Informujemy, że w związku z wejściem w życie RODO zmodyfikowaliśmy naszą politykę prywatności ×
Advertisement

Ubezpieczenie szkolne NNW - 5 największych mitów

Fot.

Do nieszczęśliwego wypadku twojego dziecka może dojść wszędzie - na boisku, w sali lekcyjnej, ale także poza szkołą. Czy wtedy ubezpieczenie szkolne pokryje koszty pobytu w szpitalu? Czy ochroni ucznia również podczas wakacji? I czy rzeczywiście jest ono obowiązkowe? Zanim podpiszesz umowę, poznaj największe mity o szkolnych ubezpieczeniach NNW.

Do tej pory ubezpieczenie szkolne było dla ciebie sprawą oczywistą? W końcu raz na rok płacisz składkę i nie musisz się już przejmować ochroną ubezpieczeniową twojego dziecka. Jednak, czy wiesz, w jaki sposób tak naprawdę ubezpieczenie NNW zabezpiecza małego ucznia?

To ważne, aby nie powielać mitów, które krążą wokół bezpieczeństwa dzieci w szkole. Dlatego raz na zawsze się z nimi rozprawmy! Abyś od teraz ubezpieczenie wybierał świadomie.

R E K L A M A

 

MIT 1 - Ubezpieczenie szkolne jest obowiązkowe

Czy do tej pory ubezpieczenie szkolne kojarzyło ci się z tym, że musisz zapłacić składkę na początku każdego roku szkolnego? Przyznaj, że nigdy się nad tym nie zastanawiałeś i po prostu płaciłeś. To jeden z najczęściej powielanych mitów.

Zapamiętaj, że szkolne ubezpieczenie NNW nie jest obowiązkowe, a szkoła nie może od ciebie wymagać kopii polisy czy przedstawiania warunków ubezpieczenia. Dlatego możesz je wykupić, ale nie musisz. Jednak jako odpowiedzialny rodzic masz świadomość, że nie powinieneś z niego zrezygnować.

 

MIT 2 - Szkolne ubezpieczenie nie chroni dziecka w czasie wakacji

Czy ubezpieczenie szkolne obejmuje wakacje? To często zadawane przez rodziców pytanie na forach internetowych. Otóż tak! Umowa ubezpieczenia zawierana jest na okres 12 miesięcy. To oznacza, że chroni twoje dziecko przed skutkami nieszczęśliwego wypadku zarówno podczas pobytu w szkole, jak i zajęć pozalekcyjnych czy szkolnej wycieczce, a także w okresie wakacji.


MIT 3 - Ubezpieczenie NNW możesz kupić tylko w szkole

Jeżeli myślisz, że swoje dziecko możesz ubezpieczyć tylko w szkole, to nie masz racji. Szkoła pośredniczy jedynie w grupowym ubezpieczaniu uczniów. Oznacza to, że zgłaszają się do niej ubezpieczyciele ze swoimi ofertami, a dyrekcja i rada rodziców wybierają konkretną polisę, którą następnie proponują rodzicom. W tym roku będzie z tym trudniej z powodu ograniczeń organizacyjno-prawnych.

Każdy może indywidualnie wykupić ubezpieczenie szkolne, korzystając z oferty wybranego przez siebie ubezpieczyciela. Wcześniej powinieneś je jednak porównać, aby wybrać najlepszą ofertę dla swojego dziecka i nie kupować kota w worku.

Porównaj różne warianty ubezpieczenia >>

 

MIT 4 - Zakres ubezpieczenia szkolnego jest podstawowy

Prawdą jest, że w przypadku ubezpieczeń kupowanych w szkole nie masz wpływu na zakres ubezpieczenia. Jest on taki sam dla wszystkich uczniów. Warto jednak, abyś wybrał polisę, która rzeczywiście przyda się twojemu dziecku, a nie będzie taka, jak dla całej szkoły. Ale nie ulegaj mylnemu przekonaniu, że nie możesz wybrać zakresu ubezpieczenia swojej pociechy.

Wiarygodny ubezpieczyciel pomoże ci dopasować indywidualną polisę do potrzeb twojego dziecka. Oczywiste jest, że im wyższa składka, tym lepsza jakość ubezpieczenia. Zgodzisz się chyba ze mną, że na bezpieczeństwie dziecka nie powinno się oszczędzać, ale nie trzeba też przepłacać.

 

MIT 5 - Grupowe ubezpieczenie NNW jest tańsze niż oferta indywidualna

Wydaje ci się, że gdy zapłacisz 30 – 50 zł w szkole za ubezpieczenie, to możesz spać spokojnie? Jesteś w ogromnym błędzie! Kwota w przypadku polisy grupowej ustalana jest tak, aby każdego rodzica było na nią stać. Skutkiem tego jest standardowa oferta, która nie zapewni bezpieczeństwa twojemu dziecku w każdej sytuacji. Dlatego wiedz, że możesz indywidualnie dopasować zakres ubezpieczenia dla swojego dziecka i zdziwisz się, gdy roczna składka okaże się naprawdę niewielka.

Skorzystaj z atrakcyjnego rabatu 10% >>


Największe mity obalone. Teraz pozostaje ci już świadomy wybór polisy dla swojego dziecka. Co jest jeszcze ważne? To, że masz możliwości skorzystania z niego nie tylko we wrześniu. Dziecko możesz ubezpieczyć w dowolnym momencie, ale wiadomo, że im szybciej, tym bezpieczniej. Dodatkowo możesz wykupić kilka polis jednocześnie, zwiększając tym samym zakres ochrony.

Podziel się ze mną i innymi czytelnikami czy otrzymałeś w szkole swojego dziecka propozycje grupowego ubezpieczenia. A może zdecydowałeś się na indywidualny wybór oferty? Może masz swoje własne przemyślenia? Chętnie je poznam! Napisz w komentarzu.

MIT 4 - Zakres ubezpieczenia szkolnego jest podstawowy

W przypadku ubezpieczeń kupowanych w szkole nie masz wpływu na zakres ubezpieczenia. Jest on taki sam dla wszystkich uczniów. Warto jednak, abyś wybrał polisę, która rzeczywiście przyda się twojemu dziecku, a nie będzie taka, jak dla całej szkoły. Nie ulegaj mylnemu przekonaniu, że nie możesz wybrać zakresu ubezpieczenia swojej pociechy.

Wiarygodny ubezpieczyciel pomoże ci dopasować indywidualną polisę do potrzeb twojego dziecka. Oczywiste jest, że im wyższa składka, tym lepsza jakość ubezpieczenia i szerszy jego zakres[KP1] . Zgodzisz się chyba ze mną, że na bezpieczeństwie dziecka nie powinno się oszczędzać, ale nie trzeba też przepłacać.


MIT 5 - Grupowe ubezpieczenie NNW jest tańsze niż oferta indywidualna

Jeśli myślisz, że gdy zapłacisz 30 – 50 zł w szkole za ubezpieczenie, to możesz spać spokojnie? Jesteś w ogromnym błędzie! Kwota w przypadku polisy grupowej ustalana jest tak, aby każdego rodzica było na nią stać. Skutkiem tego jest standardowa oferta, która nie zapewni bezpieczeństwa twojemu dziecku w każdej sytuacji. Dlatego wiedz, że możesz indywidualnie dopasować zakres ubezpieczenia dla swojego dziecka i zdziwisz się, gdy roczna składka okaże się naprawdę niewielka.


Podobne artykuły