NNW nie jest obowiązkowe, ale gdy coś się stanie, możesz żałować, że nie zadbałeś o polisę wcześniej. Dlatego dowiedz się, co obejmuje ubezpieczenie szkolne i jak wybrać odpowiednią ofertę.

„Mądry Polak po szkodzie” powiedział Andrzej Adamczyk, twórca platform do zakupu ubezpieczeń – Bezpieczny.pl i Bezpieczni.pl (przeczytaj cały wywiad), kiedy dzwonią do jego firmy klienci, którzy chcą ubezpieczyć dziecko już po wypadku. Niestety, czasu nie da się cofnąć i wyłudzić odszkodowanie za zdarzenie, które już miało miejsce. Dlatego bądź mądrzejszy już teraz i wybierz odpowiednie ubezpieczenie szkolne NNW dla twojego dziecka.

Ubezpieczenie szkolne – czym jest?

Ubezpieczenie szkolne to tylko potoczna nazwa. Tak naprawdę kryje się pod nią ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków. Oznacza to, że dzięki zawartej umowie, gdy twoje dziecko ulegnie wypadkowi, otrzymasz odszkodowanie. Będziesz mógł przeznaczyć je na leczenie i rehabilitację, aby pomóc maluchowi wrócić do zdrowia.

Jeśli zastanawiasz się, czy ubezpieczenie szkolne obejmuje również wakacje, to tak. Dobra polisa działa, kiedy dziecko jest w szkole, w drodze do niej, na wycieczce, na zajęciach dodatkowych, w domu czy na kolonii.

Nie zdziw się jednak, gdy ubezpieczenie, które co roku kupujesz w szkole swojego dziecka, nie będzie działało na treningach. Jeśli więc masz w domu małego sportowca, to dowiedz się, jak skutecznie zadbać o jego bezpieczeństwo.

NNW szkolne dla dziecka – jak wybrać?

Jeśli do tej pory zawsze opłacałeś składkę za ubezpieczenie na wywiadówce, to powiedzmy sobie szczerze – nie miałeś żadnego wyboru. Musiałeś zgadzać się na ofertę, którą wybrała dyrekcja i rada rodziców. Ale czy zapisujesz dziecko na karate, tylko dlatego, że chodzą tam wszyscy? Albo kupujesz mu niebieską kurtkę, bo wszyscy inni ją mają? Nie! Ubezpieczenie możesz, a nawet powinieneś dostosować do potrzeb swojego dziecka. Sprawdź, dlaczego to takie ważne.

No właśnie, ale jak wybrać najlepsze ubezpieczenie NNW, skoro wcześniej nie musiałeś się nad tym zastanawiać? Już wyjaśniam, na co warto zwrócić największą uwagę.

  1. Suma ubezpieczenia – to od niej zależy, jakiej wysokości odszkodowanie otrzymasz. Suma ubezpieczenia to maksymalna kwota, do której jest odpowiedzialny ubezpieczyciel. To, ile odszkodowania otrzymasz, zależy również od tego, co ci się stało. W ogólnych warunkach ubezpieczenia uszczerbki na zdrowiu są podane procentowo. Im poważniejszy wypadek, tym wyższy procent i większe odszkodowanie.
  2. Zakres ubezpieczenia – są to granice odpowiedzialności ubezpieczyciela, czyli za jakie konkretnie zdarzenia otrzymasz odszkodowanie. Jeśli twoje dziecko jest raczej spokojne, to możesz wybrać węższy zakres. A gdy roznosi je energia, a dodatkowo trenuje (np. piłkę nożną, karate czy taniec), to postaw na rozszerzony pakiet.
  3. Wysokość składki ubezpieczeniowej – to cena, którą raz do roku musisz zapłacić ubezpieczycielowi za polisę. Jej wysokość decyduje również o tym, jakie odszkodowanie otrzymasz. Im wyższa cena, tym bardziej kompleksowy pakiet. Przekalkuluj więc sobie, ile możesz wydać na to, aby zabezpieczyć swoje dziecko przed skutkami nieszczęśliwych wypadków.
  4. Wykluczenia – to są te zdarzenia, za które ubezpieczyciel nie ponosi odpowiedzialności, czyli te, za które nie przysługuje ci odszkodowanie. Często w polisach grupowych, oferowanych w szkołach wykluczeniem są wypadki, które zdarzyły się na dodatkowych zajęciach sportowych. Dlatego, jeśli twoje dziecko trenuje, to zwróć uwagę, aby treningi nie były objęte wykluczeniem.

Ubezpieczenie dziecka – porównywarka

Zgodnie z dyrektywą IDD, która weszła w życie 1 października, aby prezentować i porównywać oferty ubezpieczeniowe, trzeba być pośrednikiem. Nakłada to na taki podmiot ogrom obowiązków informacyjnych, dlatego my w internecie możemy cię tylko zachęcić do sprawdzenia konkretnej oferty albo zaoferować rabat, dlatego że przez internet kupujesz taniej.

Ubezpieczenie NNW dziecka online

Warto więc wiedzieć, że ubezpieczenie możesz kupić także przez internet. Jest to o tyle lepsze rozwiązanie niż kupowanie ubezpieczenia w szkole, bo wiesz za co płacisz i nie musisz godzić się na warunki, o których zdecydowała dyrekcja szkoły i rada rodziców. Zadbaj o ubezpieczenie swojego dziecka sam, ponieważ zrobisz to najlepiej.

Ubezpieczenie dziecka - wszystko, co musisz wiedzieć

Ubezpieczenie dla dziecka to ogromnie ważna sprawa. Nie ryzykuj, że w natłoku codziennych spraw o tym zapomnisz. Poświęć więc 2 minuty i pozwól sobie spać spokojnie. Twoje dziecko jest chronione.

Ubezpieczenie dla dziecka przez internet – kupuję teraz >>

 

Podobne artykuły