Umowy bez papieru w BNP Paribas. Wystarczy podpis elektroniczny

  • 29 Lip 2020
  • 2 min. czytania
  • Komentarze(0)
Bank pracuje z jednej strony nad unowocześnianiem swoich oddziałów i usprawnianiu operacji w nich dokonywanych, a z drugiej rozszerza ekologiczne rozwiązania. Jednym z pomysłów jest testowane obecnie zakładanie kont osobistych całkowicie bez użycia papieru. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, to rozwiązanie zostanie wprowadzone we wszystkich oddziałach już od połowy sierpnia.
Umowy bez papieru w BNP Paribas. Wystarczy podpis elektroniczny

Otwieranie kont bez papieru – jak to przebiega?

Klient powinien zainstalować aplikację GOmobile, gdzie wgra zdjęcie dowodu osobistego z obu stron. Następnie może wybrać rodzaj konta osobistego i kartę debetową. Umowa podpisywana jest w formie elektronicznej i potwierdzana jednorazowym kodem SMS na podany wcześniej numer telefonu. Cała potrzeba dokumentacja, która dotyczy rachunku, jest wysyłana na adres mailowy klienta. W oddziałach zwykle wiąże się to z grubymi plikami papieru czy różnego rodzaju kwitkami. BNP Paribas, który promuje ekologię, chce ograniczyć takie zjawisko. Zużycie papieru ma być mniejsze także przez wprowadzenie operacji potwierdzania wpłaty czy wypłaty przez SMS-a, w którym znajdzie się odpowiedni link. Po przejściu wystarczy już jedno dotknięcie palcem na ekranie smartfona. Kopia potwierdzenia pojawi się w skrzynce mailowej. Rozwiązanie zostało wdrożone kilka dni temu, ale wystarczyło to, by klienci dokonali ponad 4 tys. wpłat i wypłat tą metodą.

Ekologia w BNP Paribas

Według Tomasza Dymowskiego, Dyrektora Zarządzającego Pionu Produktów Detalicznych i Biznesowych, zaproponowane zmiany pozwolą na zaoszczędzenie milionów kartek papieru w skali roku, a więc zmniejszy się jednocześnie koszt takich operacji przy uproszczeniu procesów związanych z zarządzaniem dokumentami. Takie skutki daje też wykorzystywanie podpisu elektronicznego Autenti, z którym współpracuje BNP Paribas. Wciąż rozwijane są też funkcje w bankowości internetowej GOonline i mobilnej – GOmobile, tak by w placówkach więcej czasu można było poświęcić na bardziej skomplikowane operacje czy doradzanie klientom.

Dbanie o środowisko jest ważną kwestią dla BNP Paribas, dlatego bank promuje ekologiczne rozwiązania także poprzez publikację poradników, kalkulatora emisji dwutlenku węgla, organizowanie konkursów na najlepszą pracę naukową czy tworzenie podcastów w tej tematyce.

Dymowski ocenia, że ekologiczne propozycje banku spotykają się z pozytywnym odzewem konsumentów, którzy doceniają ograniczenie śladu węglowego. Tymczasem trwają prace nad integracją procesów oddziałowych ze zdalnymi. Co to oznacza? Dzięki usłudze Click 2 Call w aplikacji mobilnej można teraz szybciej połączyć się z konsultantem bez uwierzytelniania i pytań weryfikacyjnych.

Dodano:
29 Lip 2020

0 Komentarze

Wpisz komentarz (od 5 do 5000 znaków)

Dziękujemy!

Twój komentarz został dodany. Po akceptacji, zostanie wyświetlony na stronie.

Podobne artykuły